مدیرشعب منطقه هرمزگان خبر داد: پرداخت 221 میلیارد ریال تسهیلات به بنگاههای کوچک و متوسط استان هرمزگان توسط بانک سپه/ رشد چشمگیر فعالیتهای ارزی بانک سپه در استان هرمزگان 
چاپ 

مدیرشعب منطقه هرمزگان خبر داد: پرداخت ۲۲۱ میلیارد ریال تسهیلات به بنگاههای کوچک و متوسط استان هرمزگان توسط بانک سپه/ رشد چشمگیر فعالیتهای ارزی بانک سپه در استان هرمزگان

پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه: مدیر شعب منطقه هرمزگان ضمن اشاره به رشد چشمگیر فعالیتهای ارزی بانک سپه طی نه ماهه سالجاری، از پرداخت ۲۲۱ میلیارد ریال تسهیلات به بنگاههای کوچک و متوسط در استان توسط این بانک خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، بابک جاویدی ضمن اعلام مطلب فوق افزود: با توجه به موقعیت اقتصادی استان هرمزگان، بانک سپه بعد از رفع تحریم ها برای کمک به توسعه تجارت به ویژه صادرات غیر نفتی کشور اقدامات موثری انجام داده است و صدور حوالجات ارزی این بانک طی نه ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۱۳۱ درصد رشد دارد.
وی ادامه داد: با رفع تحریم های ظالمانه و شروع به کار شعب خارجی؛ بانک سپه با برنامه ریزی و اقدامات لازم زمینه حضور قدرتمندانه مجدد خود در حوزه فعالیتهای ارزی در عرصه بین المللی را فراهم کرد.

* کمک به رونق تولید کسب و کار استان
جاویدی گفت: بانک سپه همگام با طرحهای حمایتی دولت؛ برای کمک به رونق تولید و کسب و کار و کاهش نرخ بیکاری در استان هرمزگان از ابتدایی سال گذشته تاکنون بیش از ۲۲۱ میلیارد ریال تسهیلات در بخش صنعت و در قالب حمایت از بنگاههای کوچک و متوسط و طرحهای زود بازده پرداخت کرده است.

* حمایت از طرح های کلان در استان 
مدیر شعب منطقه هرمزگان ضمن تاکید بر حمایت بانک سپه از طرحهای کلان اقتصادی در راستای همراهی و همگامی با دولت، تصریح کرد: این بانک با حمایت از کلیه طرحهای اقتصادی، موفق شده است در
بخش های مختلف کشاورزی، صنعت و معدن، مسکن، ساختمان، بازرگانی و خدمات، واردات و صادرات با پرداخت ۲۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در قالب عقود اسلامی نقش موثری در کمک به توسعه استان هرمزگان داشته باشد.
وی به حمایت بانک سپه از فعالان بخش خدمات به ویژه حمل و نقل استان هرمزگان اشاره کرد و افزود: با راه اندازی محل جدید شرکتهای حمل و نقل مستقر در شهرک نگین ترابران، بانک سپه با ایجاد باجه و نصب دستگاههای خودپرداز توانست اکثر شرکتهای حمل و نقل در این شهرک را جذب کرده و با پرداخت تسهیلات ۶۰ میلیاردی در کنار حمایت از صنایع استان، زمینه اشتغال ۲۸۰ نفر را نیز فراهم کند.

* پرداخت ۱۱۰۰ فقره وام قرض الحسنه ازدواج 
وی با اشاره به اینکه بانک سپه در اجرای سیاستهای بانک مرکزی و دولت برای کمک به زوجین جوان، داوطلبانه بیش از ۶ هزار میلیارد ریال از منابع خود را برای اجرای طرح ضربتی وام ازدواج در سال جاری اختصاص داد، گفت: بانک سپه در استان هرمزگان طی ۹ ماهه سال جاری بابت پرداخت ۱۱۰۰ فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج ۱۱۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال از منابع داخلی اختصاص داد که در مقایسه با مدت سال مشابه ۳۷ درصد رشد در تعداد و ۴۱ درصد در مبلغ را نشان می دهد.

* کمک ۲۰ میلیارد ریالی به رفع مشکلات قشر آسیب پذیر 
مدیر منطقه هرمزگان با بیان اینکه بانک سپه با پرداخت ۷۲ درصد از کل پرونده های مربوط به اقشار آسیب پذیر در استان هرمزگان بعنوان یکی از بانکهای موفق در استان است، خاطرنشان کرد: این بانک در راستای مسئولیت های اجتماعی خود و همگامی با سیاستهای دولت در جهت خدمت رسانی به محرومان و قشر آسیب پذیر ۱۴۲ فقره تسهیلات در قالب تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ ۲۰ میلیارد و ۳۴۰ میلیون ریال به خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی پرداخت کرده است.
وی افزود: سال گذشته طی دو مرحله مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) از مسئولان بانک سپه استان هرمزگان به خاطر حمایت از اقشار آسیب پذیر با اعطای لوح سپاس قدردانی کرد.

* احداث و اهداء مرکز درمانی توسط بانک سپه در بندرعباس 
جاویدی ضمن تاکید به همراهی بانک سپه با سیاستهای دولت در زمنیه های مختلف نظیر؛ محرومیت زدایی از مناطق محروم و توجه ویژه به بخش درمان و سلامت، اظهارداشت: این بانک یک مرکز درمانی، آموزشی در روستای حسنلنگی واقع در کیلومتر ۴۰ بندرعباس با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد ریال احداث کرده و همچنین با اختصاص ۲۵ میلیارد ریال اعتبار در توسعه کلینیک و اورژانس بیمارستان ام لیلا مشارکت داشت.

* پرداخت تسهیلات به خانواده معظم شهدا و جانبازان
وی ضمن تاکید بر ضرورت خدمت رسانی مطلوب به خانواده معظم شهدا و جانبازان، تصریح کرد: بانک سپه با پرداخت ۳۵ میلیارد ریال تسهیلات برای خرید و ساخت مسکن و تخصیص اعتبارات بیشتر در سال جدید گام موثری در جهت تامین مسکن و رفع نیازهای خانواده معظم شهدا و جانبازان در استان هرمزگان برداشت.

* ساخت و تکمیل ۱۵۲۵ واحد مسکونی فرسوده شهری و روستایی هرمزگان با تسهیلات بانک سپه
مدیر شعب منطقه هرمزگان اظهار داشت: بانک سپه برای بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهری تا پایان آذر ماه سال جاری ۳۳۰ میلیارد ریال تسهیلات برای ساخت و تکمیل۱۵۲۵واحد مسکونی پرداخت کرد.
وی افزود: این بانک با پذیرش ۲۹۲ پرونده به مبلغ ۱۹ میلیارد و ۳۴۶ میلیون ریال گام مهمی در جهت بهسازی و نوسازی بافت فرسوده روستایی برداشت.

* دومین بانک استان هرمزگان در جذب منابع هستیم
جاویدی ضمن اشاره به اعتماد مردم استان هرمزگان به نخستین بانک ایرانی، خاطرنشان کرد: بانک سپه در پایان آذرماه سال جاری با ۲۳ درصد رشدمنابع استانی نسبت مدت مشابه سال قبل و تخصیص این منابع به بخشهای مولد در استان توانست از نظر درصد رشد منابع رتبه دوم را در بین بانکهای تجاری استان کسب کند.
مدیر شعب منطقه هرمزگان یادآورشد: ۷۱۸ پرونده با صرف ۳۱ میلیارد ریال از محل بودجه تخصیص یافته در اجرای تبصره ۳۵ قانون اصلاح بودجه سال ۹۵ کل کشور برای بخشودگی سود و وجه التزام تسهیلات پرداختی معوق تعیین تکلیف شده است.

* رشد ۴۳۰ درصدی صدور ضمانت نامه ها 
جاویدی به موقعیت مناسب استان هرمزگان به لحاظ استقرار صنایع مادر، فعالیت پیمانکاران و کارفرمایان و همچنین وجود بنادر دریایی شهید رجایی و باهنر و منطقه ویژه اقتصادی،اشاره کرد و اظهار داشت: بانک سپه در زمینه صدور انواع ضمانت نامه از ابتدای سال ۹۶ تا پایان آذرماه با رشد ۴۳۴ درصد ۳۱۳۸ میلیارد ریال ضمانتنامه صادر کرد که علاوه بر کسب رتبه برتر در بین شبکه بانکی استان، یکی از مناطق برتر بانک سپه در این شاخص قرار گرفت.

* توسعه خدمات الکترونیک
وی با اشاره به توسعه خدمات الکترونیک بانک سپه در استان هرمزگان، تعداد پایانه های فروشگاهی این بانک در استان ۶۸۰۰ دستگاه اعلام کرد و افزود: ۲۳۰۰ دستگاه از این تعداد طی نه ماهه سال جاری نصب و راه اندازی شد.
جاویدی ادامه داد: با نصب ۹ دستگاه خودپرداز تا پایان آذرماه تعداد دستگاههای ATM منطقه هرمزگان به ۸۴ دستگاه رسید و تعدادی از این دستگاههای با تراکنش بالا از دستگاههای برتر در سطح کشور بوده و حائز رتبه عالی هستند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: بانک سپه در کنار دولت دوازدهم همچون سالهای گذشته مصمم است علاوه بر کمک به تحقق اهداف کلان اقتصادی ، رفع نیازهای خرد مردم را نیز مد نظر قرار داده و برای حل آن تلاش مضاعف کند.

درباره نویسنده

12560مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو