معاون بهداشت و درمان سپاه اعلام کرد/ آمادگی سپاه برای استقرار بیمارستان دو تا پنج هزار تختخوابی در تهران 
چاپ 

معاون بهداشت و درمان سپاه اعلام کرد/ آمادگی سپاه برای استقرار بیمارستان دو تا پنج هزار تختخوابی در تهران

معاون بهداشت و درمان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اعلام اینکه در حال ظرفیت سازی در قم، رشت، کاشان و گلستان برای استقرار سامانه بیمارستانی سیار ۱۰۰۰ تخت خوابی در صورت نیاز هستیم، گفت: در تهران نیز بستر سازی برای برپایی قریب به ۲ تا ۵ هزار تخت را در صورت نیاز انجام خواهیم داد.

به گزارش یمین نیوز به نقل از ایسنا، سردار احمد عبداللهی معاون بهداشت و درمان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ظهر یکشنبه در نشست خبری «قرارگاه مقابله با کرونا» که در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) برگزار شد، اظهار کرد: بعد از ورود ویروس کرونا به ایران، مجموعه بهداشت و درمان سپاه در خدمت بیماران کرونا شتافت. پس از تماس تلفنی فرمانده کل سپاه با وزیر بهداشت و اعلام آمادگی سپاه مبنی بر هر نوع همکاری در حوزه سلامت با این وزارتخانه، وزیر بهداشت روز قبل از سپاه درخواست همکاری و نیازمندی‌های بخش سلامت کشور را اعلام کردند.

وی گفت: نهایتا در مجموعه سپاه نیز از شب قبل قرارگاه پیشگیری و مقابله با کرونا به فرماندهی فرماندهی کل سپاه تشکیل و از دیشب تاکنون ۳ جلسه با موضوع برنامه ریزی برای مشارکت در پیشگیری و مقابله با کرونا تشکیل شده‌است. در این جلسات برنامه ریزی شد تا تخت‌های بیمارستانی مجموعه سپاه در این زمینه اختصاص یابد.

معاون بهداشت و درمان سپاه خاطرنشان کرد: در حال ظرفیت سازی در قم، رشت، کاشان و گلستان هستیم؛ به این صورت که در این شهرها و سایر شهرهای مورد نیاز سامانه بیمارستانی سیار ۱۰۰۰ تخت خوابی مستقر خواهیم کرد. در تهران نیز بستر سازی برای برپایی قریب به ۲ تا ۵ هزار تخت را در صورت نیاز انجام خواهیم داد.

سردار عبدالهی گفت: امروز هم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه ای خطاب به مردم اعلام کرد که به مانند همیشه سپاه در موضوع مقابله با ویروس کرونا در کنار مردم است و بنا به درخواست وزارت بهداشت در این زمینه نقش آفرینی خواهیم کرد. امیدواریم بتوانیم با مشارکت و همراهی همه مردم بتوانیم با این ویروس مقابله کنیم. تردید نداشته‌ باشید که این بیماری آنقدر که پروپاگاندای رسانه ای دارد، خطرناک نیست و می‌توان با دست به دست هم دادن در داخل کشور از این معضل رهایی یافت.

وی اظهار کرد: همانطور که در همه عرصه ها از جمله دفاع مقدس موفق و پیروز و سربلند بیرون امیدواریم در این موضوع نیز سربلند باشیم .

معاون بهداشت و درمان سپاه خاطرنشان کرد: علاوه بر اینکه ظرفیت های مراکز درمانی سپاه در اختیار مردم است، یکی اقداماتی که انجام دادیم، اقدام به رفع آلودگی از طریق سامانه‌های جنگ نوین است؛ در حال حاضر در قم با استفاده از تجهیزات جنگ نوین خود در حال آلودگی زدایی و ضد عفونی شهر هستیم؛ این اقدام برای تهران و رشت نیز برنامه ریزی شده‌است.

سردار عبداللهی گفت: حسب دستور فرمانده کل سپاه، کلیه تحهیزات، امکانات و مجموعه های بهداشت و درمان سپاه به مدد وزارت بهداشت آمده و ان‌شاءالله در خدمت مردم خواهیم بود. این امید را به مردم می‌دهیم که با مشارکت با این بیماری مقابله می‌کنیم.

وی همچنین در واکنش به انتشار برخی مطالب در فضای مجازی درباره تجهیزات بیمارستان بقیه الله اظهار کرد: در فضای مجازی کلیپ‌هایی پخش شده مبنی بر اینکه از مجموع ۶ دستگاه اکیمو که وارد کشور شده، ۴دستگاه به بیمارستان بقیه الله تخصیص داده شده است که این موضوع را رد میکنیم؛ در حال حاضر تنها یک دستگاه اکیمو در اختیار بیمارستان بقیه الله است.


معاون بهداشت و درمان سپاه همچنین در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت سلامتی سربازان و کارکنان مراکز مختلف سپاه خاطرنشان کرد: تا کنون هیچ مورد مشکوکی در مجموعه سربازان و کادر سپاه فعال در مجموعه‌های مختلف سپاه از ابتلا به ویروس کرونا مشاهده نشده است. بر اساس اطلاعاتی که از وضعیت سلامتی سربازان و کارکنان ارتش دارم به خانواده‌های این عزیزان هم اطمینان خاطر می‌دهم که تاکنون هیچ مورد ابتلا و حتی مشکوک به کرونا در مجموعه نیروهای مسلح وجود نداشته است.

سردار عبداللهی گفت: همه بیمارستان های سپاه در سراسر کشور در خدمت بیماران کرونایی است و هیچ محدودیتی برای فعالیت در این زمینه نداریم. مردم به مجموعه مراکز درمانی سپاه اعتماد دارند و همین امر سبب شده تا مراکز درمانی سپاه محل امید همه مردم باشند.

وی در پایان اظهار کرد: تعطیل کردن مراکز تجمع اقدامی عقلانی و مناسب برای پیشگیری از کرونا است؛ این اقدام در مراکز دانشگاهی نیروهای مسلح نیز رخ داده است؛ البته انتقال آموزش از طریق الکترونیکی در دستور کار نیروهای مسلح قرار دارد.

درباره نویسنده

15429مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو