توسعه خط مترو فرودگاه امام خمینی (ره) در دستور کار قرار دارد 
چاپ 

توسعه خط مترو فرودگاه امام خمینی (ره) در دستور کار قرار دارد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: مدیریت شهری پیگیری های لازم برای احداث و افتتاح خط مترو فرودگاه امام خمینی (ره) را دنبال می کند.

سید جعفر تشکری هاشمی با اشاره به تامین اعتبارات مترو شهر آفتاب گفت: معمولا برای احداث خطوط تونلی به ازای هر کیلومتر۲۰۰ میلیارد تومان هزینه صرف می شود به طوری که این میزان اعتبار کل نیازها همچون ایستگاه ،تجهیزات و واگن را تامین می کند بنابراین اعتبارات مترو شهر آفتاب نیز در همین راستا ارزیابی و صرف شد.

وی با اشاره به تلاش های شرکت مترو برای رسیدن این خط به نمایشگاه بین المللی کتاب گفت: در این مدت همکاران ما در شرکت مترو شبانه روزی و با دلسوزی برای افتتاح خطوط مترو در تهران تلاش کردند و خوشحالم که نتایج این تلاش ها در زمان خود محقق شد و با افتتاح خط مترو پروژه شهر آفتاب در راستای مدیریت جهادی گام برداشته ایم.

تشکری با اشاره به توسعه خط مترو تهران_ پرند وافتتاح متروی شهر آفتاب، تصریح کرد: توسعه این خط در برنامه شهرداری تهران قرار دارد.

وی با اذعان به اینکه خوشبختانه دولت نیز به توسعه خطوط مترو دیدگاه مثبت دارد و وعده های امیداوار کننده ای را نیز مطرح کرده است، گفت: امیدواریم تا پایان امسال و یا اوایل سال آینده مترو فرودگاه امام خمینی (ره) را افتتاح کنیم.

وی همچنین افزود: خط هفت تا پایان امسال وخط شش تا پایان سال آینده به بهره برداری می رسد.

سیدجعفر تشکری هاشمی افزود: با احتساب متروی «شهر آفتاب» که صبح روز دوشنبه سی ام فروردین افتتاح شد، طول شبکه متروی تهران در حال حاضر بالغ بر ۱۸۶ کیلومتر است که در قالب ۱۰۱ ایستگاه به شهروندان خدمات رسانی می نماید، ضمن این که در سال جاری دو ایستگاه باقی مانده خط ۳ مترو تکمیل خواهد شد و در مجموع ۱۲ ایستگاه جدید در این خط مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

وی در خصوص ایستگاه های باقی مانده خط ۳ مترو که در سال ۹۵ به بهره برداری می رسند نیز خاطرنشان کرد: این ۱۲ ایستگاه شامل ایستگاه های رازی، دانشگاه امام علی (ع)، سهروردی، شهید قدوسی، شهید صیاد شیرازی، خواجه عبدالله انصاری، هروی، حسین آباد، اقدسیه، شهید محلاتی، نیاوران و شهید باهنر است.

تکمیل و راه اندازی خط ۷ مترو تا پایان سال ۹۵

معاون شهردار تهران با اشاره به این که تا کنون نسبت به حفاری ۷ کیلومتر از خط ۶ مترو حد فاصل دولت آباد تا ۱۷ شهریور با استفاده از دستگاه حفار تونل مترو موسوم به «تی بی ام» اقدام شده، اظهار کرد: علاوه بر این، نسبت به احداث ۲۱ کیلومتر تونل باقی مانده حد فاصل بزرگراه امام علی (ع) تا سولقان که در این خط قرار دارد، در سال جاری اقدام می شود، ضمن این که نسبت به تکمیل و راه اندازی خط متروی فرودگاه امام خمینی (ره) نیز تا پایان سال ۹۵ اقدام خواهد شد.

تشکری هاشمی با بیان این که در خط ۷ مترو نیز نسبت به اجرای ۳ کیلومتر از این خط حد فاصل میدان صنعت تا سعادت آباد و نیز اتمام ۵ کیلومتر دیگر حد فاصل بزرگراه شهید محلاتی تا قصر فیروزه در سال جاری اقدام می گردد، تصریح کرد: با تمام شدن عملیات ساخت ۸ ایستگاه خط ۷ مترو، در مجموع ۱۹ کیلومتر طول این خط حد فاصل خیابان ری تا میدان صنعت، تا پایان سال ۹۵ تکمیل شده و راه اندازی خواهد شد.

 

وی در مورد ایستگاه های خط ۷ مترو که در دست تکمیل بوده و در سال ۹۵ به بهره برداری می رسند نیز خاطرنشان کرد: این ۸ ایستگاه شامل ایستگاه های شهید محلاتی، ۱۷ شهریور، میدان محمدیه، بریانک، شهید نواب صفوی، آذربایجان، جلال آل احمد و میدان صنعت است.

مناسب سازی ۶۰ ایستگاه شلوغ مترو جهت تردد نابینایان

معاون شهردار تهران با اشاره به این که کاهش سرفاصله اعزام قطار در خط یک مترو با تکمیل خط شانت ایستگاه متروی تجریش به یک دقیقه و در خط ۴ مترو با افتتاح پایانه شهید کلاهدوز به یک و نیم دقیقه از جمله اقدامات پیش بینی شده در سال جاری است، اظهار کرد: همچنین شاهد اجرای بخشی از فاینانس یک هزار و ۸ دستگاه واگن مترو جهت خطوط ۶ و ۷ مترو خواهیم بود.

تشکری هاشمی با بیان این که در سال ۹۵ نسبت به نوسازی و تعویض بالاست خط ۵ مترو اقدام می شود، تصریح کرد: این خط که قدیمی ترین خط متروی تهران محسوب می شود، از گلشهر کرج آغاز شده و با عبور از ایستگاه های محمد شهر (ماهدشت)، کرج، اتمسفر، گرم دره، ورد آورد، ایران خودرو، چیتگر، ورزشگاه آزادی و اکباتان (ارم سبز)، در نهایت به ایستگاه میدان صادقیه منتهی می شود.

معاون شهردار تهران در پایان با تأکید بر این که اُورهال (بازسازی کامل) ۱۳ رام قطار اِی. سی، ۱۳ رام قطار دی. سی، ۱۰ دستگاه لوکوموتیو و ۸ دستگاه واگن دو طبقه، از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده سال ۹۵ برای مجموعه مترو است، خاطرنشان کرد: همچنین ۶۰ ایستگاه شلوغ مترو جهت تردد نابینایان مناسب سازی می شوند، ضمن این که نسبت به اجرای برنامه های متعدد و متنوع فرهنگی و اجتماعی در ایستگاه های مترو نیز اقدام خواهد شد.

 

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو