آغاز طرح ارائه تسهیلات خرید کالا به بازنشستگان کشوری از سوی بانک صادرات ایران 
چاپ 

آغاز طرح ارائه تسهیلات خرید کالا به بازنشستگان کشوری از سوی بانک صادرات ایران

تفاهم‌نامه سه جانبه اعطای تسهیلات خرید به یک میلیون و ۲۰۰ هزار بازنشسته کشوری با عنوان (طرح یاری) بین بانک صادرات ایران، صندوق بازنشستگی کشوری و شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه امضا شد که بر اساس آن تسهیلات یک میلیون و دویست هزار تومانی به این بازنشستگان پرداخت می‌شود.
به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، دوره بازپرداخت این تسهیلات که با نرخ کارمزد ۲ درصدی توسط بانک صادرات ایران به بازنشستگان کشوری پرداخت خواهد شد، با یک ماه تنفس همراه بوده و از آخر فروردین تا پنج ماه در ٥ قسط مساوی قابل بازپرداخت می‌شود.
مجموع کل مبلغ این تسهیلات در هر دوره ۱۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال بوده و بر اساس تفاهم‌نامه صورت گرفته، قابل تمدید تا سه دوره در هر سال است که رقم کلی آن در سال تا ۴۳ هزار میلیارد ریال افزایش می‌یابد.
توان خرید بازنشستگان کشوری با استفاده از این تسهیلات در ایام پایانی سال با حمایت بانک صادرات ایران، هماهنگی صندوق بازنشستگی کشوری و امکانات فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه به میزان ۱۲ میلیون ریال افزایش می‌یابد.
در این مراسم که با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حجت‌اله صیدی مدیرعامل بانک صادرات ایران، اکبر افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و رسول محمدی مدیرعامل شرکت‌ فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه برگزار شد، حمایت همه‌جانبه از وضعیت معیشت بازنشستگان کشوری هدف و دغدغه اصلی این طرح عنوان شد.
 وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در این مراسم با بیان اینکه در شرایط فعلی اقتصادی با قله‌های هدف گرفته‌شده فاصله داریم، تاکید کرد: منابع صندوق‌های مختلف بازنشستگی در کشور ‌می‌تواند با مدیریت بهینه منشاء خدمات زیادی برای بازنشستگان فراهم کند تا در سه بخش معیشت، فراهم کردن سرپناه مطمئن و سلامت و بهداشت  بازنشستگان اقدامات مناسی صورت گیرد.
محمد شریعتمداری با قدردانی از حمایت بانک صادرات ایران در طرح «یاری»،  بحث همسان سازی حقوق بازنشستگان را نیز مورد اشاره قرار داد و افزود: روند اجرایی کردن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با وجود رد شدن لایحه بودجه سال ٩٩ در مجلس همچنان پیگیری خواهد شد.
  حجت‌اله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران نیز در این مراسم گفت: همکاری این بانک با صندوق بازنشستگی کشوری دیرینه، راهبردی و عمیق است و تعداد شعب و پراکندگی جغرافیایی واحدهای این بانک در سراسر کشور موجب سهولت استفاده بازنشستگان از خدمات بانکی شده است.
وی با اشاره به اینکه بانک صادرات ایران با همکاری صندوق بازنشستگی کشوری طرح‌های متنوعی برای افزایش ظرفیت تسهیلات رفاهی بازنشستگان اجرا کرده است، افزود: در یک‌سال و نیم اخیر، علاوه بر اینکه این همکاری‌ها موجب شده تا حقوق بازنشستگان بدون وقفه به حساب آ‌ن‌ها واریز شود، حدود ۲۰۰ هزار فقره وام ضروری با نرخ ۴ درصد به بازنشستگان و ۲۵۰۰ فقره تسهیلات۲۰۰ میلیون ریالی ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه‌بگیران (همسر بازنشستگان کشوری) پرداخت شده و اینک با تفاهم‌نامه امضاشده قدم دیگری در راستای ارتقای توان رفاهی بازنشستگان برداشته شده است.
صیدی ادامه داد: بانک صادرات ایران، با برخورداری از حدود ٢ هزار و دویست شعبه و باجه بانکی و بیش از پنج هزار دستگاه خودپرداز و سایر درگاه‌های الکترونیکی و مجازی، در خدمت بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری است و همواره در تلاشیم تا بهترین خدمات و امکانات در اسرع وقت و کمترین میزان هزینه در اختیار مشتریان بالاخص بازنشستگان عزیز قرار گیرد. همچنین بازنشستگان با استفاده از اپلیکیشن پرداخت «صاپ» این امکان را خواهند داشت که بسیاری از عملیات بانکی مبتنی بر کارت خود مانند انتقال وجه کارت به کارت، پرداخت قبوض، خرید شارژ، تهیه بلیط‌های سفر و… را به سهولت و بدون نیاز به مراجعه به شعبه انجام دهند. البته این اپلیکیشن سهولت استفاده از رمز دوم پویا را نیز فراهم آورده است.
مدیرعامل بانک صادرات ایران اظهار امیدواری کرد: با حمایت خوب و لطفی که وزیر محترم دارند و رویکرد اجتماعی و همکاری بسیار مثبتی که مدیریت جدید صندوق بازنشستگی کشوری دارد و از افراد مجرب در بازار مالی کشور به شمار می‌آید، طرح تسهیلات اعتباری رفاهی بازنشستگان در دوره‌های مختلف زمانی تمدید شود.
همچنین مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری نیز با اشاره به برخی دغدغه‌های تدوین این طرح، از همکاری بانک صادرات ایران قدردانی کرد و گفت: طرح «یاری» بازنشستگان را با همکاری بانک صادرات و فروشگاه رفاه اجرا و تلاش می‌کنیم سبد خرید بازنشستگان را گسترش دهیم.
اکبر افتخاری افزود: در این طرح یک میلیون ۲۰۰هزار تومان در کارت بازنشستگان شارژ می‌شود که بازپرداخت آن در  ٥ قسط و با یک ماه تنفس صورت می گیرد.
وی افزود: در آینده تلاش می کنیم با طرح های جدید مشترک با بانک‌ صادرات ایران، سفره بازنشستگان را گسترده‌تر کنی

درباره نویسنده

15437مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو