نماینده ابهر و خرمدره در مجلس: عملکرد بانک صادرات ایران در حمایت از تولید با فروش اموال مازاد موفق بوده است 
چاپ 

نماینده ابهر و خرمدره در مجلس: عملکرد بانک صادرات ایران در حمایت از تولید با فروش اموال مازاد موفق بوده است

واگذاری اموال مازاد در بانک صادرات ایران تاثیر مهمی بر کاهش زیان و رشد سودآوری این بانک داشته که امکان تزریق منابع بیشتر به بخشهای مولد اقتصادی را افزایش می دهد.
به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران به نقل از سایت خبری بانک برتر، نماینده ابهر و خرمدره در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب افزود: بانک صادرات ایران با عملکرد موفقی با واگذاری اموال مازاد توانسته به کاهش ٢۵٠٠ میلیارد زیان‌دهی برسد و تسهیلاتی را برای رونق تولید به بنگاه های کوچک و بزرگ اختصاص دهد.
محمد عزیزی با اشاره به اینکه بانک ها باید خود به ترک بنگاهداری اقدام کنند، تاکید کرد: بارها از طرف مسئولین برای این اقدام تاکید شده است. با اینکه اکثر این بنگاه ها برای خود بانک ها زیان‌دهی دارند و مدیران مربوطه به این امر واقف هستند، ولی در عمل کاری صورت نمی‌گیرد. یعنی تا خود مدیران و هیات مدیره تمایلی نداشته باشند، به سختی می‌توان بانک‌ها را ملزم به ترک بنگاهداری کرد. به عنوان مثال بانک صادرات با عملکرد موفقی با واگذاری اموال مازاد توانسته به کاهش ٢۵٠٠ میلیارد زیان‌دهی برسد و تسهیلاتی را برای رونق تولید به بنگاه های کوچک و بزرگ اختصاص دهد.
وی افزود: همواره کاهش بنگاه‌داری بانک‌ها از اولویت‌های رئیس‌جمهوری بوده است. به طوری که بارها از مقاومت بانک‌ها از واگذاری اموال مازاد انتقاد کردند. زیرا با این اموال که بصورت نقدینگی در می‌آید چرخ اقتصادی جامعه به حرکت افتاده و تولید و اشتغالزایی به رونق بیشتری دست پیدا می کند.
عزیزی گفت: به دلیل تنگنای مالی که بانک‌ها با آن مواجه بوده و از نقدینگی کافی برای پرداخت تسهیلات به منظور رونق تولید برخوردار نبودند، رئیس‌جمهور دستورات لازم بر واگذاری بنگاه‌ها و دارایی‌های مازاد بانک‌ها را اعلام کرد که با توجه به آن، بانک‌ها باید عملکرد موفقی در واگذاری‌ دارایی‌ها و املاک مازاد خود داشته باشند.
بنا براین گزارش، بانک صادرات ایران در راستای عمل به قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر، تزریق بیشتر منابع به واحدهای تولیدی و چابک سازی ساختارهای مالی از ابتدای سال ٩۶ تا ٢۵ مردادماه سال جاری بالغ بر۵٣٠ رقبه املاک مازاد خود به ارزش بیش از ۵ هزار و ١۵٣ میلیارد ریال را فروخت.

درباره نویسنده

5996مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو