با عدم حضور در آزمون اجتهاد/حجت الاسلام سید حسن خمینی از کاندیداتوری خبرگان رهبری انصراف داد؟ 
چاپ 

با عدم حضور در آزمون اجتهاد/حجت الاسلام سید حسن خمینی از کاندیداتوری خبرگان رهبری انصراف داد؟

khoomبه نظر می رسد حجت الاسلام خمینی داوطلب پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری با عدم حضور در آزمون اجتهاد، عملا از نامزدی در انتخابات انصراف داد.

حجت الاسلام سید حسن خمینی از کاندیداتوری پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری انصراف داد.

روز سه شنبه  آزمون اجتهاد از سوی شورای نگهبان در محل دبیرخانه مجلس خبرگان در قم برگزار شد و اخبار اولیه از عدم حضور برخی داوطلبان از جمله حجت الاسلام خمینی در آن حکایت دارد.

سرانجام با اعلام خبر حضور سید حسن خمینی بر سر کلاس درس همزمان با جلسه آزمون کتبی اجتهاد و انتشار تصاویر آن، به نظر می رسد عملا وی از شرکت در رقابت انتخاباتی مجلس خبرگان انصراف داده است.

به گزارش مهر، پیش از این شورای نگهبان با صدور اطلاعیه ای اعلام کرده بود که كليه كساني كه براي شركت در انتخابات مجلس خبرگان رهبري ثبت‌نام نموده‌اند به جز اعضای فعلی مجلس خبرگان رهبری و نیز کسانی که در گذشته در آزمون اجتهاد كه از طرف شوراي نگهبان برگزار شده شركت نموده و از نظر علمي تأييد شده‌اند، باید در آزمون علمی اجتهاد شرکت کنند.

روز گذشته نیز نجات الله ابراهيميان، سخنگوی شورای نگهبان در مصاحبه مطبوعاتی تاکید کرد: براساس ضوابط اعلام شده، شرکت نکردن در آزمون ابزار لازم براي احراز شرايط علمي را از فقها مي گيرد و آنان ابزار لازم براي اظهارنظر و احراز شرط اجتهاد را نخواهند داشت و با فقدان اين شرط، اين داوطلبان ديگر نمي توانند بقيه فرآيند انتخاباتي را طی کنند.

ابراهیمیان امروز و ساعتی پس از پایان برگزار آزمون هم اعلام کرد که حدود ۷۴درصد داوطلبانی که باید در آزمون اجتهاد شرکت می کردند، صبح امروز بر سر جلسه آزمون حضور یافته اند.مهر

 

 

 

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو