روزنامه اصلاحات/ نمایندگان مجلس دهم بی تجربه‌اند! 
چاپ 

روزنامه اصلاحات/ نمایندگان مجلس دهم بی تجربه‌اند!

 

یک روزنامه اصلاح طلب در یادداشتی در تحلیل انتخابات مجلس شورای اسلامی نسبت به جهت گیری و منش«ناسیاست» هشدار داد و نوشت و با تاکید بر این که گذر از امر سیاسی به اجتماعی یک زنگ خطر برای طیف ها و گروه های سیاسی است، تصریح کرد که این مساله اما به بیش از همه به سود دولت است.

روزنامه شرق در یادداشتی در تحلیل انتخابات مجلس شورای اسلامی نسبت به جهت گیری و منش«ناسیاست» هشدار داد و نوشت و با تاکید بر این که گذر از امر سیاسی به اجتماعی یک زنگ خطر برای طیف ها و گروه های سیاسی است، تصریح کرد که این مساله اما به بیش از همه به سود دولت است.

احمد غلامی در یادداشتی با اشاره جامعه و مردمان به سمت «ناسیاست» گام برمی‌دارند، نوشت: این ها به‌نوعی از امر سیاسی به امر اجتماعی گذر می‌کنند و بیش از آنکه کنش‌هایشان سیاسی و تحول‌خواهانه باشد، در پی تغییر سبک و ذائقه زندگی است. مانند خانه‌تکانی در آستانه عید و نوسازی وسایل کهنه و فرسوده و تغییر مبلمان و به‌تعبیری تغییر فضای ملالت‌بار زندگی. اگر خانه‌تکانی مجلس هم با این نیت روی داده باشد، زنگ خطری است جدی برای تمام طیف‌های سیاسی. در همین خانه‌تکانی نشانی از «ناسیاست» دیده می‌شود که بیش از همه، دولت از آن سود می‌برد.

به نوشته این روزنامه، رویکردهای تازه‌ای که در انتخابات اخیر ظهور کرده است، میل به «ناشناختگی» نامزدها در پایتخت و افزایش زاویه تمایل پیشا‌مشارکت و پشیمانی پسا‌مشارکت در انتخابات‌های اخیر، از دهه ٩٠ به بعد، از تحولات روحیه رأی‌دهندگان به شمار می‌آید.

شرق در ادامه، با اشاره به لیست پیروز اصلاح طلبان در تهران هشدار داد: این فهرست سی‌نفره و تمام کسانی که از شهرستان‌ها به نام اصلاح‌طلبی به مجلس راه یافته‌اند، توانا یا ناتوان، خوب یا بد، کنش سیاسی‌شان به پای اصلاح‌طلبان نوشته می‌شود. این نکته مهمی است که نمایندگان نباید لحظه‌ای از آن غافل بمانند. اکنون مسئولیت سنگینی بر دوش آنها است؛ مسئولیتی که با فرصت‌طلبی و منفعت‌طلبی قرابتی ندارد. آنها به‌ اعتبار کسانی به مجلس رفته‌اند که از هر دوِ این خصلت‌ها مبرا هستند؛ اما نمی‌توان نادیده گرفت که نفس هر آدمی وسعتی به اندازه خودش دارد. آنچه بیش از هر چیز، امکان دارد آنها را به ورطه «ناسیاست» سوق دهد، کم‌تجربگی برخی نمایندگان و فضای کلی مجلس است که لبه‌های تیز آن ساییده شده است و دیگر از آن تضادها و کنش‌های سیاسی میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان سابق خبری نیست.منبع:شفاف-جهان نیوز

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو