جزئیات پذیرش دانشجوی ارشد بدون آزمون دانشگاه تهران اعلام شد 
چاپ 

جزئیات پذیرش دانشجوی ارشد بدون آزمون دانشگاه تهران اعلام شد

دانشگاه تهران پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته (بدون آزمون – استعداد درخشان) برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ را تشریح کرد.

به گزارش یمین نیوز به نقل از ایسنا، دانشگاه تهران در اجرای سیاست‌های هدایت و حمایت از دانشجویان برتر برای ورود به دوره کارشناسی ارشد با استناد به آئین‌نامه‌های شورای هدایت استعداد درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مصوبات شورای آموزشی دانشگاه، برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ از بین دانشجویان ورودی سال ۱۳۹۶ که جزو پانزده درصد برتر دانشگاه تهران و یا دانشگاه‌های مشمول این فراخوان باشند، در کلیه رشته‌هایی که از طریق آزمون سراسری پذیرش دانشجو دارد به صورت مازاد بر ظرفیت و با رعایت کامل مقررات مربوط دانشجو می‌پذیرد.

بر این اساس، متقاضیان  از اول تا ۲۰ آذر فرصت دارند در صورت احراز شرایط نسبت به ثبت‌نام و بارگذاری اطلاعات در سامانه جامع آموزشی دانشگاه تهران به آدرس http://ems1.ut.ac.ir/ قسمت داوطلبان استعداد درخشان و سپس انتخاب عنوان پذیرش‬ اقدام کنند.

بر اساس مصوبه شورای آموزشی دانشگاه تهران، استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان؛ نمرات بی اثر شده در رتبه بندی دانشجو ترتیب اثر داده می‌شود.

درخواست متقاضی صرفا در دانشکده‌ای بررسی می‌شود که در ثبت‌نام اینترنتی انتخاب کرده است و به تشخیص دانشگاه مرتبط با رشته تحصیلی کارشناسی خود باشد.

لیست رشته و  گرایش‌های مورد پذیرش در سامانه ثبت‌نام اینترنتی قابل مشاهده  است و داوطلبان می‌توانند در سه گرایش (مرتبط با رشته کارشناسی) از یک پردیس  یا دانشکده را به ترتیب اولویت درخواست بدهند.

متقاضیان سایر دانشگاه‌ها ملزم به ارائه گواهی رتبه قید شده در رشته تحصیلی (نه در گرایش) و آخرین کارنامه تحصیلی (تا پایان ترم ششم) با تأیید دانشگاه ذیربط و بارگذاری آن در سامانه ثبت نام الکترونیکی هستند.

همچنین تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس آئین‌نامه پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی‌ارشد مجاز نیست.

دانشگاه تهران تاکید کرد: اسامی پذیرفته‌شدگان اولیه پس از بررسی در موعد مقرر از طریق سایت معاونت آموزشی این دانشگاه اعلام خواهد شد و اعلام نتایج اولیه هیچ گونه حقی برای داوطلبان ایجاد نکرده و پذیرش نهایی منوط به تأیید سازمان سنجش آموزش کشور است و احراز صلاحیت عمومی و انضباطی دانشجویان ضروری است.

درباره نویسنده

10418مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو