دادستان کل کشور: برخورد با متعدیان به منابع طبیعی و ملی ادامه می‌یابد/ تخریب ساختمان قوه قضاییه درس عبرت بود 
چاپ 

دادستان کل کشور: برخورد با متعدیان به منابع طبیعی و ملی ادامه می‌یابد/ تخریب ساختمان قوه قضاییه درس عبرت بود

دادستان کل کشور گفت: تخریب ساختمان مربوط به قوه قضاییه در بستر رود چالوس نمادی است در راستای مبارزه با هرگونه تعدی به اموال و اراضی ملی و بیت المال که البته این کار استمرار خواهد داشت و همه باید بدانند قوه قضاییه در برخورد با مجرمان و متخلفان اراده جدی داشته و این عزم را از خود شروع کرده است.

به گزارش یمین نیوز، به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، نشست پیگیری اجرای سند تحول قضایی با حضور حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور و صاحبکار معاون راهبردی قوه قضاییه در جلسه شورای معاونین دادستانی کل برگزار شد.

در این جلسه که معاونین دادستان کل و قائم مقام معاونت راهبردی و اعضای کمیسیون ویژه  اجرای سند تحول قضایی حضور داشتند وضعیت اجرای تکالیف دادستانی کل در سند تحول قضایی بررسی و گزارشی از اقدامات صورت گرفته و میزان پیشرفت اجرای سند تحول ارائه گردید.

دادستان کل کشور در این جلسه ضمن تاکید بر اجرای کامل سند تحول قضایی اظهار کرد: سند تحول قضایی از جمله اقدامات مهم دستگاه قضایی است که اجرای آن مورد سفارش و تاکید مقام معظم رهبری و ریاست معزز قوه قضاییه است و با اجرای درست آن رضایتمندی عمومی از عملکرد قوه قضاییه ارتقا خواهد یافت.

وی گفت: در طول اجرای سند تحول ممکن است متوجه شویم که سند نیازمند اصلاحات و تغییرات است که این امر با هماهنگی با معاونت راهبردی و دیگر بخش های ذی ربط مقدور خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع اهمیت اجرای سند تحول با محوریت صیانت از حقوق عامه اشاره کرد و گفت: در حوزه صیانت از حقوق عامه نیازمند عزم همگانی و جدی هستیم و قوه  قضاییه این عزم برخورد با تجاوز به حقوق عامه را از خود شروع کرده است.

وی گفت: شاهد این سخن تخریب ساختمانی در حریم رودخانه چالوس بود که با دستور ریاست محترم قوه قضاییه این اقدام صورت گرفت.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: البته ساخت این ساختمان مربوط به قبل از انقلاب است اما در حریم و بستر رودخانه بنا شده و جزو اموال دستگاه قضایی بوده است. لذا رئیس محترم قوه قضاییه دستور تخریب آن را صادر کرده و با این کار به دستگاه های دیگر و مردمی که به حریم و اراضی ملی تجاوز کرده اند هشدار داد که دستگاه قضایی در صیانت از حقوق عامه از خود شروع کرده و عزم خود را برای این منظور بیش از پیش جزم کرده است.

دادستان کل کشور ادامه داد: این کار نمادی است در راستای مبارزه با هرگونه تعدی به اموال و اراضی ملی و بیت المال که البته این کار استمرار خواهد داشت و همه باید بدانند قوه قضاییه در برخورد با مجرمان و متخلفان اراده جدی داشته و این عزم را از خود شروع کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری با بیان اینکه برخورد با متجاوزان به اراضی ملی و بیت المال محدود و زودگذر نیست اظهار کرد: در گذشته در استان مازندران شاهد بودیم که دستگاه های مختلف تصرفاتی در اموال عمومی و تجاوز به حریم جنگل و ساحل دریا داشته اند که خوشبختانه در زمان ریاست آیت الله رئیسی در قوه قضاییه با بسیاری از آنها برخورد شد و امروز هم شاهد برخورد با این مسئله در استان البرز هستیم که انشالله ادامه خواهد داشت. این تخریب بنای دستگاه قضایی که در حریم رودخانه چالوس ساخته شده بود درس عبرتی خواهد بود برای اشخاص حقیقی و حقوقی که بدانند باید حریم و حدود حقوق مردم و اراضی ملی و بیت المال را رعایت کنند، در غیر اینصورت دستگاه قضایی با آنها برخورد جدی خواهد داشت.

وی در پایان گفت: لازم است دادستان های محترم سراسر کشور این اقدام را برای خود سرمشقی دانسته و اگر دیدند خدایی ناکرده در جایی تخلفی از سوی دادسرا و یا دادگستری رخ داده است با آن برخورد قاطع نمایند.

درباره نویسنده

13742مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو