مسکن در تهران ارزان شد 
چاپ 

مسکن در تهران ارزان شد

در مرداد سال ۱۳۹۴ از میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۷۶.۷ میلیون ریال به منطقه ۱ و کمترین آن با ۲۰.۲ میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق داشته است.

بانک مرکزی گزارش اعلام کرد: در مرداد ماه سال ۱۳۹۴،متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع بنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران ۳۸.۵ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۰.۳ و ۲.۸ درصد کاهش را نشان می دهد.

به گزارش   یمین نیوز از روابط عمومی بانک مرکزی، اداره بررسی ها و سیاستهای اقتصادی بانک مرکزی، گزارش «تحولات بازار مسکن شهر تهران در مرداد سال ۱۳۹۴» را که برگرفته از آمار خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، تهیه و منتشر کرد.

در این گزارش آمده است: در مرداد سال ۱۳۹۴، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی شهر تهران ۳۸.۵ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۰.۳ و ۲.۸ درصد کاهش نشان می دهد.

در ماه مورد گزارش تعداد معاملات آپارتمانهای مسکونی شهر تهران به ۱۳.۱ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۱.۶ و ۳.۲ درصد رشد نشان می دهد.

 

در مرداد سال ۱۳۹۴ از میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۷۶.۷ میلیون ریال به منطقه ۱ و کمترین آن با ۲۰.۲ میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق داشته است.

این گزارش تنها معطوف به بررسی حوزه «تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران»بوده و لذا نتایج حاصل از این گزارش قابل تعمیم به «معاملات مسکن سایر مناطق شهری» و نیز «تحولات رونق و رکود در حوزه ساخت و ساز» نیست.

۱ – حجم معاملات مسکن در مرداد سال ۱۳۹۴، تعداد معاملات آپارتمانهای مسکونی شهر تهران به ۱۳.۱ هزار واحد مسکونی رسید که در مقایسه با ماه مشابه سال قبل ۳.۲ درصد افزایش نشان می دهد.

بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده به تفکیک عمر بنا در مرداد سال ۱۳۹۴ حاکی از آن است که واحدهای نوساز تا ۵ سال ساخت با سهم ۵۲.۸درصد بیشترین حجم از واحدهای مسکونی معامله شده را به خود اختصاص داده اند. این سهم در مقایسه با مرداد سال گذشته ۲.۷ واحد درصد کاهش نشان می دهد.

 

توزیع تعداد معاملات انجام شده برحسب مناطق مختلف شهر تهران در مرداد سال ۱۳۹۴حاکی از آن است که از میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، منطقه ۵ با سهم ۱۳ درصدی از کل معاملات، بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه نامه را به خود اختصاص داده است. همچنین مناطق ۲ ،۴ و ۱۵ به ترتیب با سهم ۷.۹ ،۹.۳ و ۶.۲ درصدی در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.

۶۸ درصد از کل تعداد معاملات انجام شده در شهر تهران صرفاً مربوط به ۱۰ منطقه شهر (به ترتیب بیشترین فراوانی شامل مناطق ۱ ،۷ ،۸ ،۱۴ ،۱۰ ،۱۵ ،۲ ،۴ ،۵و ۱۸) بوده و ۱۲ منطقه دیگر تنها ۳۲ درصد از تعداد معاملات را به خود اختصاص داده اند.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو