مجلس با تشکیل کمیسیون ویژه «برجام» موافقت کرد 
چاپ 

مجلس با تشکیل کمیسیون ویژه «برجام» موافقت کرد

نمایندگان مجلس با تشکیل کمیسیون ویژه رسیدگی به برنامه جامع اقدام مشترک ایران و ۱+۵ (برجام) موافقت کردند.

به گزارش   یمین  نیوز، در جلسه علنی امروز مجلس و پس از ارائه گزارش روند مذاکرات هسته ای ایران و غرب توسط وزیر امور خارجه و رئیس سازمان انرژی اتمی و نیز طرح سئوالات نمایندگان و ارائه پاسخ آنها، احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس به نمایندگی از ۲۴ نفر از نمایندگان مجلس پیشنهاد تشکیل کمیسیون ویژه رسیدگی به برنامه جامع اقدام مشترک را ارائه کرد.

این پیشنهاد بر اساس ماده ۴۴ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی ارائه شده است که پس از ارائه این پیشنهاد، از صحن علنی مجلس رای گیری به عمل آمد و نمایندگان با ۱۳۶ رای موافق، ۳۹ رای مخالف و ۵ رای ممتنع از مجموع ۲۰۹ نماینده حاضر با این پیشنهاد موافقت کردند.

به گفته رئیس مجلس، ۱۵ عضو این کمیسیون بعدا با رای مجلس تعیین می شوند و نمایندگان متقاضی عضویت در این کمیسیون می توانند طی روزهای آینده آمادگی خود را در این رابطه اعلام کنند.

اسامی پیشنهاد دهندگان این طرح عبارتند از: غلامعلی حداد عادل، احمد توکلی، محمد اسماعیل کوثری، مسعود پزشکیان، الیاس نادران، احمد سالک، علیرضا مرندی، ضرغام صادقی، رضا عبداللهی، سید مهدی هاشمی، علیرضا زاکانی، رضا آشتیانی عراقی، محمد مهدی زاهدی، مرتضی آقاتهرانی، محمدعلی پورمختار، نادر قاضی پور، جعفر قادری، محمد رضا تابش، عباس رجایی، غلامرضا مصباحی مقدم، محمد دهقان، حسین نجابت، علی اصغر زارعی و احمد امیر آبادی فراهانی

 

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو