ناجا: ۵ هزار گواهینامه باطل شد 
چاپ 

ناجا: ۵ هزار گواهینامه باطل شد

سخنگوی ناجا گفت: امسال۵ هزار گواهینامه در کشور باطل شده است.

سردار سعید منتظر المهدی در آخرین جلسه سخنگوی ناجا با خبرنگاران با اشاره به عملکرد پلیس های تخصصی ناجا گفت: دو رویداد مهم در پیش رو داریم.

وی افزود: چهارشنبه آخر سال باید فرصتی برای بیشتر در کنار هم بودن، باشد. مطالعات ما نشان می دهد رفتار جوانان ما بیش از پیش بر اساس اخلاق مندی سوق داشته است و امیدواریم امسال هم هیچ نشانی از هنجارهای لجام گسیخته نداشته باشیم.

وی گفت: انتظار مردم از پلیس در برخورد با هنجارشکنان برخورد قانونی با آنها است از این رو هنجارشکنان در چهارشنبه آخر سال در صورت دستگیری تمام تعطیلات خود را در  بازداشتگاه به سر خواهند برد.

افزایش ۱۳۲ درصدی دستگیرشدگان در رابطه با توزیع مواد محترقه

وی گفت: ۷ هزار کیلوگرم مواد محترقه توسط پلیس کشف شده و افزایش ۱۳۲ درصدی دستگیرشدگان در رابطه با توزیع مواد محترقه را داشته ایم. ۱۳۰۴ نفر دستگیر شده اند که این تعداد تولید کننده و فروشنده بوده اند.

منتظرالمهدی درباره طرح های نوروزی پلیس نیز گفت: طرح های نوروری از ۲۵ اسفند تا پایان تعطیلات ادامه دارد و برای آسایش و ایمنی مردم ۳۰ فروند بالگرد در نظر گرفته شده است.

وی گفت: ۲ هزار چادر پلیس در جای جای کشور ایجاد می شود که ۴۰۰ چادر آن در تهران است.

سخنگوی ناجا ادامه اداد: شعار امسال پلیس به پشتوانه موارد علمی، تعیین شده است و سه مولفه دارد پلیس و مردم که ارتباط پلیس و مردم را به یک ارتباط ارگانیک تعبیر می کند. پلیس سعی دارد با اعتمادزایی، جلب مشارکت حداکثری مردم را داشته باشد که حاصل آن کاهش هزینه های انتظامی است.

وی گفت: نظم و قانونمندی دو مولفه شعار پلیس است و مولفه آخر شعار امسال، نشاط بهاری است.

وی گفت: ارتباط خوب پلیس و مردم نتیجه ای جز نشاط ندارد که امیدواریم این اتفاق مبارک را در بهار ۹۵ داشته باشیم.

منتظرالمهدی با توصیه به شهروندان گفت: امیدواریم شهروندان با قانون مداری تعطیلات خوبی را رقم بزنند.

بیشترین تصادفات منتج به فوت در شعاع ۳۰ کیلومتری شهرها رخ داده است

وی درباره پلیس راهور گفت: کاهش ۳.۱ درصدی تلفات جاده ای و ۱۰ درصدی تلفات جاده ای در نوروز ۹۴ نسبت به ۹۳ را داشته ایم بیشترین واژگونی خودروها را در فروردین امسال داشتیم که امیدواریم این رقم در سال ۹۵ کاهش پیدا کند.

وی در بخش دیگری از ارائه گزارش خود گفت: بیشترین ساعات تصادفات در ساعت ۱۴ تا ۱۸ اتفاق افتاده و بیشترین تصادفات منتج به فوت در شعاع ۳۰ کیلومتری شهرها رخ داده است و ناشی از خستگی و خواب آلودگی بوده است.

وی با بیان اینکه امسال ۵ هزار گواهینامه باطل شده است، گفت: عدم فاصله طولی و عدم توجه به جلو بیش از ۳۲ درصد تصادفات را منجر شده است و ۲۱.۱ تخطی از سرعت مطمئنه بوده است.

وی درباره پلیس آگاهی نیز گفت: روند رو به افزایش سرقت را داشتیم که با تشکیل قرارگاه سرقت افزایش سرقت را کنترل کردیم ۵۲ درصد سرقت ها، سرقت های خورد است و امنیت روانی جامعه را به خظر می اندازد. بیشترین کشفیات آگاهی درباره سرقت خودرو بوده و ۹۵ درصد سرقت خودروها در پایتخت کشف شده اند.

توصیه پلیس به شهروندان در ایام عید همسایه بانی است

 

وی با بیان اینکه ۵ و نیم درصد کاهش سرقت در کشور داشته ایم، گفت: توصیه پلیس به شهروندان در ایام عید همسایه بانی است و اینکه در زمان ترک منرل خانه خود را به همسایه های خود بسپارید.

سردار منتظرالمهدی با هشدار به خانواده ها برای عدم نگهداری پول نقد و اشیای گران قیمت و طلا در خانه ها گفت: جا دارد شهروندان از صندوق امانات بانک ها بیشتر استفاده کنند.

وی درباره پلیس مبارزه با مواد مخدر هم گفت: افزایش کشفیات پلیس مبارزه با مواد مخدر یکی از اتفاقات خیلی خوب در پلیس مبارزه با مواد مخدر است که شامل مواد مخدر صنعتی و سنتی و انواع پیش‌سازها است که ۱۶ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

وی به همکاری خوب پلیس مبارزه با مواد مخدر و شهرداری در جمع آوری معتادان متجاهر اشاره کرد و گفت: ۱۲۰ هزار نفر دستگیر و ۵ هرار نفر از معتادان در کمپ ها نگهداری می شوند.

وی گفت: باید کاری کرد که یک جوان با یک شکست عاطفی به سمت مواد مخدر نرود و تمام تلاشمان را به پیشگیری از مصرف مواد در بین جوانان معطوف کنیم.

۳۵درصد مرزهای آبی و ۷۵ درصد مرزهای خشکی با استفاده از ابزار و ادوات الکترونیکی کنترل می شود

منتظر المهدی اظهار داشت: در حوزه مرزبانی هشت هزار و ۷۵۵ کیلومتر مرز داریم که ۷ هزار و ۵۰۰ کیلومتر توسط مرزبانی کنترل می شود. ۳۵درصد مرزهای آبی و ۷۵ درصد مرزهای خشکی با استفاده از ابزار و ادوات الکترونیکی کنترل می شود از این روز افزایش ۶۰ درصدی کشف سلاح قاچاق و افزایش ماموریت ها و کاهش ۴۲ درصدی شهدا در نیروی انتظامی داشته ایم.

منتظر المهدی به تجهیز ناوگان خودرویی پلیس اشاره کرد و گفت: این اتفاق باعث افزایش ۸۰ درصدی توان موتوری پلیس در حوزه مرزها شده است.

به گفته وی، بیش از ۳۰ هزار خودرو از سوی پلیس امنیت تذکر دریافت کرده اند و گاهی متوقف شده اند همچنین بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار گذرنامه صادر شده و در روزهای پایانی سال با افزایش ساعت کاری در حال خدمت ترسانی هستند.

 

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو