پلیس فتا هشدار داد/متقاضیان وام ۲۵ میلیونی خودرو مراقب کلاهبرداران باشند 
چاپ 

پلیس فتا هشدار داد/متقاضیان وام ۲۵ میلیونی خودرو مراقب کلاهبرداران باشند

vamرئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان خراسان شمالی به متقاضیان وام ۲۵ میلیونی خودرو هشدار داد.

سرگرد سهیل خاکشور گفت: دولت اخیراً برای رونق بازار خرید و فروش خودرو که مدتی است در رکود بی سابقه ای قرار دارد، تصمیم به ارائه وام ۲۵ میلیون تومانی خرید خودرو به شهروندان کرده که متقاضیان بسیاری داشته است.

وی افزود: افرادی کلاهبردار و سودجو از این فرصت استفاده کرده و با ارسال پیامک‌هایی با مضمون وعده اعلام جزئیات وام ۲۵ میلیونی خودرو برای خود محملی برای کسب درآمد ایجاد کرده اند.

این مقام انتظامی در ادامه بیان داشت: به عنوان نمونه، در پیامکی که به صورت انبوه به تلفن های همراه شهروندان ارسال شده، با وعده اعلام جزئیات وام ۲۵ میلیون تومانی خودرو با سود ۱۶ درصد، برای دریافت اطلاعات تکمیلی از مردم تقاضای ۱۰۰ تومان برای عضویت و ارسال اطلاعات می کند.

رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی همچنین با اشاره به اینکه مردم با دریافت این پیامک تشویق شده تا با پرداخت این مبلغ از جزئیات وام خودرو با خبر شوند، تصریح کرد: در نهایت مخاطب بعد از پرداخت ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان نه تنها اخباری دریافت نکرده بلکه با یک پیام خوش آمدید روبه رو می‌شوند.

سرگرد خاکشور در پایان با بیان اینکه مردم به اینگونه پیامک ها توجه نکنند و تحت هیچ شرایطی اطلاعات بانکی نظیر رمز دوم، کد cvv۲ کارت را ارسال نکنند، تاکید کرد: شهروندان فریب پیامک های غیر واقعی و پیشنهادهای عوام فریبانه این افراد را نخورند و در صورت برخورد با هرگونه موارد مشکوک مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به نشانیwww.cyberpolice.ir بخش “تماس با ما” و یا ایمیل پلیس فتا خراسان شمالی به آدرس kh.shomali_fata@police.ir و همچنین شماره تلفنهای ۲-۲۱۸۲۷۷۰ یا مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو