آیا بنزین 700 تومانی تمدید می شود؟ 
چاپ 

آیا بنزین ۷۰۰ تومانی تمدید می شود؟

beاز آذر ماه سال ۸۹ در راستای اجرای گام نخست قانون هدفمندی یارانه‌ها قیمت بنزین با نرخ ۱۰۰ تومان خداحافظی و بر اساس تصمیم دولت وقت بنزین با دو نرخ نیمه یارانه‌ای ۴۰۰ تومان و به صورت سهمیه ماهانه ۶۰ لیتری و بنزین آزاد با نرخ ۷۰۰ تومان در هر لیتر عرضه شد.

به طوری که در گذشته بنزین به صورت سه نرخی (سهمیه‌ای‌ قدیمی ۴۰۰ تومانی، بنزین سهمیه ای ۷۰۰ تومانی و بنزین آزاد ۱۰۰۰ تومانی)در جایگاهها عرضه می‌شد و این موضوع باعث شده بود اکثر مردم با حالت سردرگمی از سهمیه بنزین خود استفاده کنند. به طوری که با روی کار آمدن دولت یازدهم بازهم سنایورهای جدید در راستای تک‌نرخی شدن بنزین مدیریت مصرف ارائه شد.

بنابراین در خرداد ماه سالجاری موضوع تک نرخی شدن بنزین در دستور کار دولت یازدهم قرار گرفت و با تاکید مسئولان ذی‌ربط به مرحله اجرا درآمد. بنابراین همزمان با اجرای تک نرخی شدن قیمت موجودی بنزین طبق گفته برخی از مسئولان شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی حدود ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون لیتر بود و با اعلام تک نرخی شدن بنزین در روزهای نخست مردم به دلیل ترس از سوخت شدن سهمیه به جایگاهها هجوم آوردند تا جاییکه رکود مصرف بنزین در کشور زده شد.

حال ضربان بنزین ۷۰۰ تومانی این روزها به تپش افتاده چرا که حدود ۲۰ روز به نفس کشیدن آن باقی مانده چرا که به گفته مسولان ذی‌ربط دیگر بنزین ۷۰۰ تومان بعد از آبانماه در جایگاهها عرضه نخواهد شد و بنزین به صورت تک نرخی و معادل ۱۰۰۰ تومان عرضه خواهد شد. موضوعی که سیدناصر سجادی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران چند روز پیش به آن تاکید کرد و گفت تاکنون مسولان دولتی درخواستی مبنی بر تمدید مجدد دوره مصرف بنزین ۷۰۰ تومان ارائه نکرده اند.

طبق این گزارش پیش بینی می‌شود دوره مصرف بنزین ۷۰۰ تومانی توسط دولت تمدید نخواهد شد و ۳۰ آبان ماه آخرین روز عرضه بنزین ۷۰۰ تومانی در کشور باشد و با حذف بنزین ۷۰۰ تومانی از اول آذر ماه سال جاری و فروش تک نرخی بنزین، عرضه کارتی این فرآورده نفتی همچون گذشته ادامه  خواهد داشت.

براساس آمارهای رسمی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در شرایط فعلی ذخیره بنزین ۷۰۰ تومانی کارت‌های هوشمند سوخت به کمتر از ۴۵۰ میلیون لیتر کاهش یافته است.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا سهمیه بنزین ۷۰۰ تومانی مردم تا آخر آبانماه ته خواهد کشید یا باز هم حقوق مصرف کننده در این راستا اجحاف می‌شود.منبع: باشگاه خبرنگاران

 

 

 

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو