رئیس دانشگاه تهران خبر داد/ آموزش دانشجویان تمامی مقاطع حضوری شد/ از ورود دانشجویانی که واکسن نزدند جلوگیری می کنیم 
چاپ 

رئیس دانشگاه تهران خبر داد/ آموزش دانشجویان تمامی مقاطع حضوری شد/ از ورود دانشجویانی که واکسن نزدند جلوگیری می کنیم

رئیس دانشگاه تهران با تأکید بر اینکه آماده پذیرش حضوری دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی از نیمسال دوم هستیم، گفت: از ورود دانشجویانی که هیچ مرحله از واکسن را دریافت نکرده اند به خوابگاه‌ها جلوگیری به عمل خواهد آمد.

به گزارش یمین نیوزبه نقل از ایسنا، دکتر سید محمد مقیمی در اولین نشست خبری خود که صبح امروز در تالار امیرکبیر معاونت فرهنگی دانشگاه تهران برگزار شد، ضمن اعلام این مطلب به آخرین تصمیم دانشگاه تهران در خصوص نحوه آموزش دانشجویان از بهمن ماه اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه دانشگاه تهران مدیریت آموزش عالی استان تهران که ۷۰ درصد بار آموزش عالی کشور را عهده دار است، در اختیار دارد لذا این دانشگاه تصمیماتی در خصوص آموزش دانشجویان از نیمسال جاری، مختص خود و دانشگاه های استان تهران گرفته است.

وی در ادامه تصریح کرد: پس از صدور مجوز بازگشایی آموزش حضوری دانشگاه‌ها، دانشگاه‌های استان تهران محدودیت های خود را در این زمینه اعلام و تأکید نمودند نمی توانند یک باره پذیرای حضور تمامی دانشجویان در دانشگاه باشند. در نتیجه تصمیمات ما در خصوص نحوه آموزش این مراکز با توجه به شرایط و محدودیت های این دانشگاه ها اتخاذ شد و در مصوبه سومین جلسه استانی آموزش عالی تأکید کردیم که آموزش دانشجویان تحصیلات تکمیلی این مراکز از بهمن ماه باید به صورت حضوری آغاز شود و در صورت پایداری وضعیت از نظر شیوع کروناویروس آموزش های دانشجویان کارشناسی نیز به صورت تدریجی حضوری ادامه پیدا کند. در واقع این دانشگاه ها باید آموزش حضوری دانشجویان را مد نظر قرار بدهند و در این راستا برنامه ریزی کنند.

رئیس دانشگاه تهران در خصوص برنامه این دانشگاه برای بازگشایی آموزش حضوری و حضور دانشجویان مقاطع مختلف در دانشگاه نیز گفت: این دانشگاه پس از دستور رئیس جمهور مبنی بر بازگشایی حضوری مراکز آموزشی، تلاش هایی را در این زمینه انجام داد. ابتدا اینکه امکانات دانشگاه برای بازگشت حضوری دانشجویان در نشست های مختلف دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت و ما نیز ستادی در این زمینه تشکیل دادیم و هم راستا با آن بازدیدهایی نیز از خوابگاه های دانشگاه انجام دادیم و پس از برگزاری جلساتی با سازمان برنامه و بودجه به جمع بندی هایی در خصوص نحوه آموزش دانشجویان از نیمسال پیش رو رسیدیم.

دکتر مقیمی تأکید کرد: با توجه به اینکه دانشگاه تهران به عنوان نماد آموزش عالی همواره پیشگام و پیشرو بوده است در نتیجه در عرصه بازگشت به آموزش حضوری نیز باید پیشگام و پیشرو باشد. ضمن اینکه ما از یک طرف با اقبال تعدادی از دانشجویان برای بازگشت به دانشگاه ها مواجهیم و از طرف دیگر نیز اعضای هیئت علمی معتقد هستند محیط دانشگاه بدون حضور دانشجو نمی تواند تأثیرگذاری خود را داشته باشد در نتیجه مقرر شد که اگر مشکلی در نظر ستاد ملی مقابله با کرونا برای بازگشایی دانشگاه ها وجود نداشته باشد ما بدون محدودیت پذیرای تمامی دانشجویان به صورت حضوری از نیمسال دوم باشیم.

وی با بیان اینکه دانشجویان تمامی مقاطع دانشگاه تهران می توانند به صورت حضوری در کلاس درس حاضر باشند، گفت: ما همزمان با آموزش حضوری، امکان دریافت آموزش مجازی را نیز برای دانشجویانی که به هر دلیلی مایل به حضور در دانشگاه ها  نیستند، فراهم کردیم تا کلاس های خود را مجازی پیگیری کنند.

رئیس دانشگاه تهران همچنین خاطر نشان کرد: بنابراین در ترم پیش رو کلاس های آموزش دانشجویان به صورت ترکیبی برگزار خواهد شد یعنی همزمان با آموزش حضوری در کلاس های درس، اساتید به صورت مجازی این کلاس ها را برای دانشجویان مدیریت می کنند.

دکتر مقیمی با تأکید بر اینکه امتحانات پایان ترم تمامی دانشجویان دانشگاه تهران چه کسانی که به صورت مجازی در کلاس ها شرکت کردند و چه کسانی که به صورت حضوری آموزش خود را دنبال می کردند به صورت “حضوری” برگزار خواهد شد، گفت: همچنین دانشجویانی که مایل نبودند به صورت حضوری در کلاس های آموزشی شرکت کنند بعد از ماه مبارک رمضان موظف هستند دروس عملی خود را به صورت حضوری و فشرده بگذرانند.

وی همچنین با بیان اینکه تمامی دانشجویان غیربومی متقاضی در خوابگاه اسکان داده می شوند،گفت: تلاش می کنیم تغذیه این دانشجویان با کیفیت بهتری از قبل ارائه شود و با هماهنگی که با دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام دادیم این دانشگاه به منظور بررسی میزان پروتکل های بهداشتی نظارت هایی را بر خوابگاه ها خواهد داشت.

رئیس دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه از ورود دانشجویانی که واکسن نزده‌اند به خوابگاه ها جلوگیری می شود، گفت: در عین حال تسهیلاتی در دانشگاه تهران فراهم کردیم که دانشجویانی که واکسن نزده‌اند بتوانند واکسینه شوند. ضمن اینکه دانشجویانی هم که هیچ کدام از مراحل واکسن را دریافت نکرده‌اند باید قبل از ورود به خوابگاه حداقل یک مرحله از واکسن را دریافت کرده باشند. اگرچه درصد بالایی از دانشجویان دانشگاه تهران در برابر کرونا ویروس واکسینه شده‌اند.

درباره نویسنده

13742مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو