طرح برجام تصویب شد 
چاپ 

طرح برجام تصویب شد

677کلیات و جزئیات طرح اقدام متقابل و متناسب دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام، در جلسه فوق العاده عصر امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصویب شد.

محمدحسن آصفری دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با مهر، با اعلام این خبر اظهار داشت: در جلسه بعد از ظهر کمیسیون، تمام بندها و دو تبصره طرح «اقدام متقابل و متناسب دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام»، به تصویب رسید و تنها یک یا دو مورد تغییر جزئی در آن اعمال شد.

وی افزود: بر اساس این تغییرات وزارت امور خارجه که تاکنون ملزم بود هر ۶ ماه یکبار روند اجرای برجام را به کمیسیون امنیت ملی مجلس ارائه کند، پس از این موظف است که هر سه ماه یک بار این گزارش را ارائه دهد و کمیسیون امنیت ملی نیز باید هر ۶ ماه یکبار گزارشی از روند اجرای برجام به صحن مجلس تحویل دهد.

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه با وجود جر و بحث های موجود میان اعضاء، فضای خوبی در کمیسیون حاکم بود، خاطرنشان کرد: البته برجام در کمیسیون های دیگری مانند آموزش و تحقیقات، انرژی، اقتصادی و اجتماعی نیز بررسی شده که گزارش آنها تاکنون به کمیسیون امنیت ملی اعلام نشده است.

آصفری تصریح کرد: با تصویب کلیات و جزئیات این طرح در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی، گزارش طرح صبح یکشنبه هفته آینده در جلسه علنی مجلس ارائه می شود.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو