قرارداد پروژه ها درکیش لغو شد 
چاپ 

قرارداد پروژه ها درکیش لغو شد

دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری با اشاره به حجم گسترده ساخت و ساز در جزیره کیش گفت: قراردادهای برخی از پروژه های ساخت و ساز در منطقه آزاد کیش به توصیه شورای عالی شهرسازی و معماری لغو شده است.

پیروز حناچی در گفت و گو با ایرنا، افزود: حتی برخی از زمین هایی که در این منطقه برای ساخت و ساز واگذار شده بود با لغو قراردادهای مربوطه، زمین ها پس گرفته شد.

معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه جزیره کیش طرح جامع مصوبی داشت که مسئولان را متوجه آن کردیم، افزود:در این طرح، اسکان موقت در این منطقه سهم کمتری داشت در حالی که در برنامه ریزی ما، اسکان دایم بود.

دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری با بیان اینکه در ۱۰ سال گذشته اسکان موقت بخش عمده ای از ظرفیت های کیش را به خود اختصاص داد، این مساله را تهدید بزرگی برای جزیره کیش دانست و گفت: این مساله هرگونه سرمایه گذاری در صنعت گردشگری این منطقه را تحت تاثیر قرار می داد.

حناچی به موضوع دریاخواری نیز اشاره و تاکید کرد: ما مخالف خشک کردن دریا هستیم؛ هرچند در برخی از نقاط جهان به علت ضرورت، برخی از پروژه ها روی زمین هایی که از محل خشک شدن آب دریا استحصال شده انجام می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه خشک کردن آب دریا نباید برای انتفاع شخصی انجام شود، گفت: این درحالی است که دولت قطر درصدد است فرودگاه جدید دوحه را پس از خشک کردن دریا بر روی زمین های آن احداث کند و یا اینکه برخی از پروژه های توسعه بنادر با استفاده از خشک شدن آب دریا عملی می شود.

دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری خاطرنشان کرد: مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش به توصیه های این شورا توجه کرده و تاکنون تعدادی از قراردادهای واگذاری زمین به احداث برخی از پروژه ها در این منطقه لغو شده است.

جزیره کیش با ۹۰ کیلومتر مربع مساحت یکی از زیباترین جزایر خلیج فارس است که در ۱۸ کیلومتری کرانه جنوبی ایران واقع شده است.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو