طالقان سفید پوش شد 
چاپ 

طالقان سفید پوش شد

بارش برف در ارتفاعات طالقان سبب شد تا در روزهای پایانی تیر ماه بار دیگر مردم این شهرستان به خصوص در روستاهای بالا طالقان وسایل گرمایشی خانه های خود را روشن کنند.

فرماندار طالقان از کاهش شدید دمای هوا و سفیدپوش شدن ارتفاعات این منطقه در روزهای پایانی نخستین ماه تابستان خبر داد.

مصطفی فراهانی افزود: پس از بارندگی شدید و وقوع سیل در عصر یکشنبه، دمای هوا در این شهرستان کاهش چشمگیری پیدا کرد به گونه ای که در ارتفاعات شاه البرز طالقان برف بارید.

وی اظهار کرد: بارش برف در ارتفاعات طالقان سبب شد تا در روزهای پایانی تیر ماه بار دیگر مردم این شهرستان به خصوص در روستاهای بالا طالقان وسایل گرمایشی خانه های خود را روشن کنند.

وی گفت: هم اکنون جمعیت ۲۵ هزار نفری ثابت و بیش از ۵۰ هزار نفری سیار منطقه ساعات سردی را سپری می کنند اما ذخیره نفت سفید برای پاسخگویی به نیاز مردم وجود دارد.

وی یادآور شد: کاهش شدید دمای هوا در ارتفاعات طالقان برای ۵۰ نفر از عشایر در گردنه عسلک مشکلاتی را به وجود آورده بود که با امداد رسانی سریع جمعیت هلال احمر امکانات لازم از جمله وسایل گرما یشی و تغذیه در اختیار آنان قرار گرفت.

فرماندار طالقان در ادامه به فعالیت تیم کارشناسی خسارت ناشی از وقوع سیل و طوفان در این شهرستان اشاره کردو افزود: این خسارات در مزارع ، باغات ، پل و راههای ارتباطی اصلی و فرعی منطقه ، انهار آب کشاورزی چشمگیر است.

شهرستان طالقان در ۹۰ کیلومتری کرج مرکز استان البرز قرار دارد.ایرنا

 

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو