تکذیب افزایش شیوع بیماری سرطان 
چاپ 

تکذیب افزایش شیوع بیماری سرطان

معاون تحقیقاتی و فناوری وزیر بهداشت گفت : افزایش بیماری سرطان در کشور صحت ندارد.

به گزارش  یمین نیوز ، معاون تحقیقاتی و فناوری وزیر بهداشت در سفر به اردبیل افزود: آمار سرطان در ایران نسبت به سایر کشورهای دنیا پایین است و گفته‌هایی مبنی بر اینکه آمار بیماری سرطان در ایران نسبت به سایر کشورها رو به افزایش است کذب است.

رضا ملک‌زاده امروز در پنجمین نشست حامیان موسسه خیریه ریحانه اردبیل گفت: یکی از راهکارهای مقابله با بیماری سرطان در کشور پیشگیری از این بیماری است که در ۲ سال گذشته در این راستا اقدامات بسیار اساسی توسط وزارت بهداشت و درمان انجام شده است.

وی افزود:‌ باید راهکارهای اساسی برای پیشگیری از این بیماری در کشور ارائه شود چرا که علاوه بر خطرات این بیماری هزینه درمان بیماری سرطان نیز بسیار بالا است.

رئیس موسسه ملی سرطان کشور همچنین گفت: باید با برنامه‌ریزی‌های اساسی علاوه بر تغییر شیوه تغذیه در بین مردم ایران شیوه و سبک زندگی نیز از حالت ماشینی خارج شود.

ملک‌زاده با بیان اینکه یکی از راهکارهای پیشگیری از بیماری سرطان مصرف ۳ داروی آسپرین، استاتین و منورومین است، گفت: باید مصرف این داروها در افراد بالای۵۰ سال افزایش یابد تا شاهد کاهش بیماری سرطان در کشور باشیم.

وی یکی از سیاست‌های مهم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را ایجاد تحول عظیم در مبارزه با بیماری سرطان و پیشگیری از آن  عنوان کرد و گفت: وزارت بهداشت در این زمینه با استفاده از پزشکان متخصص و کاردان و ارائه تحقیقات کاربردی در راستای پیشگیری از این بیماری گام برداشته است.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو