امسال 770 میلیارد تومان در توسعه و تجهیز فرودگاه ها هزینه می شود 
چاپ 

امسال ۷۷۰ میلیارد تومان در توسعه و تجهیز فرودگاه ها هزینه می شود

به‌گزارش  یمین  نیوز؛ رحمت‌اله مه‌آبادی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت فرودگاه ها ی کشور گفت:امسال ۷۷۰ میلیارد تومان در توسعه و تجهیز فرودگاه ها هزینه می شود

وی  با بیان این‌که فرودگاه‌های بین‌المللی کشور در وضعیت زرد قرار دارند از بحران مدیریت و نیروی انسانی کارآمد در فرودگاه‌ها خبر داد و گفت: امسال ۷۷۰ میلیارد تومان پروژه فرودگاهی اجرا می‌شود.

مه‌آبادی با اشاره به طرح تحول خدمات‌رسانی در فرودگاه‌ها اظهار کرد: در این چارچوب تلاش کرده‌ایم تمرکز بیشتری در این حوزه داشته باشیم، امسال را سال توسعه همزمان سطح خدمات‌دهی و خیز برداشتن برای افزیش سطح خدمات‌دهی نامگذاری کرده‌ایم.

مه‌آبادی تصریح کرد:‌ تلاش داریم برای خدمات ایمن، کارا و پایدار تلاش کنیم و در کنار این موارد بر دو حوزه مهم منابع انسانی و توسعه خدمات ‌رسانی به مردم متمرکز خواهیم شد.

وی یادآور شد: امسال با صرف بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه تجهیزات کمک ناوبری، ارتباطی بنا داریم یکی از مهم‌ترین قدم‌ها را در ارتقای ایمنی در فرودگاه‌ها برداریم، در این راستا امسال با صرف ۳۹۰ میلیارد تومان بیش از ۶۰ طرح مهم ناظر بر توسعه و بهسازی فرودگاه‌ها به اجرا در می‌آید و با اعتبار ۱۳۰ میلیارد تومان دیگر تلاش داریم که فرودگاه‌ها را به تجهیزات فرودگاهی مجهز کنیم.

وی گفت: در هفته دولت امسال از طرح‌های مختلفی در حوزه توسعه ایمنی و توسعه فرودگاه‌ها رونمایی خواهیم کرد.

مدیرکل فرودگاه‌های کشور با اشاره به این‌که یکی از مهم‌ترین طرح‌های نظام فرودگاهی شروع طرح تحول خدمات‌رسانی به مردم است، افزود: در طول بیش از ۳ دهه گذشته تفکر ما ساخت تجهیزات در فرودگاه‌ها و کمک ناوبری بوده است، باید اعتراف کنیم که دو غفلت بزرگ تاریخی در این بخش داشته‌ایم.

مه‌آبادی با یادآوری این‌که در ۳۰ سال اخیر صنعت فرودگاهی و هواپیمایی در نزد مسئولان مغفول مانده است، بیان کرد: غفلت از منابع انسانی نتیجه آن این است که صنعت فرودگاهی کشور با بحران مدیریت و نیروی انسانی کارآمد مواجه است. غفلت دوم که مهم‌تر از غفلت تاریخی اول است غفلت از خدمات‌رسانی به مردم بوده است. بنا داریم در دولت یازدهم آغار برون رفت از این ناهنجاری و غفلت را کلید بزنیم.

وی ادامه داد:‌ به واسطه سیاست‌های غلط و عدم حمایت از صنعت فرودگاهی در حوزه فرودگاهی مشکلات زیادی را داریم، در فرودگاه‌های بین‌المللی مانند حضرت امام، مهرآباد و مشهد در شرایط احتیاطی (زرد) قرار داریم و اگر نجنبیم وضعیت ما قرمز خواهد شد.

وی با بیان این‌که در فرودگاه‌های استان‌ها در وضعیت نزدیک به زرد و احتیاطی قرار داریم، بیان کرد: متاسفانه در فرودگاه‌های کوچک و اقماری تا سال‌های سال با وضعیت سبز پررنگ و وضعیت غیر اقتصادی مواجه خواهیم بود.

مدیرکل شرکت فرودگاه‌های کشور اظهار کرد: علی‌رغم این‌که تلاش می‌کنیم خدمات‌رسانی را در اولویت اول قرار دهیم اما در عین حال با چالش‌های بزرگی نیز مواجه هستیم.

مه‌آبادی با اشاره به درآمدهای شرکت فرودگاه‌ها،‌ گفت:‌ وضعیت درآمدی شرکت‌ فرودگاه‌ها وخیم است و اگر مورد حمایت قرار نگیریم به گلوگاه توسعه دوران پساتحریم تبدیل خواهیم شد.

وی با اشاره به این‌که طرح تحول خدمات‌رسانی به مردم را از سفرهای حج شروع خواهیم کرد افزود: امیدواریم بتوانیم امسال بیشترین آرامش را برای زائران سرزمین وحی برقرار کنیم.

رئيس هيات مديره و مديرعامل شركت فرودگاه‌هاي كشور گفت: امسال ۷۷۰ میلیارد تومان در تامین تجهیزات کمک ناوبری، طرح های ناظر بر توسعه و بهسازی و تامين تجهیزات فرودگاهی هزینه خواهد شد.

وی افزود: برای ارتقای اجتماعی خبرنگاران هر اندازه هزینه کنیم کافی نیست چراکه یک سرمایه راهبردی است. خبرنگاران به عنوان نمایندگان مردم، مسئولان را در جهت تحقق مطالبات خود هدایت می کنند.

مه ابادی با بیان اینکه توسعه همزمان ارتقای ایمنی و خیز برداشتن برای توسعه خدمات فرودگاهی در دستور برنامه امسال شرکت فرودگاه هاست گفت: امسال ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار در تامین سیستم های کمک ناوبری، ارتباطی و نظارتی هزینه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور همچنین اظهار داشت: بنا داریم بیش از ۶۰ طرح مهم ناظر بر توسعه و بهسازی فرودگاه ها را امسال با اعتبار ۳۹۰ میلیارد تومان اجرا کنیم.

مه آبادی همچنین گفت: با اعتبار ۱۳۰ میلیارد تومان تلاش می کنیم تا فرودگاه ها را به تجهیزات فرودگاهی مجهز کنیم.

وي افزود: در هفته دولت از ده ها طرح فرودگاهی رونمایی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها از طرح تحول خدمت رسانی به مردم به عنوان یکی از مهمترین طرح های این شرکت یادکرد.

وی در خصوص اعزام زایران حج تمتع از ۱۹ فرودگاه کشور نیز گفت: استرس زدایی از مسافران با خدمات رسانی مطلوب در ایام جابجایی مسافران سرزمین وحی از جمله برنامه های این شرکت است.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو