طوفان در برخی مناطق کشور از سه‌شنبه 
چاپ 

طوفان در برخی مناطق کشور از سه‌شنبه

tooسازمان هواشناسی کشور از تشدید فعالیت تندری (طوفانی) در برخی مناطق کشور از روز سه‌شنبه، سوم آذرماه تا اوایل پنج‌شنبه پنجم آذر، و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودها به سبب رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید خبر داد.

سازمان هواشناسی کشور طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: بررسی مدل‌های عددی نشان می‌دهد که از روز دوشنبه دوم آذر، یک سامانه بارشی در جنوب کشور بتدریج فعال خواهد شد، که با ورود این سامانه، بارش باران در مناطق شمالی و غرب خلیج فارس شروع شده و روز سه‌شنبه سوم آذر، فعالیت این سامانه به سواحل جنوبی و بتدریج با تقویت آن در روز چهارشنبه چهارم آذر، به جنوب شرق کشور گسترش خواهد یافت.

بنا بر این اطلاعیه، انتقال هوای گرم و مرطوب از عرض‌های جنوبی در سطح زمین و انتقال هوای سرد از عرض‌های شمالی در سطوح میانی جو موجب تشدید فعالیت تندری (طوفانی) در مناطق یادشده از روز سه‌شنبه تا اوایل پنج‌شنبه می‌شود.

سازمان هواشناسی در ادامه به استان‌های تحت تاثیر این سامانه بارشی از دوشنبه تا پنجشبه اشاره و اعلام کرد: از اواخر روز دوشنبه، شمال خلیج فارس، استان بوشهر با وزش باد، گاهی با رگبار و رعد و برق و در روز سه‌شنبه، استان‌های بوشهر، جنوب فارس، هرمزگان، خلیج فارس و تنگه هرمز با وزش باد، رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و احتمال وقوع تگرگ و شدت ناپایداری و بارش در خلیج فارس و غرب تنگه هرمز همراه خواهند بود.

 

در روز چهارشنبه نیز جنوب بوشهر، جنوب فارس، هرمزگان، جزایر خلیج فارس و مناطق مرکزی تا شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز، جنوب کرمان و شمال سیستان و بلوچستان، تحت تاثیر این سامانه بارشی قرار دارند و شدت بارش در نیمه شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز خواهد بود. همچنین در روز پنجشنبه، استان‌های هرمزگان، تنگه هرمز، دریای عمان، سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان همراه با وزش باد، رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق خواهد بود و در این روز شدت بارش برای شرق و شمال هرمزگان، غرب و شمال سیستان و بلوچستان پیش‌بینی می‌شود.

از این رو، به سبب رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودها و مواج شدن خلیج فارس وجود دارد و توصیه می‌شود اقدامات لازم برای ایجاد آمادگی در برابر شرایط مخرب جوی بعمل آید.

 

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو