دکتر همتی /توسعه روابط بانکی نقش مهمی در گسترش روابط تجاری واقتصادی دو کشور ایفاء می نماید 
چاپ 

دکتر همتی /توسعه روابط بانکی نقش مهمی در گسترش روابط تجاری واقتصادی دو کشور ایفاء می نماید

دکتر عبدالناصر همتی مدیر عامل بانک ملی ایران با دکتر المان سیراج رستم اف رئیس بانک مرکزی کشور جمهوری آذربایجان در باکو ملاقات کرد.

وی در این دیدار با اشاره به روابط بسیار خوب دو کشور و روند توسعه روابط اقتصادی اظهار داشت: سابقه طولانی حضور شعبه بانک ملی ایران در آن کشور در جهت حمایت از تجارت و روابط اقتصادی دو کشور است. وی بر ضرورت توسعه و گسترش روابط بانکی و نقش آن در تحقق اهداف دولت تأکید نمود و بر این اساس به علاقه مندی بانک ملی ایران برای تغییر ساختار شعبه به سابسیدری به منظورحضور قوی تر اشاره کرد.

رئیس کل بانک مرکزی کشور جمهوری آذربایجان نیز ضمن اشاره به اطلاع از سابقه خوب بانک ملی ایران و نیز روابط بسیارخوب دو کشور، از توسعه روابط بانکی استقبال و بر حمایت از شعبه بانک و ایجاد فضای مناسب برای فعالیت بیشتر تأکید کرد.

در ادامه دکتر همتی با اشاره به رفع تحریم های بانکی از رئیس کل بانک مرکزی کشور جمهوری آذربایجان درخصوص استفاده شعبه بانک ملی ایران در آذربایجان، از کارت های بانکی به عنوان ابزار پرداخت و اتصال به سیستم کلیرینگ آن کشور درخواست مساعدت بانک مرکزی برای سرعت بخشیدن به این مهم را مطرح کرد.

مدیر عامل بانک در این سفر ضمن بازدید از شعبه، با سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز ملاقات و درخصوص راهکارها و برنامه های افزایش فعالیت های اقتصادی بین دو کشور بحث و تبادل نظر کرد.

 

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو