دکتر همتی در سمنان /عملکرد بانک ملی ایران در حوزه بین الملل در سال جاری رشد مطلوبی خواهد داشت 
چاپ 

دکتر همتی در سمنان /عملکرد بانک ملی ایران در حوزه بین الملل در سال جاری رشد مطلوبی خواهد داشت

مدیر عامل بانک ملی ایران اعلام داشت : بانک ملی ایران حداکثر تا نیمه اول امسال وضعیت مناسب و مطلوبی در حوزه فعالیت های ارزی و بین المللی خواهد داشت .

به گزارش  یمین  نیوز از روابط عمومی بانک ملی ایران ، دکتر عبدالناصر همتی در همایش بررسی عملکرد سال ۹۴ و تبیین برنامه های سال ۹۵ اداره امور شعب استان سمنان که با حضور مسئولان و رؤسای شعب این اداره امور برگزار شد ، با تقدیر از عملکرد خوب مدیران و کارکنان این اداره امور شعب ابراز امیدواری کرد روند موفقیت و توسعه فعالیت ها در اداره امور شعب استان سمنان با همین شتاب تداوم یابد تا منشا تحول و خدمات مطلوب برای مردم استان باشد .

وی در این همایش که با حضور حسین بارانی سرپرست مدیریت امورشعب منطقه ۲کشور ،مهرزاد ذاکری مدیر امور مجلس و هومن رضا مدنی شاهرودی رئیس اداره کل حوزه مدیریت برگزار شد ، با عنوان اینکه سال ۹۵ توسط دولت به عنوان سال شکوفایی اقتصادی مطرح شده است ، به تشریح اتفاقات مثبت پس از برجام پرداخت و گفت : خوشبختانه اتفاقات مثبت و امیدوار کننده ای در حوزه¬های مختلف بویژه در حوزه فعالیت بانک ها پس از اجرای برجام رخ داده است و بانک ها نیز برای تداوم این وضعیت باید حمایت مطلوبی از برنامه های دولت داشته باشند .

دکتر همتی افزود : در حال حاضر سوئیفت باز شده و بانک های خارجی فعالیت خود را با بانک های کشور آغاز کرده اند .

به گفته وی با توجه به شرایط مثبت ایجاد شده وضعیت فعالیت های بانک ملی ایران در حوزه ارزی و بین الملل تا نیمه اول امسال رشد و توسعه ویژه ای خواهد داشت .

مدیرعامل بانک ملی ایران با اشاره به نام گذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل تأکید کرد : با توجه به اینکه بانک ها تأمین کننده ۹۰ درصدی منابع مالی طرح های اقتصادی کشور هستند در سال جاری نیز باید این روند تداوم یابد و بانک ملی ایران نیز به سهم خود با اقدامات مختلف ، صنایع کوچک و تولیدی را در راستای ایجاد اشتغال مورد حمایت قرار خواهد داد و همچنین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی کوچک را جهت احیای فعالیت های تولیدی در دستور کار قرار خواهد داد .

وی در ادامه با اشاره به تلاش های صورت گرفته طی سه سال گذشته در بانک ملی ایران ابراز داشت : خوشبختانه با برنامه ریزی و هدایت برنامه ها و نظارت لحظه ای و همچنین عزم و تلاش جدی مدیران و کارکنان ، وضعیت فعلی بانک ملی ایران مطلوب و مناسب بوده و اعتماد مردم به این بانک افزایش قابل توجهی یافته است .

دکتر همتی ، با اشاره به منابع ۱۴۰ هزار میلیارد تومانی بانک ملی ایران ، سودآوری را در کنار خدمت به اقشار مختلف مردم به عنوان یکی از اهداف این بانک به عنوان یک بنگاه اقتصادی عنوان کرد و گفت : برای رسیدن به این هدف تمامی فعالیت ها روزانه رصد و پیگیری می شود .

وی رفع نیازهای معیشتی و رفاهی کارکنان را جزو اهداف و اولویت های اساسی هیأت مدیره بانک دانست و به تشریح اقدامات صورت گرفته در این خصوص پرداخت .

مدیرعامل بانک ملی ایران فعالیت شفاف براساس اصول بنگاه داری را یکی از اهداف این بانک طی سه سال اخیر دانست و گفت : خوشبختانه مسئولان دولت و وزارت امور اقتصادی و دارایی طی سه سال گذشته نه تنها هیچ تکلیف و فشاری بر بانک ملی ایران وارد نکرده اند بلکه انواع کمک ها و حمایت ها را نیز در جهت توسعه فعالیت های این بانک داشته اند .

وی با اشاره به عملکرد بانک ملی ایران در سال ۹۴ گفت : بانک ملی ایران در سال ۹۴ از رشد ۲۴ درصدی منابع بهره مند شد در حالی که بیشترین رعایت نرخ سودهای مصوب را نیز در کارنامه فعالیت خود داشت و این نشانگر اعتماد مردم به بانک ملی ایران است .

در ابتدای این همایش رئیس اداره امور شعب استان سمنان با تقدیر از حمایت های مدیرعامل بانک به تشریح اقدامات تحول آفرین وی در بانک ملی ایران پرداخت و عنوان داشت : مدیران و کارکنان بانک ملی ایران در استان سمنان ، تمام توان خود را برای ارتقای جایگاه بانک و نیل به اهداف و سیاست های مدیرعامل در سال ۹۵ به کار خواهند بست .

حسن مونسان با ارائه گزارش عملکردی از اداره امور شعب استان سمنان در سال ۹۴ ابراز داشت : برای حرکت مؤثر در سال ۹۵ ، بانک ملی ایران در استان سمنان در ۶ محور اساسی برنامه ریزی مناسب و کاربردی را تدوین نموده است و تمام تلاش خود را جهت سودآوری ، جذب منابع ، ارائه خدمات مناسب به مردم ، وصول مطالبات معوق و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی به کار خواهد بست .

وی گفت : منابع مؤثر این اداره امور شعب از ۶ هزار و ۷۴۹ میلیارد ریال در پایان سال ۹۳ ، به ۸ هزار و ۵۹۶ میلیارد ریال در پایان سال ۹۴ رسیده است که رشد ۳۸ر۲۷ درصدی را نشان می دهد . همچنین منابع مؤثر بانک ملی استان سمنان در سطح بانک های استان نیز ۷ر۲۷ درصد رشد داشته ، این در حالی است که میانگین رشد منابع مؤثر شبکه بانکی استان سمنان طی سال ۹۴ ، ۱ر۲۱ درصد بوده است . مونسان افزود : کل منابع اداره امور شعب استان سمنان از ۶ هزار و ۹۲۱ میلیارد ریال در پایان سال ۹۳ به ۸ هزار و ۹۶۴ میلیارد ریال در پایان سال ۹۴ رسید که رشد ۵ر۲۹ درصدی را نشان می دهد . و این در حالی است که میانگین رشد کل منابع شبکه بانکی استان طی سال ۹۴ صرفاً ۷ر۲۲ درصد بوده است .

وی ادامه داد : بانک ملی ایران در استان سمنان در زمینه کاهش مطالبات معوق نیز فعالیت قابل توجهی داشت به طوری که مانده مطالبات معوق این بانک به میزان ۵ر۹ درصد کاهش یافت .

لازم به ذکر است دکتر همتی وهیات همراه در ابتدای سفر به استان سمنان ،از شعب بلوار ۱۷شهریور ،دکتر چمران ومرکزی سمنان بازدید وبا مسئولان وکارکنان این شعب دیدار و گفت وگو کردند.

 

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو