عربستان برای مقابله با ايران گروه 2+5 را تشکيل می دهد 
چاپ 

عربستان برای مقابله با ايران گروه ۲+۵ را تشکيل می دهد

Saudi Crown Prince, Deputy Premier and Minister of Defense Salman bin Abdulaziz (C) arrives for the graduation ceremony of the 83rd batch of King Faisal Air Academy (KFAA) students at the Riyadh military airport, on January 1, 2013 in Riyadh.     AFP PHOTO/FAYEZ NURELDINE        (Photo credit should read FAYEZ NURELDINE/AFP/Getty Images)

عربستان مشابه گروه پنج به علاوه یک ، برای مقابله با ایران گروه پنج به علاوه دو را تشکیل می دهد.

روزنامه القدس العربی نوشت: عربستان مشابه گروه پنج به علاوه یک ، برای مقابله با ایران گروه پنج به علاوه دو را تشکیل می دهد.

به گزارش  یمین نیوز از «انتخاب»، بنا به گفته منابع دولت ( فراری یمن) عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری (مستعفی فراری ) یمن تا چند روز دیگر به اردن سفر خواهد کرد.

این منابع در گفتگو با القدس العربی تاکید کردند محور مذاکرات عبد ربه با عبدالله دوم پادشاه اردن ،‌ امکان دستیابی به کمکهای نظامی اردن برای حمایت از نیروهای وابسته به دولت ( فراری ) یمن است.

این منابع پیش بینی کردند عبد ربه همچنین ،‌اعزام نیروهای اردنی را برای مشارکت در حفظ شهرها ،‌ بنادر و استانهای خارج از کنترل گروه حوثی و نیروهای علی عبدالله صالح (رئیس جمهور سابق یمن) درخواست خواهد کرد تا نیروهای وابسته به دولت ( فراری ) بتوانند به نبرد خود و آزاد کردن سایر شهرهای یمن ادامه دهند. این منابع همچنین انتظار دارند عبد ربه از پادشاه اردن بخواهد ارتش اردن ،‌ به آموزش نیروهای وابسته به دولت ( فراری ) یمن به ویژه هزاران نفر از نیروهای وابسته به این دولت و نیروهای قبایل یمن برای مقابله با گروه حوثی کمک کند.

روز سه شنبه گذشته ،‌محمد بن سلمان جانشین ولیعهد عربستان با پادشاه اردن دیدار و درباره راههای تقویت همکاریهای اردن با ائتلاف عربی در حمله به یمن گفتگو کرده است.

منابع دیپلماتیک عربستان این سفر را مهم ارزیابی کردند چون ( این سفر ) موکد آن است که اردن ، رکن اصلی ائتلاف عربی برای مقابله با ایران است.

این منابع تاکید کردند این ائتلاف شامل پنج کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس ، مصر و اردن خواهد بود و ائتلاف پنج به علاوه دو را تشکیل خواهد داد .این ائتلاف ،‌ تشکیل دهنده محور عربی برای برقراری موازنه در منطقه و ورود به رویارویی های سیاسی و میدانی حاکم بر منطقه خواهد بود و رهبری آن برعهده عربستان است.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو