انتخابات زودهنگام در سوریه/ بشار اسد: آماده ام 
چاپ 

انتخابات زودهنگام در سوریه/ بشار اسد: آماده ام

asadقبل از این سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه گفت بود که کرملین خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری و پارلمانی در سوریه است.

یک نماینده پارلمان روسیه به نقل از بشار اسد گفت که او آمادگی دارد انتخابات ریاست جمهوری زودهنگام در کشورش برگزار کند.

به گزارش عصرایران ، بشار اسد رئیس جمهور سوریه گفته است که آمادگی دارد انتخابات ریاست جمهوری زودهنگام در کشورش برگزار کند و در آن کاندیدا شود البته به شرطی که ملت سوریه مخالف آن نباشد.

این موضوع را یک عضو پارلمان روسیه به نقل از اسد گفته است.

“الکساندر یوشینکو” نماینده پارلمان روسیه به خبرگزاری فرانسه گفت که بشار اسد آمادگی خود را برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری زودهنگام در سوریه و مشارکت در آن اعلام کرده است.

اعلام آمادگی بشار اسد برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری زودهنگام و کاندیداتوری

یوشینکو که در قالب یک هیات پارلمانی روسیه به دمشق رفته است پس از دیدار با بشار اسد در دمشق گفت که او آماده برگزاری انتخابات با مشارکت همه نیروهای سیاسی است که خواهان شکوفایی سوریه هستند.

این عضو پارلمان روسیه گفت: بشار اسد قصد مشارکت در انتخابات را دارد اگر ملت سوریه مخالف آن نباشد.

طرح روسیه برای انتخابات زودهنگام در سوریه

قبل از این سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه گفت بود که کرملین خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری و پارلمانی در سوریه است.

اختلافات بر سر طرح راه حل سوریه

به گفته منابع آگاه و رسانه های خارجی هم اکنون طرحی برای حل بحران سوریه مطرح است که براساس آن این کشور شاهد دوره انتقالی خواهد بود و پس از آن انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری و پارلمانی خواهد بود.

در دوره انتقالی نیز یک کابینه متشکل از حامیان و مخالفان، بر سر کار خواهد بود و سمت نخست وزیری نیز در اختیار یکی از چهره های مخالفان خواهد بود.

گفته می شود روسیه خواهان معتقد است در انتخابات زودهنگام، بشار اسد نیزمی تواند کاندیدا شود اما آمریکا، فرانسه و عربستان سعودی معتقدند که بشار اسد باید تضمین دهد که در انتخابات کاندیدا نمی شود و دیگر در قدرت نخواهد ماند.

سوریه از ۵ سال قبل تاکنون با بحران بزرگی روبه رو است که هم اکنون به جنگ داخلی تبدیل شده است. در حال حاضر بخشی از مخالفان سیاسی و نظامی در حال تلاش برای سرنگونی حکومت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه هستند.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو