ورود ناوهای ارتش روسیه به انزلی 
چاپ 

ورود ناوهای ارتش روسیه به انزلی

ناوگروه روسی متشکل از دو فروند ناو رزمی، در راستای تحکیم روابط دوستانه بین دو کشور ایران و روسیه و توسعه تعاملات دریایی به فرماندهی ناخدا یکم کریل تارننکو ، عصر یکشنبه با استقبال ناوشکن دماوند در بندر انزلی پهلو گرفت.

به گزارش ایرنا، فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش کشورمان در دیدار با فرمانده این ناو گروه روسی در محل ستاد این نیرو گفت: برنامه های متنوعی شامل دیدارهای نظامی، تمرین مشترک دریایی، بازدید از یگان های شناور نیروی دریایی ارتش و همچنین بازدید مسوولان منطقه چهارم این نیرو از ناوهای روسی درمدت اقامت سه روزه ناوگروه روسی از ایران پیش بینی شده است.

به گفته امیر دریادار افشین رضایی حداد، این سومین حضور ناوگروه های روسی در جمهوری اسلامی ایران است. پیش از این و در سال های ۱۳۸۶ و ۱۳۹۳ ناوگروه های این کشور با هدف ارتقاء روابط دوستانه به ایران سفر کرده بودند.

یک ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز تیرماه سال ۱۳۹۲ با اعزام به آب های سرزمینی کشور روسیه در بندر آستراخان این کشور پهلو گرفته بود.

امیر دریادار رضایی حداد گفت: کشورهایی در پیرامون خزر وجود دارند که در شرایط خاص می توانند به کمک هم بشتابند.

فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش کشورمان تصریح کرد: در دنیای متمدن امروز به جای پرداختن به نقاط افتراق، باید به فصل مشترک های موجود توجه کنیم.

وی از دریای خزر به عنوان بهترین گزینه برای همکاری و فصل مشترک و منشاء منافع مشترک کشورهای حاشیه این دریا نام برد.

امیر دریادار رضایی حداد با بیان اینکه پنج کشور با حاکمیت و سیاست های خاص خود پیرامون دریای خزر زندگی می کنند، خاطرنشان کرد: ما در فرهنگ اسلامی و ایرانی، برای همسایه های خود ارزش بسیار والایی قائلیم و معتقدیم همسایه ها باید از حال هم باخبر باشند تا هنگام نیاز به همدیگر کمک کنند.

فرمانده ناوگان شمال کشور تصریح کرد: این اعتقاد کار و هدف ما است و خوشحالیم که سایر کشورها نیز بر این موضوع استوار هستند و خشنودیم که درحال حاضر میزبان ناو گروه کشور دوست (روسیه) هستیم.

وی با تقدیر از سفر دریانوردان روسیه به ایران ازطریق دریای خزر، خاطرنشان کرد: مطمئنا این سفر و از منظر روابط مشترک، شیرینی ها و فواید بسیاری برای دو طرف خواهد داشت.

امیر دریادار رضایی حداد افزود: امیدواریم اواسط ماه اکتبر، دریانوردان ایرانی نیز بازدید متقابلی از کشور روسیه داشته باشند و این دید و بازدیدها استمرار داشته باشد.

وی یادآور شد: در دیدار قبلی ناوگروه روسی از بندرانزلی، تمرین مشترکی بین دو کشور برای نخستین بار صورت گرفت و بسیار خوب بود.

شهرستان بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان، مقر منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو