آماده باش سیف به بانک ها 
چاپ 

آماده باش سیف به بانک ها

bank

رئیس کل بانک مرکزی بر تلاش تمام بانکهای کشور برای استفاده حداکثری از ظرفیت دستاوردهای توافق هسته ای تاکید کرد.

به گزارش یمین نیوز به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، در دهمین جلسه مشترک شورای هماهنگی بانک های دولتی و خصوصی که صبح روز سه شنبه ۶ مرداد به میزبانی بانک پارسیان برگزار شد، ولی اله سیف گفت: برای برقراری ارتباط موثر با نظام بانکی دنیا و بهره مندی از ظرفیت تحولات جدید، لازم است بانک های ایرانی به استانداردهای جدید مجهز شوند. دیگر با شرایط گذشته نمی توانیم به بانکداری بین المللی بپیوندیم و دراین مسیر، بانک مرکزی با همة توان درخدمت نظام بانکی خواهد بود.

در این جلسه سیف از همکاران خود خواست برای تضمین موفقیت بیشتر نظام بانکی تلاش کنند و هماهنگی عملی بیشتری با یکدیگر در زمینه های مختلف از جمله نرخ سود سپرده و رعایت سایر الزامات قانونی و توافق های بین بانکی داشته باشند.

وی همچنین با اشاره به مطالعات و پژوهش های انجام شده در پژوهشکدة پولی و بانکی بانک مرکزی دربارة وضعیت بانک های کشور، بر لزوم حرکت جدی تر و مستمر بانک های دولتی و خصوصی به سمت استحکام صورت های مالی، رعایت دقیق نسبت ذخایر قانونی و پیروی از استانداردهای روز بین المللی تاکید کرد.

رئیس کل بانک مرکزی همچنین با تشکر از بانک هایی که خدمات خود را به موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز قطع کرده اند، خواست ارائه اندک خدمات باقی مانده به این گونه موسسات نیز به طور کامل متوقف شود.

سیف در بخش دیگری از سخنانش دربارة اهتمام نظام بانکی نسبت به کاهش مطالبات غیرجاری افزود: خوشبختانه دراین زمینه همدلی و همکاری خوبی با سایر دستگاه ها و از جمله قوة قضائیه شکل گرفته است. دراین مسیر لازم است بانک ها بر ارائه واقع بینانه و شفاف مطالبات غیرجاری و معوق خود بدون هرگونه واهمه ای اقدام کنند تا پس از روشن شدن صورت مساله، بانک مرکزی و سایر دستگاه های نظارتی قدم های مثبتی را برای حل مسائل بردارند.

همچنین در ابتدای این نشست، کوروش پرویزیان مدیرعامل بانک پارسیان به موضوع هم افزایی نظام بانکی در شرایط جدید اشاره کرد و افزود: با توجه به موفقیت های کسب شده دولت تدبیر و امید در رابطه با مذاکرات هسته ای، همبستگی و همدلی بیشتر شبکه بانکی هم در درون خود شبکه بانکی و هم سایر ارکان تصمیم گیرنده در اقتصاد کشور را می طلبد و لذا باید هم راستا با جزئیات توافق در جهت هماهنگی نظام بانکی حرکت نماییم و در این شرایط بایستی با دقت نظر کامل و متانت، برنامه‌ریزی و اقدام کرد.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو