مشاور مدیرعامل شرکت مس خبر داد تشکیل کمیته هماهنگی اقدامات پیشگیرانه در مواجهه با کرونا در شرکت مس 
چاپ 

مشاور مدیرعامل شرکت مس خبر داد تشکیل کمیته هماهنگی اقدامات پیشگیرانه در مواجهه با کرونا در شرکت مس

مشاور مدیرعامل و مدیر گروه روابط عمومی شرکت مس گفت: از آغاز شیوع ویروس کرونا، با دستور دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس و تاکید ایشان بر انجام اقدامات پیشگیرانه در سطح ستاد و مجتمع‌ها، کمیته هماهنگی اقدامات پیشگیرانه در مواجهه با کرونا تشکیل شد.

تشکیل کمیته هماهنگی اقدامات پیشگیرانه در مواجهه با کرونا در شرکت مس

به گزارش مس پرس، حیدر ضیغمی مشاور مدیرعامل و مدیر گروه روابط عمومی شرکت مس با اعلام این خبر و با تاکید بر این‌که به گفته مراجع نظام سلامت و پزشکی کشور حفظ بهداشت فردی و عمومی مهمترین اصل در پیشگیری از ویروس کرونا است، گفت: در این راستا از ابتدا به طور مداوم بسته‌های بهداشتی شامل مواد ضد عفونی کننده، اسپری، دستمال مرطوب، دستکش و ماسک میان کارکنان توزیع شد. همچنین برای حفظ سلامت کارکنان علاوه بر کاهش زمان اداری، ورود و خروج کارکنان نیز تنها از طریق سیستم تشخیص چهره انجام می‌شود.

وی با اعلام این‌که در کنار نصب وسایل بهداشتی جهت کاهش تماس دست با دستگیرها و دکمه‌ها در آسانسورها و محیط‌ها پرتردد، ضدعفونی کردن محیط کار، استرحتگاه‌های کارکنان و محیط‌های عمومی هم روزانه دوبار انجام می‌شود، افزود: همچنین برای نظارت بیشتر بر تردد مخاطبان و مراجعان، ورود آنها تا اطلاع ثانوی به داخل طبقات و بخش‌های ستاد ممنوع شد و پیگیری مسائل مراجعان از طریق تماس تلفنی و فضای مجازی انجام می‌شود. علاوه بر این در صورت نیاز به مراجعه حضوری دمای بدن مراجعان سنجش و پایش می‌شود.
مشاور مدیرعامل شرکت مس با اشاره به این‌که  دمای بدن کارکنان نیز در بدو ورود به محل کار مورد سنجش و پایش قرار می‌گیرد، تصریح کرد: با توجه به این‌که بخشی از مخاطبان و مراجعان به شرکت مس بازنشستگان عزیز صنعت مس هستند و در برخی موارد نیاز به تحویل مدارک و اسناد پزشکی دارند مصوب شده است تا اطلاع ثانوی بررسی اسناد پزشکی به شکل تصویری و با استفاده از فضای مجازی و توسط واحد پزشک معتمد انجام شود.
به گفته ضیغمی محدود یا لغو جلسات غیر ضروری، ماموریت داخلی و خارجی از دیگر مصوبات کمیته هماهنگی اقدامات پیشگیرانه در مواجه با کرونا است.
مشاور مدیرعامل شرکت مس در ادامه به اقدامات انجام شده در سطح مجتمع‌های مس سرچشمه، شهربابک و سونگون اشاره کرد و گفت: با توجه به این‌که تجمع نیروی انسانی در سطح مجتمع‌ها بیشتر است و مجتمع‌ها در خط مقدم تولید قرار دارند اقدامات گندزدایی و ضدعفونی کردن محیط، ماشین‌آلات و ابزار و تجهیزات در دفعات بیشتری انجام می‌شود.
وی تاکید کرد: علاوه بر این مدیران مجتمع‌ها با دستور دکتر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس با مدیران و مسئولان استانی برای اقدامات اطلاع‌رسانی و تهیه ملزومات بهداشتی در تعامل مستمر هستند تا از ظرفیت مجتمع‌ها برای مهار ویروس کرونا و افزایش سطح سلامت مردم منطقه بیشتر استفاده شود.
ضیغمی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی و آموزش مرتب از طریق فضای مجازی و متخصصان پزشکی برای ارتقای سطح آگاهی درباره ویروس کرونا و راه‌های پیشگیری از آن یکی دیگر از مصوبات این کمیته است اظهار داشت: در این زمینه، اطلاع رسانی درباره ویروس کرونا از طریق نصب بنر و پوسترهای آموزشی، تهیه کلیپ‌، ارسال محتوای آموزشی برای همکاران در سطح ستاد و مجتمع‌ها از طریق پیامک و شبکه‌های اجتماعی و همچنین‌ در سایت‌های اطلاع رسانی شرکت، مجتمع‌ها و باشگاه‌های ورزشی انجام شده است.
ضیغمی ادامه داد: علاوه بر اقدامات فوق، با دستور دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس کارمندانی که به لحاظ سلامت جسمانی جزو گروه‌های آسیب‌پذیرتر قرار می گیرند می‌توانند به صورت دور کاری وظایف اداری خود را انجام دهند.
مشاور مدیرعامل شرکت مس در پایان گفت: با افزایش سطح ایمنی و بهداشت فردی و عمومی در محیط کار الحمدالله تا کنون موردی از ابتلا به ویروس کرونا در سطح شرکت ملی صنایع مس و مجتمع‌های مس سرچشمه، شهربابک و سونگون مشاهده نشده است.

گزارش تصویری اقدامات شرکت مس و مجتمع‌های مس سرچشمه، شهربابک و سونگون در راستای پیشگیری با کرونا را ببینید: 

درباره نویسنده

15429مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو