بازار خودرو رقابتی شد 
چاپ 

بازار خودرو رقابتی شد

 

رئیس شورای رقابت با اعلام اینکه امروز بازار خودرو از انحصار درآمده است، گفت: در جلسه جدید شورای رقابت اعضا در مورد تکلیف بازار خودرو تصمیم گیری خواهند کرد.

به گزارش  یمین  نیوز، رضا شیوا در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه در حال حاضر بازار خودرو در انحصار قرار ندارد، اظهار داشت: امروز شرکت‌های خودروساز نمی‌توانند نقشی انحصارگرایانه در سطح بازار داشته باشند چرا که عرضه خودرو بیش از تقاضا است.

وی با بیان اینکه انحصار زمانی معنا پیدا می‌کند که تولید کننده هر لحظه که بخواهد قیمت‌ها را افزایش دهد، افزود: در شرایط فعلی تقاضا در بازار خودرو به‌شدت کاهش یافته از آن طرف شرکت‌های خودروساز با مازاد محصول در انبارها روبه‌رو هستند.

رئیس شورای رقابت با اعلام اینکه این شورا در سال گذشته بازار خودرو را انحصاری اعلام کرده بود، گفت: امروز شرایط بازار خودرو تغییر کرده است و تولیدکنندگان نمی‌توانند به‌راحتی رفتار انحصارگرایانه انجام دهند.

وی اضافه کرد: به‌محض برگزاری جلسات شورای رقابت اعضا در مورد بازار خودرو تصمیم گیری خواهند کرد، به‌نحوی که اگر اعضا معتقد باشند بازار خودرو انحصاری نیست شورای رقابت فعلاً در قیمت گذاری خودرو ورود پیدا نمی‌کند اما باید تأکید کنم شورای رقابت با غیرانحصاری بودن بازار خودرو نظارت خود را قطع نخواهد کرد بلکه همچنان رفتار شرکت‌های خودروساز را در بازار مورد بررسی قرار می‌دهد.

شیوا با بیان اینکه هنوز نمایندگان قوه قضاییه، اتاق بازرگانی و اتاق تعاون به شورای رقابت معرفی نشده‌اند، افزود: به‌محض معرفی این اعضا جلسه‌‌های شورای رقابت را برگزار و رئیس جدید را تعیین خواهیم کرد.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو