حمله دشمن به آیات مصباح، جنتی و یزدی نشانه اثرگذاری آنهاست 
چاپ 

حمله دشمن به آیات مصباح، جنتی و یزدی نشانه اثرگذاری آنهاست

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه دشمن در صدد دو قطبی کردن نظام و دو مجلس خبرگان و شورای اسلامی است، تصریح کرد:حمله دشمن به آیات مصباح، جنتی و یزدی نشانه اثرگذاری آنهاست.

به گزارش تسنیم، آیت الله محمد علی موحدی کرمانی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز در گفت‌و‌گویی با ارگان رسانه‌ای حزب موتلفه اسلامی “شما” در پاسخ به سوالی مبنی اینکه، این روزها شاهد تبلیغ گسترده رسانه‌های ضد انقلاب به خصوص رسانه‌های انگلیسی درباره رأی سلبی هستیم. ریشه این طمع و دخالت در انتخابات را چه ارزیابی می فرمائید، گفت: اختلاف افکنی برای دستیابی به اهداف، روش قدیمی انگلیسی‌ها است. چنین رفتاری از سوی آنها چندان مورد تعجب نیست. آنها از قرن ۱۹ در داخل کشورمان از طرق مختلف با اختلاف افکنی سعی به تأمین منافع خودشان را داشته اند.

وی ادامه داد: حضرات علمایی که در عرصه انتخابات خبرگان حاضر هستند؛ شأن بالاتری از چنین مباحثی دارند. نباید به ادعاهای رسانه های مغرض که مصداق خبر فاسق است اعتنا کرد. هدف اصلی این رسانه‌ها تغییر شکل مجلس خبرگان از نقطه اتکای مورد وفاق ملت به مجلسی دو قطبی شده و دارای عدم انسجام داخلی است. از این رو هر گونه اقدامی که یاریگر دشمن در این نقشه باشد؛ مذموم و ناصواب است.

رئیس شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه راهکار مقابله با این رفتارها چه باید باشد که بازی در زمین دشمن نباشد؟ از جمله راه‌های خنثی کردن این توطئه، موضع شفاف همه علیه دشمنان آشکار نظام اسلامی است. گاهی تذکر خطوط قرمز برای ناامید کردن دشمن لازم است. اجتناب از موضع تهمت ایجاب می‌کند که در چنین مواقعی از ادعاهای دشمن اعلام برائت شود.

آیت الله موحدی کرمانی در ادامه تصریح کرد: البته اینکه عده ای برای اثبات حیات سیاسی خود و ادعای تأثیرگذاری به چنین اقداماتی دست می‌زنند که نتیجه وضعی آن مشارکت گسترده مردم در انتخابات و تقویت کننده نظام است، نشان از آن دارد که از تمام تلاش‌های براندازانه سابق ناامید شده اند و قصد وجهه تراشی برای خود را دارند.

وی در پاسخی به سوالی مبن بر اینکه علت هجمه به حضرات آیات مصباح یزدی، جنتی و یزدی که مورد حمایت جامعه روحانیت مبارز هستند؛ مورد هجمه بیشتری قرار گرفته اند،چیست؟ مخالفت دشمن نشان از اثرگذاری است. آیت الله جنتی با شجاعت در عمل به قانون به عنوان «دبیر شورای نگهبان قانون اساسی» امید برای اثرگذاری فشارهای سیاسی برای نادیده گرفتن قانون را به یأس تبدیل کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: آیت الله یزدی با تدبیر در اداره مجلس خبرگان پس از رحلت آیت الله مهدوی کنی مانع از عملی شدن تلاش‌ها برای تنش زایی در کشور شدند و یک حامی جدی برای رکن ولایت فقیه محسوب می شوند.

 

آیت الله موحدی کرمانی گفت: آیت الله مصباح یزدی نیز با پاسخ به شبهات فکری و حضور در جبهه مصاف ایدئولوژیک با طرح هایی در حوزه و دانشگاه به افزایش بصیرت جوانان یاری رساندند.

وی مهمترین ویژگی حضرات آیات مصباح یزدی، جنتی و یزدی را حمایت از ولایت فقیه عنوان کرد و گفت: دشمن با حمله به آنها در حقیقت قصد حمله به مقام معظم رهبری را دارد.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: تلاش دشمنان در این موضوع نشانه نقش مؤثر این اعزه در تقویت نظام است. خوشبختانه مردم ما به این دشمنی‌ها عادت کرده اند و دقت دارند، ببینند دشمن چه می‌خواهد تا درست صد در صد بعکس آن عمل کنند.

 

آیت الله موحدی کرمانی افزود: ممکن است عناصری ضعیف النفس هم که مرعوب آمریکا و غربند، به توصیه آنها عمل کنند. اما واقع این است که شب پره گر وصل آفتاب نخواهد، رونق بازار آفتاب نکاهد. این عزیزان در هر محله ای از رأی در این انتخابات قرار گیرند، در میان مردم از احترام خاصی برخوردارند و در زمره سروران و بزرگان خبرگان هستند.

وی درباره علت تلاش دشمن در انتخابات مجلس خبرگان گفت: این موضوع دو جنبه دارد، اول اینکه آیا دشمن موفق خواهد شد؟ به نظر بنده اگر حضور حداکثری در انتخابات محقق شود، نتیجه انتخابات هرچه باشد شکست دشمن است. حتی اگر آنها برای خود موفقیت های تصنعی بتراشند که رتبه فردی را مثلا از نفر چهارم به نفر پنجم رسانده اند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: جنبه دوم این است که دقت کنیم دشمن چه افقی را در نظر گرفته است. یکی از دعوت کنندگان به آنچه خودشان “رأی سلبی” نامیده اند؛ کسی است که علیه آقای هاشمی مقالات بسیار تندی نوشت و تهمت‌های بسیاری به ایشان و دیگر اعضای فهرست خبرگان زد. حال در آمریکا نشسته است و دعوت به رأی به همین افراد می کند.

آیت الله موحدی کرمانی افزود: این دعوت او قطعا دلسوزانه نیست. بلکه هر مقدار توفیق در اختلاف افکنی میان علمای خبرگان برای او نتیجه مطلوبی برای سکو شدن آن در اختلاف افکنی‌های بعدی خواهد بود. لذا معتقدم دو قطبی شدن بدترین آفت برای مجلس خبرگان است و مهمترین نتیجه ای که باید دنبال کرد، ممانعت از این دو قطبی سازی‌های تصنعی است.

وی در پایان تاکید کرد: البته مردم بصیر ما به خوبی ترفندهای دشمن را شناخته اند. دشمن در صدد دو قطبی کردن نظام و دو مجلس خبرگان و شورای اسلامی است؛ تا در فضای اختلاف به اهداف خود برسد. مردم به ویژه جمیع علمای والامقام اجازه تحقق چنین امر خطرناکی را نداده و نخواهند داد.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو