رشد تولید داخل، واردات مس چین را کاهش می دهد 
چاپ 

رشد تولید داخل، واردات مس چین را کاهش می دهد

رشد تولید داخلی مس تصفیه شده در چین طی سال ۲۰۲۰ میلادی واردات را ۱۲.۷ درصدکاهش خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از خبرگزاری رویترز واردات مس تصفیه شده چین برای دومین سال متوالی در سال ۲۰۲۰ میلادی با کاهش مواجه خواهد شد. پیش بینی می شود میزان واردات فلز سرخ چین از ۳ میلیون و ۵۵۰ هزار تن در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۳ میلیون و ۱۰۰هزار تن در سال جاری کاهش یابد که افت ۱۲.۷ درصدی را نشان می دهد.
چین به عنوان بزرگترین مصرف کننده مس جهان، با افزایش خرید کنسانتره و تا حدودی سنگ فرآوری شده این ماده معدنی و نیز رشد ظرفیت تولید کارخانه های ذوب، مس بیشتری تولید می کند که این کار وابستگی به واردات فلز سرخ را در این کشور کاهش داده است. پیش بینی می شود مصرف مس تصفیه شده چین طی سال جاری میلادی با رشد ۱.۲ درصدی به ۱۱ میلیون و ۴۰۰هزار تن افزایش یابد.

یک تحلیلگر انجمن صنایع فلزات غیرآهنی چین اعلام کرد: با نگاه کوتاه مدت به شیوع ویروس کرونا متوجه می شویم که مصرف فلز سرخ به تعویق خواهد افتاد اما تاثیر آن بر مصرف را به سختی می توان بررسی کرد. طی هفته های اخیر، به دلیل محدودیت های ناشی از پیشگیری شیوع ویروس کرونا کارخانه های ذوب با موجودی بالای اسید سولفوریک و مشکلات لجستیکی مواجه شده و در نهایت مجبور به کاهش تولید شدند.
برنامه چین برای تولید مس تصفیه شده طی سال ۲۰۲۰ میلادی ۹.۳ میلیون تن است که رشد ۳.۸ درصدی را به ثبت می رساند. همچنین میزان صادرات فلز سرخ این کشور طی مدت یاد شده با رشد ۱۰.۸ درصدی به ۳۵۰ هزار تن خواهد رسید.

درباره نویسنده

15437مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو