تکلیف متروی مهرآباد مشخص شد 
چاپ 

تکلیف متروی مهرآباد مشخص شد

مدیرعامل متروی شهر تهران از پیشرفت ۹۰ درصدی عملیات اجرایی متروی فرودگاه مهرآباد خبر داد و گفت: این پروژه تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش یمین  نیوز  به نقل از میزان، هابل درویشی درباره آخرین وضعیت بهره‌برداری از متروی فرودگاه مهرآباد اظهار کرد: عملیات اجرایی این پروژه از سال گذشته به طور جدی آغاز شد و ادامه دارد. در حال حاضر پروژه متروی فرودگاه مهرآباد ریل‌گذاری شده اما در مرحله تامین تجهیزات و تاسیسات الکتریکی است.

 

وی با بیان اینکه متروی فرودگاه مهرآباد در خط ۴ قرار دارد و از ایستگاه آزادی به سمت فرودگاه منشعب می‌شود، پیشرفت اجرای پروژه را ۹۰ درصد عنوان کرد و افزود: در فرودگاه مهرآباد یک ایستگاه در اطراف ترمینال دو و دیگری در اطراف ترمینال چهار تعبیه شده است.

مدیرعامل شرکت متروی تهران درباره تاخیر در بهره‌برداری از پروژ نیز اضافه کرد: طبق زمان اعلام شده قرار بود تا آبانماه متروی فرودگاه مهرآباد به بهره برداری برسد اما به دلیل مشکلاتی بهره‌برداری از آن به تعویق افتاد و تا قبل از پایان امسال به بهره‌داری می‌رسد.

درویشی با اشاره به اینکه واگن‌های متروی فرودگاه مهرآباد توسط یک کنسرسیوم مشترک داخلی و یکی از کشورهای خارجی ساخته می‌شود، گفت: به دلیل اینکه مسافران بار به همراه دارند طراحی این واگن‌ها ویژه فرودگاهی است و طراحی آن با واگن‌های متروی شهری متفاوت است.

مدیرعامل شرکت متروی تهران یادآور شد: طول خط متروی فرودگاه مهرآباد دو کیلومتر است و از اولین ایستگاه میدان آزادی منشعب و به فرودگاه مهرآباد متصل می‌شود.

 

 

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو