جرایم رانندگی باید ۱۰۰ درصد افزایش ‌یابد 
چاپ 

جرایم رانندگی باید ۱۰۰ درصد افزایش ‌یابد

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد:درپی افزایش قیمت جرائم رانندگی هستیم و با توجه به نرخ تورم، باید نرخ جرائم ۱۰۰ درصد افزایش می‌یافت که برخی کمیسیون ‌های مجلس شورای اسلامی موافقت نکردند.

به گزارش خبرنگار صدا و سیما،  داود کشاورزیان امروز در نشست خبری‌ با تأکید بر اینکه اعمال قانون بیشترین نقش را در کاهش سوانح رانندگی‌ دارد، گفت: تا زمانی که جریمه‌ها تأثیرگذار نباشد در اصلاح رفتار رانندگان خاطی تاثیری نخواهد داشت.

کشا‌ورزیان گفت : باید با جدیت مانع رانندگی کاربران پرخطر شویم ، گفت: نرخ جریمه‌ها باید تشدید شود اما تا پایان سال جاری نرخ جرائم راهنمایی و رانندگی تغییر نمی‌کند.

 

وی با بیان اینکه جلسات کمیسیون ایمنی راه‌ها به طور منظم برگزار می‌شود، گفت: حدود یک سال پیش به مجلس پیشنهاد کردیم کمیسیون ایمنی راه‌ها به شورای عالی حمل و نقل در همه مدل‌های حمل و نقلی تبدیل شود که در کمیسیون عمران مجلس به تصویب نرسید.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهارد اشت : ارتقای ایمنی جاده‌ها در دستور کار سازمان راهداری است و احیای خط‌کشی جاده‌ها، اصلاح شانه خاکی، اصلاح تقاطع‌ها و اصلاح دوربرگردان‌ها به صورت مستمر انجام می‌شود.

وی افزود : البته به موجب قانون تخلفات رانندگی، در تصادفات، غیر از خطای انسانی تقصیر خودرو و جاده نیز در نظر گرفته می شود و پلیس به عنوان کارشناس رسمی دادگستری عوامل تاثیرگذار را معرفی‌ می کند.

۱۸ و نیم درصد تلفات جاده ای مربوط به موتورسواران است

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: روند کاهش تلفات خوب پیش می رود اما رضایتبخش نیست و سهم زیادی از تلفات جاده ای حدود ۱۸ و نیم درصد مربوط به موتورسواران است.

داوود کشاورزیان در جمع خبرنگاران افزود: هنوز فرهنگ استفاده از کلاه ایمنی در بین موتورسواران جا نیفتاده است و بسیاری از آنان نیز رفتار مخاطره آمیز دارند.

وی با بیان اینکه عوامل متعددی در کاهش تلفات جاده ای نقش دارد افزود: اعمال قانون و آموزش، مهمترین عامل تأثیر گذار است.

کشاورزیان با اظهار تأسف از اینکه جرائم، تأثیرگذاری خود را از دست داده اند گفت: جرائمی که در شرایط کنونی اعمال می شود مربوط به سه سال پیش است و هم اکنون این جرایم اثرگذاری خود را از دست داده است.

وی افزود: در سال ۹۰ با اجرای جرایم حدود ۱۴ و نیم درصد تصادفات کاهش یافت و باید با توجه به روند تورم، جرایم نیز افزایش یابد.

 

 

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: در سه سال گذشته تورم ۱۰۰ درصد افزایش یافته و جرایم نیز باید دو برابر می شد.

کشاورزیان نصب تابلوهای علائم هشدار دهنده، اصلاح شیب، اصلاح شانه خاکی، پاکسازی حریم جاده، اصلاح تقاطع و دوربرگردان ها را از عوامل مهم در کاهش تصادفات عنوان کرد.

وی به طرح نصب ۱۷۸۰ دوربین ثبت کنترل سرعت در راه های شریانی کشور اشاره کرد و افزود: عملیات مطالعاتی این طرح به پایان رسیده و در دی ماه عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

کشاورزیان همچنین به برگزاری چهارمین همایش بین المللی حوادث رانندگی و جاده ای در روزهای ۱۹، ۲۰ و ۲۱ آبان ۹۴ در دانشگاه تهران اشاره کرد و گفت: امور مهندسی راه ایمن، جایگاه اقدامات ایمنی در مطالعات ترابری درون شهری و برون شهری،‌ مدل های شناسایی و ارزیابی ایمنی وسایل نقلیه، قوانین و مقررات ایمنی در روشهای اجرایی، مدیریت هماهنگ و یکپارچه ایمنی، امداد و نجات مصدومان و فوریت های پزشکی، آموزش و رفتار عوامل انسانی، پیامدهای اجتماعی و اقتصادی تصادفات رانندگی و مسائل ویژه ایمنی از محورهای این همایش است.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو