روابط تهران لندن درسطح کاردارباقی می‌ماند/فعلافقط صدور ویزای خدمت 
چاپ 

روابط تهران لندن درسطح کاردارباقی می‌ماند/فعلافقط صدور ویزای خدمت

معاون اروپا آمریکای وزارت امور خارجه گفت: سفارت انگلیس فعلا ویزا دیپلماتیک وخدمت صادر می‌کند وبا فراهم شدن مقدمات و افزایش کادر در آینده اقدام به صدور ویزا عادی خواهدکرد.

به گزارش  یمین  نیوز، مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان گفت: روابط ایران انگلیس در سطح کاردار باقی خواهد ماند و فعلا قصدی بررای ارتقای روابط به سفیر نداریم.

وی تاکید کرد: با بازگشایی سفارت ها در روز یکشنبه(فردا) تنها کاردارهای غیرمقیم به کاردار مقیم تغییر می‌یابند و همان کاردارهای غیر مقیم، در محل خدمت خود مستقر خواهند شد.

تخت روانچی درباره صدور ویزا توسط سفارت خانه های دو کشور هم گفت: سفارت انگلیس پس از بازگشایی فعلا «ویزای دیپلماتیک و خدمت» صادر می‌کند و با فراهم شدن مقدمات و افزایش کادر در ماه های آینده اقدام به صدور ویزای عادی خواهد کرد. سفارت ایران هم در اقدام متقابل همین گونه عمل خواهد کرد.

معاون اروپا و آمریکا وزارت خارجه همچنین از در دست پیگیری بودن بحث پرداخت خسارت به انگلیس در خصوص ورود دانشجویان به سفارت این کشور در سال ۹۰ خبر داد.

گفتنی است در حال حاضر «آجای شارما»، کاردار غیرمقیم انگلیس در ایران و «حسن حبیب الله زاده» کاردار غیر مقیم ایران در انگلیس است، که قرار است از فردا به عنوان کاردار مقیم و سرپرست سفارت در کشور در محل ماموریت مشغول بکار شوند.

قرار است فردا در جریان سفر فیلیپ هاموند به تهران، سفارت انگلیس در ایران پس از ۴ سال بازگشایی شود. این سفارت خانه در پائیز ۹۰ و در پی ورود دانشجویان معترض به آن، با تصمیم دولت انگلیس بسته شد.

 

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو