نخستین عمل جراحی قلب باز در بیمارستان بانک ملی ایران انجام شد 
چاپ 

نخستین عمل جراحی قلب باز در بیمارستان بانک ملی ایران انجام شد

برای نخستین بار در بیمارستان بانک ملی ایران عمل جراحی قلب باز بر روی یک فرد ۷۳ ساله به روش پیوند رگ از قسمت های بدن با حضور دکتر محمد حسین ماندگار فوق تخصص جراحی قلب و عروق و سرپرست تیم جراحی قلب بیمارستان این بانک با موفقیت کامل انجام شد.

دکتر ماندگار در گفت و گو با روابط عمومی بانک ملی ایران با اشاره به انجام این عمل در بسیاری از کشور‌های پیشرفته، گفت: این عمل به روش برداشتن و پیوند رگ از جاهای مختلف بدن، از جمله پا و دست به روی بیماری که رگ اصلی قلبش گرفتگی دارد، انجام می شود.

سرپرست تیم این عمل جراحی، با بیان این موضوع که این بیمار چندی پیش به بیمارستان بانک مراجعه کرد، گفت: با انجام این عمل موفقیت آمیز که حدود پنج ساعت به طول انجامید به کمک تیم جراحی،مشکلات، رفع و علائم نارسایی قلب بیمار برطرف شد و خوشبختانه هم اکنون حال بیمار رو به بهبود و رضایتبخش است و وضعیت بیمار مساعد و در واحد مراقبت‌های ویژه تحت نظر است و با کیفیت بسیار بالا عمل شد.

حسینعلی سخندان مدیر امور بیمارستان و دانشکده پرستاری بانک ملی ایران نیز با بیان اینکه این عمل برای نخستین بار در این بیمارستان انجام‌شده است، افزود: امیدواریم با برنامه‌ریزی و فراهم آوردن نیروهای بیشتر در این بخش بستر گسترش این عمل‌ها را افزایش دهیم.

وی با تشکر از تلاش های دکتر ماندگار و تیم جراحی قلب، کارکنان اتاق عمل، بخش مراقبت‌های ویژه جراحی قلب باز و تیم بیهوشی گفت: هم اکنون در مرکز جراحی قلب و آنژیوگرافی بیمارستان همه نوع جراحی‌ بیماری‌های قلب و عروق انجام می‌شود.

 

درباره نویسنده

4906مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو