برگزاری مراسم حج باید توام با عزت باشد 
چاپ 

برگزاری مراسم حج باید توام با عزت باشد

amali

رئیس قوه قضائیه به کارشکنی حاکمان عربستان سعودی و مانع تراشی در برابر برگزاری مراسم حج امسال اشاره و تاکید کرد: حاکمان سعودی بارها نشان داده اند که نمی توانند امنیت حج را تامین کنند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی گفت: حاکمان سعودی حتی متاسفانه گاهی خودشان نیز علیه حجاج عملیات ایذایی انجام می دهند و به بهانه های مختلف، مانع حضور حجاج در این مراسم می شوند.

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: برگزاری مراسم حج باید توام با عزت باشد و مسئولان سعودی باید شرایط و مقدمات برگزاری حج سالم و ابراهیمی را فراهم کنند.

آیت الله آملی لاریجانی اظهار امیدواری کرد: کشورهای جهان اسلام برای آزادسازی حج ابراهیمی از دست سعودی ها راهی پیدا کنند.

رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنان خود  آزادی خرمشهر را نمونه و الگویی از مقاومت و ایستادگی در مقابل نظام سلطه و سرمایه اعلام کرد و گفت: رمز پیروزی در برابر طواغیت زمان، تبعیت از ولایت و تمسک به ایمان الهی است.

رئیس دستگاه قضا با گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر و تبریک این روز به همه مردم ایران بویژه خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران گفت: آزادی خرمشهر نقطه عطف دفاع مقدس و حرکت ملت بزرگ ایران است که در تاریخ این ملت ماندگار شده است.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به اینکه با آزادسازی خرمشهر، صدام و حامیان سلطه گر و سرمایه دار او فهمیدند که هرگز راهی برای رسیدن به مقاصد شوم خود در داخل خاک جمهوری اسلامی ایران نخواهند یافت و درس دیگر این حماسه عظیم را مختص رزمندگان اسلام برشمرد و افزود: مجاهدان راه خدا و رزمندگان اسلام در پی آزادی خرمشهر اثبات کردند که تنها به پشتوانه ایمان به حق تعالی و با اتکا به نیروی لایزال الهی و حتی با دست های خالی می توان پیروزی های بزرگ به دست آورد.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه «آزادی خرمشهر امید را به همه ملت ایران برگرداند» افزود: از این رو، باید همه ملت قدردان این نعمت و سپاسگزار نیروهای سپاه، بسیج و ارتش باشیم و آزادی خرمشهر الگو و نمونه ای از مقاومت و ایستادگی در مقابل جهان سلطه و سرمایه بود و در دنیایی که همه گمان می کردند پیروزی از آن صاحبان قدرت، سلاح و سرمایه است، رزمندگان اسلام و جوانان غیور ایران با اتکا به ایمان الهی و تحت فرامین حضرت امام(ره) معجزه ای عظیم خلق کردند.

آیت الله آملی لاریجانی قدرت حقیقی را در جهان و همه عوالم «قدرت حق تعالی» توصیف کرد و با اشاره به یادآوری همین نکته در سخنان اخیر مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از قاریان و حافظان قرآن کریم با ایشان گفت: همان گونه که مقام معظم رهبری اخیراً به درستی و در مقام رهبری الهی یادآور شدند کشورهای سلطه و طواغیت تلاش دارند که کشورهای مسلمان را متفرق و از تمسک به حبل الله باز دارند و امیدواریم مسلمانان جهان و رهبران کشورهای اسلامی به هشدارهای رهبر معظم انقلاب در مقابله با طواغیت زمان توجه کنند.

رئیس قوه قضاییه افزود: همانطور که مقام معظم رهبری اشاره کرده اند، امروز آمریکا طاغوت زمان ما و راس همه طاغوت هاست و نسخه اصلی مقابله با این طاغوت رجوع به قرآن و تمسک به حبل الله و توکل بر خدای متعال و قدرت بی نهایت اوست؛ اما متاسفانه رهبران کشورهای اسلامی به جای مقابله با این طاغوت به سوی طواغیت زمان رفته اند و با خلق گروه های تروریستی در منطقه به آنان خدمت می کنند.

آیت الله آملی لاریجانی با تبریک میلاد مسعود حضرت ولی عصر(عج) و با ابراز امیدواری نسبت به بهره مندی مومنان و شیعیان از مواهب و برکات امام زمان (عج) که حاضر و ناظر بر اعمال خلائق است افزود: زیارت و درک حضور حضرت ولی عصر(عج) غایت آمال و آرزوی همه اولیای الهی و شیعیان است.

رئیس قوه قضاییه با قدردانی از حضور مردم متدین، ولایی و انقلابی ایران در جشن ولادت حضرت مهدی (عج) افزود: مردم با گرامیداشت باشکوه این میلاد مسعود محبت و عشق به اهل بیت و امام حاضر و ناظر را نشان دادند.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به اینکه گام گذاشتن در مسیر اهل بیت(ع) و تبعیت از آنان موهبتی نیست که همه بتوانند به آسانی از آن بهره مند شوند تاکید کرد: بحمدالله مردم مسلمان و ولایت مدار ایران قدر این موهبت را می دانند و امیدواریم که محبت اهل بیت(ع) و امام عصر(عج) بیش از پیش در جهان اسلام و امت شیعی گسترش یابد.

آیت الله آملی لاریجانی با تاکید بر اینکه «جهان امروز بیش از هر زمان دیگری به ولایت اهل بیت نیاز دارد» اظهار کرد: تبعیت از ولایت اهل بیت(ع) حرکت در مسیر قرب الی الله را هموار می کند.

در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی درباره طرح ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد در دستگاه قضایی بحث و بررسی شد و تصمیماتی اتخاذ گردید.

 

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو