از سوی بانک قرض الحسنه مهر ایران: اعطای ۱۰۸ میلیارد ریال تسهيلات قرض الحسنه به هموطنان آذربايجان غربي در سال ۱۳۹۶ 
چاپ 

از سوی بانک قرض الحسنه مهر ایران: اعطای ۱۰۸ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به هموطنان آذربایجان غربی در سال ۱۳۹۶

مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران که برای بازدید از شعب استانی آذربایجان غربی به ارومیه سفر کرده بود در نشست خبری با جمعی از اصحاب رسانه های محلی و استانی به معرفی این بانک پرداخت و گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران با سرمایه اولیه ۱۵ هزار میلیارد ریال و با مشارکت بانک‌های دولتی، در سال ۱۳۸۶ افتتاح شد و با ۳۰۰ شعبه آغاز به کار کرد و‌هم اکنون مالک شبکه‌ای از ۵۲۷ شعبه در سراسر ایران می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهرایران، اکبری افزود: فعالیت تخصصی بانک جذب منابع و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد چهار درصد به افراد است، مشتریانی که در این بانک دارای حساب قرض الحسنه پس‌انداز یا جاری هستند می‌توانند بر اساس ضوابط از تسهیلات بانک استفاده نمایند.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با اشاره به عملکرد این بانک از بدو تاسیس تا سال ۹۶ اعلام کرد: ۴ میلیون و۳۱۲ هزار مشتری نزد شعب بانک در سراسر کشور حساب قرض الحسنه دارند و نسبت مطالبات به کل تسهیلات اعطایینزدیک یک درصد می باشد که این رقم بهترین عملکرد در شبکه بانکی را نشان می دهد.

اکبری ادامه داد: این بانک ۹۰ در صد منابع جذب شده را به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه در حوزه های معیشت، بهداشت و درمان، اشتغالزایی و ازدواج جوانان اختصاص داده است و در سال گذشته نزدیک به ۷۵۲ هزار نفر از این تسهیلات بهره مند شده اند.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با اشاره به عملکرد شعب استانی این بانک در آذربایجان غربی خبر داد: از سال۹۵ بالغ بر ۳۱ هزار فقره تسهیلات به ارزش ۴ هزار میلیارد تومان به شهروندان آذربایجان غربی پرداخت شده است که در همین راستا و تا کنون درصد معوقات شعب ما در این استان ۰.۴ (چهاردهم) درصد بوده است که در سطح کشور بی نظیر است.

وی با اشاره به فعالیت این بانک در امر مدرسه سازی، بهداشت و اهدای بسته های آموزشی به دانش آموزان ۱۴ استان محروم، گفت: بعد از زلزله کرمانشاه بانک، ۳ هزار فقره تسهیلات به ارزش ۱۰۰ هزار میلیارد ریال به شهروندان زلزله زده پرداخت کرده و همچنین در مناطق زلزله زده اقدام به ساخت ۳ مدرسه و ۳ خانه بهداشت نموده ایم.

 اکبری افزود: در سال گذشته نیز بالغ بر ۳۳ هزار بسته آموزشی در بین دانش آموزان ۱۴ استان محروم من جمله آذربایجان غربی، توسط شعب استانی ما اهدا شده است.

وی با اشاره به طرح مشارکتی بانک قرض الحسنه مهر ایران با سازمان زندان ها گفت: ما در این طرح وام های بین ۱۰ تا۲۰ میلیون تومانی برای اشتغال به زندانیانی که از زندان آزاد شده اند و شغلی ندارند پرداخت می کنیم که افراد واجد شرایط برای دریافت این تسهیلات از سوی سازمان زندان ها معرفی می شوند و در سال ۹۶ بالغ بر ۴ میلیارد ریال برای۲۵ زندانی آزاد شده در سطح آذربایجان غربی توسط شعب استانی ما پرداخت شده است.

مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در ادامه خبر داد: هرفردی می توانند با افتتاح یا انتقال حساب جاری خود به شعب ما و کسب امتیازاتی که به آن سپرده تعلق می گیرد از انواع تسهیلات قرض الحسنه بهره مند شود.

اکبری در پایان خبر داد : خانواده ها و فامیل هایی که صندوق های قرض الحسنه برای اعطای وام به یکدیگر ایجاد کرده اند درصورتی که صندوق خود را به شعب بانک انتقال دهند، ما نیز به اندازه موجودی صندوق به آن بودجه ترزیق کرده و اقدام به اعطای وام با اقساط دو ساله به اعضای آن می کنیم که در این بین مدیریت صندوق و اولویت اهدای وام به اعضای آن بر عهده خود اعضای فامیل می باشد.

درباره نویسنده

4369مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو