در جلسه فراکسیون اهل سنت با وزیر کشور مطرح شد؛ وعده رحمانی فضلی برای تشکیل شورای مشورتی اقوام و مذاهب در وزارت کشور 
چاپ 

در جلسه فراکسیون اهل سنت با وزیر کشور مطرح شد؛ وعده رحمانی فضلی برای تشکیل شورای مشورتی اقوام و مذاهب در وزارت کشور

57533431

به گفته رییس فراکسیون اهل سنت مجلس رحمانی فضلی در جلسه این فراکسیون وعده داد در صورتی که برای بار دوم به عنوان وزیر کشور رای اعتماد بگیرد، شورای مشورتی اقوام و مذاهب را در این وزارت‌خانه تشکیل دهد.

به گزارش  یمین نیوز به نقل از ایسنا، جلیل رحیمی جهان آبادی رییس فراکسیون اهل سنت  مجلس با تشریح جلسه این فراکسیون با وزیر کشور در کانال تلگرامی خود اظهار کرد: در  جلسه فراکسیون اهل سنت با وزیر کشور ۱۹ عضو از ۲۱ عضو این فراکسیون حضور داشتند که بنده به عنوان رییس فراکسیون دیدگاه جامعه اهل سنت ایران و فراکسیون درخصوص فعالیت‌های وزارت کشور را مطرح کردم .

نماینده مردم تربت جام و تایباد همچنین در این دیدار با تاکید بر تعامل خوب معاونت امور مجلس وزارت کشور در پیگیری مطالبات مردم، دیدگاه خود را پیرامون فعالیت چهارساله وزیر کشور شرح داد و در ادامه نیز تعدادی از نمایندگان اهل سنت مجلس به بیان نظرات خود پرداختند و مشکلات حوزه های انتخابیه یا استانی را مطرح کردند.

حضور افراد ضعیف و نا هماهنگ با دولت و دارای تعامل نامناسب با مجلس در بین استانداران، فرمانداران و بخشداران،  توسعه نامتوازن در کشور و بی توجهی به مناطق مرزی، عدم اجرای صحیح قانون تقسیمات کشوری و لزوم  ارتقا برخی بخشها به شهرستان  در راستای محرومیت‌زدایی، تشکر از برقراری امنیت مناسب در کشور و برگزاری امن و با شکوه مراسم تنفیذ و تحلیف، انتقاد از عدم برنامه ریزی مناسب برای دعوت از  بزرگان و معتمدان اهل سنت ایران خصوصا مولانا عبدالحمید و بزرگان سایر مناطق و استان‌های سنی نشین  به مراسم تحلیف، طرح مشکلات افراد فاقد شناسنامه یا مشکوک الهویت، لزوم اجرای طرح توسعه در شرق کشور و برخی استان‌های محروم، رفع مشکلات بازارچه های مرزی و معضل کولبری، استفاده خلاف قانون از باز نشسته‌ها در پست‌های اجرایی  از جمله فرمانداری‌ها  و معاونین استانداران،   وجود مدیران پروازی در استانهای محروم و مرزی از جمله محور های مشترک دیدگاه نمایندگان با وزیر کشور بود.

براساس این گزارش، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور نیز  به تشریح برخی مسایل و مشکلات حوزه کاری خود پرداخت و  به عملکرد خود و وزارت کشور در برخی زمینه های مورد تاکید نمایندگان اشاره کرده و قول مساعد برای رفع برخی مشکلات داد.

وزیر کشور همچنین از تشکیل شورای مشورتی اقوام و مذاهب  و بکارگیری نیروهای شایسته صرف نظر از نگاه قومی ،سیاسی و مذهبی در وزارت کشور طی دوره اینده کاری خود در صورت کسب رای اعتماد از خانه ملت، خبر داد.

رحیمی جهان آبادی رییس فراکسیون اهل سنت مجلس نیز در پایان بیان کرد: حضور همه اعضای فراکسیون اهل سنت مجلس در جلسه امروز با وزیر کشور ،حاصل نگاه مثبت فراکسیون به دولت روحانی ،تعامل خوب معاونت امور مجلس وزارت کشور و تصمیم به حمایت از وزیر کشور است.

وی همچنین اظهار کرد: اولین جلسه  فراکسیون اهل سنت نشان از انسجام و همدلی  و ظرفیت ویژه این فراکسیون در پیگیری مطالبات مردم دارد که به زودی دومین جلسه فراکسیون با یکی دیگر  از وزرا  تشکیل می‌شود.

درباره نویسنده

15550مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو