ستاد سوخت منحل شد 
چاپ 

ستاد سوخت منحل شد

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران از انحلال ستاد سوخت خبر داد و گفت: وضعیت نوسازی تاکسی های پیکان و پراید نامشخص است.

به گزارش  یمین  نیوز، ابوالفضل قناعتی در گفتگو با مهر با بیان اینکه شورا پیگیر تغییر وضعیت تاکسی های فرسوده است گفت: در آخرین جلسه ای که با رئیس سازمان تاکسیرانی داشتیم اعلام شد ستاد سوخت اعلام انحلال کرده و روند نوسازی تاکسی های پیکان و پراید نامشخص است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۶ هزار و ۹۰۰ پیکان و پراید در ناوگان تاکسیرانی وجود دارد و سال گذشته با همکاری ستاد سوخت ۳ هزار و ۱۰۰ تاکسی فرسوده از ناوگان خارج شد. قرار بود امسال نیز این ستاد تاکسی های فرسوده را خریداری کند که با انحلال آن، وضعیت این تاکسی ها نامشخص است.

 

قناعتی با بیان اینکه شهرداری مصمم است تاکسی های فرسوده با اولویت پیکان از ناوگان تاکسیرانی حذف شود گفت: شورا و بانک های عامل باید در این راه کمال همکاری را با شهرداری انجام دهند و اگر کمک های دولتی در این حوزه قطع نمی شد، تا پایان سال ۹۴ دیگر تاکسی پیکان و پراید از ناوگان تاکسیرانی حذف می شد.

پاسخ شهرداری به تذکر اعضا پس از ۱۵ ماه

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به جزئیات جلسه روز یکشنبه شورای شهر تهران گفت: در این جلسه شهرداری پاسخ یکی از تذکرات من را پس از ۱۵ ماه داد. در این تذکر که مربوط به بیمارستان سوانح و سوختگی در شب چهارشنبه سوری بود درخواست شده بود برای این بیمارستان فضای سبز و محوطه سازی شود که در ابتدای سال ۹۳ این تذکر به شهرداری داده شد و ۹۴.۴.۱ پاسخ آمد که با این درخواست موافقت نمی شود.

وضعیت نامشخص گود لاله زار

وی در ادامه با اشاره به تذکری در خصوص بلاتکلیف ماندن گود لاله زار که در ایام نوروز سبب تخریب بخشی از مغازه های این محدوده شد، گفت: متاسفانه این محل به جولانگاه معتادان تبدیل شده در حالیکه لاله زار محل تردد توریست هاست و درست نیست یک ساختمان خرابه نمای آن را خراب کند. همین طور ساختمان های حاشیه این گود همچنان نیمه خرابه هستند و با کمترین ریشتر زلزله بر سر مردم خراب می شوند و عابران پیاده امنیت جانی در این منطقه ندارند.

قناعتی ادامه داد: همچنین بخشی از پیاده رو به دلیل این خرابه گرفته شده و مشکلاتی برای ساکنان منطقه به وجود آورده است و ما از شهرداری درخواست کرده ایم به دلیل آنکه شهرداری نیز در این اتفاق مقصر بوده تسهیلاتی را برای مالکان خانه های همجوار فراهم کنند. در حال حاضر طراحی انجام شده از سوی شهرداری مورد مخالفت مغازه داران قرار گرفته و شهرداری اصرار به طراحی جدید و مالکان اصرار به طراحی قدیم دارند که باید این مشکل هر چه سریع تر حل شود زیرا ۴۵ کاسب به طور مستقیم و ۱۰۰ نفر به طور غیرمستقیم از این مغازه ها کسب روزی می کردند.

به گفته قناعتی، در جلسه امروز شورای شهر تهران گزارش تلفیق بودجه سال ۸۹ شهرداری مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو