مطالبات بیمه ایران از آموزش و پرورش و بنیاد شهید دریافت می شود 
چاپ 

مطالبات بیمه ایران از آموزش و پرورش و بنیاد شهید دریافت می شود

وزیرامور اقتصادی ودارایی با اعلام اینکه مطالبات بیمه ایران از آموزش و پرورش و بنیاد شهید به زودی وصول خواهد شد، گفت: بیمه ایران درمسیر درستی حرکت می کند و اقدامات موثری کرده است.

به گزارش یمین یوز از (شادا) به نقل از واحد مرکزی خبر، علی طیب نیا در جریان برگزاری مجمع عمومی سالانه شرکت سهامی بیمه ایران با اشاره به اینکه مدیریت جدید بیمه ایران درمدتی که مسوولیت این شرکت را برعهده داشته، تغییرو تحولات جدی را در این شرکت ایجاد کرده است ،افزود: با شفاف سازی که در این شرکت صورت گرفته بیمه ایران به سمت یک شرکت کارآمد سوق داده شده که یکی از نشانه های آن سود دهی این مجموعه است.

وی افزود: اگرچه سود این شرکت کم بوده و ضریب ترکیبی درعملیات بیمه گری بیمه ایران زیان نشان می دهد اما از طریق بازدهی دارایی این ضرر جبران شده است. وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به زیان ۱۵۰۰ میلیاردی سال های قبل، عملکردبیمه ایران درسال ۹۳ را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: شفاف سازی مالی دراین شرکت به خوبی انجام و تعدادی از داده های نامناسب حذف شده است که جای تقدیر دارد.

طیب نیا در ادامه به کاهش سهم بازار بیمه ایران در ماه های اول سال جاری اشاره و درباره دلایل این موضوع نیز تصریح کرد: دلیل اصلی این کاهش حذف قراردادهای زیان ده است که دراین مجموعه گرفته شده است. به اعتقاد وی بیمه درایران با قدمت ۸۰ ساله هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده است و درهمین ارتباط موقعیت بیمه ایران به عنوان نخستین شرکت بیمه ای کشور باید بهبود یابد البته با توجه به وضعیت بیمه درکشورهای دیگر تا رسیدن به جایگاه واقعی و مطلوب هنوز فاصله زیادی داریم.

رئیس مجمع بیمه ایران درباره قرارگرفتن بیمه درسبد خانوارها نیز اظهارداشت: بیمه درسبد هزینه خانوارها هنوز درجایگاه اصلی خود قرارنگرفته است و باید تلاش شود درسبد هزینه خانوارها به هزینه دائمی تبدیل شود.

طیب نیا درخصوص وظایف بیمه ایران درصنعت بیمه کشور اظهار داشت: هدف اصلی بیمه ایران توسعه صنعت بیمه درکشور است وبیمه ایران باید نقش توسعه صنعت بیمه درکشور را عهده دار باشد.

وی در ادامه با انتقاد از کسانی که فقط به سود آوری بیمه ایران توجه می کنند ، تصریح کرد: این مجموعه براساس قانون دولتی باقی ماند تا نقش راهبری صنعت بیمه و توسعه آن را بر عهده گیرد برهمین اساس اگر این مجموعه فقط به دنبال سود آوری باشد دیگر دلیلی برای تداوم فعالیت آن به عنوان بیمه دولتی وجود ندارد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: همچنین باید ملاک قضاوت درباره عملکرد مسوولان بیمه ایران تغییر کند چرا که وظیفه اصلی این شرکت گسترش صنعت بیمه است.

به اعتقاد وی بسیاری از انواع بیمه نامه که درسایر کشورها جز بیمه های اصلی است هنوز در ایران وجود ندارد و همچنین ریسک هایی درایران موجود است که پوشش داده نمی شود بر همین اساس لازم است مسئولان صنعت بیمه به ویژه بیمه ایران برای این خطرات پوشش لازم را درنظربگیرند. به گفته وی بیمه ایران پیشرو صنعت بیمه درکشور بوده و بهتر است کارشناسان این شرکت به دنبال تولید و خلق بیمه نامه های جدید باشد.

طیب نیا همچنین با قدردانی ازتلاش های بیمه نامه های زندگی در بیمه ایران، ادامه داد: عرضه بیمه نامه زندگی دربیمه ایران به خوبی دنبال می شود و امیدوارم این بیمه نامه هرچه زودتر فراگیر شود.

وزیر اقتصاد درباره وضعیت صورت های مالی بیمه ایران نیز گفت: وضعیت صورت های مالی نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری پیدا کرده و روند مالی شرکت نیز روند مناسبی است.

وی درباره مطالبات معوق این مجموعه به ویژه مطالبات از وزارت آموزش وپرورش و بنیاد شهید و امورایثارگران نیز اظهار داشت : جلساتی با روسای این دو مجموعه برگزار و آنان ضمن قدردانی از خدمات بیمه ایران آمادگی خود را برای پرداخت بدهی به بیمه ایران اعلام کرده اند.

طیب نیا تصریح کرد: البته نگرانی از وصول مطالبات از این دومجموعه نداشتیم چرا که بدهی شرکت های دولتی قابل وصول است و با این همه امیدوارم سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشورنیزدراین خصوص هماهنگی های لازم را به عمل آورد تا هرچه سریع تر این مطالبات به بیمه ایران پرداخت شود.

وی با تقدیر دوباره از عملکرد مدیران این مجموعه افزود: درگذشته قراردادهایی دراین شرکت منعقد می شد که ضریب خسارت آن ۲۴۰ درصد بود خوشبختانه هم اکنون تمامی این موارد جمع شده است و مخالفت هایی که با این مجموعه صورت می گیرد ناشی ازعملکرد مناسب مدیران این مجموعه دراین رابطه است.

طیب نیا در بخش دیگر سخنان خود گرفتن ذخایر در بیمه ایران را منطقی و درست خواند وادامه داد: اگر ذخایر در شرکت های بیمه ای به درستی گرفته نشود شرکت ها با مشکل جدی روبه رو می شوند.

طیب نیا از مسئولان بیمه مرکزی درخواست کرد به ذخایر گرفته شده ازسوی شرکت های بیمه ای توجه و نظارت بیشتری داشته باشد تا مشکل بیمه توسعه که آسیب جدی به این صنعت درکشور وارد کرد، تکرار نشود.

وزیر اقتصاد از استقرار سیستم یکپارچه بیمه گری دربیمه ایران با رعایت مقررات موجود دفاع کرد و گفت: استقرار این سیستم چابک سازی را به همراه خواهد داشت و این رویه باید درسایر شرکت های بیمه ای نیزاجرایی و عملیاتی شود.

وی درباره سرمایه گذاری دراین مجموعه نیز گفت: حوزه سرمایه گذاری حوزه گسترده ای است و سرمایه گذاری های این شرکت باید افزایش پیدا کند.

طیب نیا گفت : بیمه ها درامور سرمایه گذاری حضور موثر دارند و حجم بالای سرمایه گذاری ها درجهان متعلق به صنعت بیمه است از این رو درمدیریت سرمایه گذاری بیمه ها باید مدیریت موثر وکارآمد باید مورد توجه قرارگیرد.

علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی، محمد ابراهیم امین رییس کل بیمه مرکزی ، حمید پور محمدی به نمایندگی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور،محمد پاریزی معاون امور بانکی وبیمه وزارت اقتصاد به همراه مدیران ارشد بیمه ایران درمجمع عمومی عادی سالانه بیمه ایران شرکت داشتند.

 

 

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو