مدیر عامل بانک توسعه صادرات خبر داد/ تسهیلات برای صادرکنندگان کالا و خدمات 
چاپ 

مدیر عامل بانک توسعه صادرات خبر داد/ تسهیلات برای صادرکنندگان کالا و خدمات

salehمدیرعامل بانک توسعه صادرات تسهیلات در نظر گرفته شده برای صادر کنندگان کالا و خدمات به کشورهای دیگر را تشریح کرد.

به گزارش یمین  نیوز،علی صالح آبادی  درنشست خبری به مناسبت ایام الله دهه فجر  در جمع خبر نگاران حاضر و به سوالات آنها پاسخ داد.

در این مدت ۴ هزار و ۶۸ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷ درصد رشد داشته است.

وی افزود: ۷۰  درصد این رقم صرف پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش و ۳۰ درصد صرف اجرای طرحهای مختلف شده است.

مدیر عامل بانک توسعه صادرات افزود‌ : در این مدت مانده تسهیلات بانک ۱۰ هزار و ۶۱۹ میلیارد تومان بوده است که در مقایسه با ابتدای سال جاری ۲۰ درصد رشد نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه رتبه اعتباری بانک توسعه صادرات قبلا B بوده که در شرایط جدید بهB+ ارتقا یافته است ، گفت :‌ هرچه رتبه اعتباری ارتقا یابد بانکهای خارجی در خطوط اعتباری خود نرخ های کمتری را محاسبه خواهد کرد.

صالح آبادی از انعقاد تفاهمنامه با سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برای پرداخت یارانه سود تسهیلات صادراتی خبر داد و گفت :‌ قرار است تا پایان سال ۲۰۰ میلیارد تومان در اختیار بانک قرار گیرد تا در قالب تخفیف در نرخ سود به صادر کنندگان پرداخت شود.

وی از افتتاح باشگاه مشتریان بانک برای تعامل هرچه بهتر و بیشتر با مشتریان این بانک در دهه فجر خبر داد و گفت :‌ همچنین در نظر داریم بعد از برجام روابط کارگزاری خود را با بانک های خارجی برقرار و حساب هایمان را فعال کنیم.

وی گفت:‌ بخشی از حساب های ما بعد از برجام آزاد شده است و بخش دیگر نیز آزاد خواهد شد و از این طریق می‌توانیم از اعتبار اسنادی و خطوط اعتباری بانکهای خارجی استفاده کنیم.

علی صالح آبادی در ادامه نشست با خبرنگاران افزود: شرکتهای روسی به شدت علاقمند به واردات به ویژه محصولات غذایی و فرآورده‌‌های لبنی از ایران هستند که ما نیز روابط بانکی با روسیه برقرار کرده‌ایم.

وی گفت: ۲۰ میلیون یورو خط اعتباری برای پرداخت به صادر کنندگان کالا و خدمات به روسیه در نظر گرفته شده است.

صالح آبادی با بیان اینکه ایران سالانه تا ۳ میلیارد دلار گاز از ترکمنستان وارد می‌کند افزود:‌ امروز عصر با وزارت نفت قراردادی را منعقد می‌کنیم تا به جای پرداخت این وجه به  کشور ترکمنستان آن را به صادرکنندگان کالا‌ها و خدمات فنی و مهندسی ایرانی به این کشور پرداخت کنیم.

مدیر عامل بانک توسعه صادرات افزود:‌ به این ترتیب واردات را به اهرمی برای صادرات کالا و خدمات تبدیل خواهیم کرد.

صالح آبادی از تامین مالی ۸۳ میلیون یورویی خط انتقال برق ایران به ارمنستان در این بانک خبر داد و گفت: متعهد بازپرداخت اقساط این اعتبار دولت ارمنستان است و عملیات اجرایی آن شروع شده و قرار است ۲۴ ماهه تکمیل شود.

وی از تفاهم‌نامه با بانک ملت مستقر در ارمنستان خبر داد و گفت: بر این اساس یک خط اعتباری ۱۰ میلیون یورویی در این بانک افتتاح کرده‌ایم تا صادرکنندگان ایرانی کالاها و خدمات خود را به ارمنستان صادر کنند و پول  خود را نقد از ما در ایران دریافت کنند.

 

صالح آبادی با بیان اینکه بانک ملت این وجه را از دولت ارمنستان دریافت خواهد کرد و آن را به ما تادیه می‌کند گفت: شنبه صبح این قرارداد میان دو بانک امضاء خواهد شد.

وی با اشاره به شمار زیاد پیمانکاران ایرانی فعال در عراق نیز گفت:‌ براساس مصوبه هیات دولت مقرر شد ۲۰۰ میلیون دلار در قالب تسهیلات به این شرکتها پرداخت شود تا فعال‌تر شوند.

صالح آبادی گفت:‌ این فرآیند شروع شده و قرار است در قالب آن به صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی به عراق کمک کنیم.

وی در پاسخ به سوال  یمین مردوخی کردستانی سردبیر طوفان نیوز و یمین نیوز مبنی بر اینکه چه مقدار بانک بدهی به بانک مرکزی دارد گفت:خوشبختانه این بانک هیچگونه بدهی به بانک مرکزی ندارد.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو