به مناسبت فرا رسیدن هفته بانکداری اسلامی انجام شد اجرای تفاهمنامه مشترک بانک قرض الحسنه مهر ایران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی 
چاپ 

به مناسبت فرا رسیدن هفته بانکداری اسلامی انجام شد اجرای تفاهمنامه مشترک بانک قرض الحسنه مهر ایران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

نشست مشترکی به مناسبت فرارسیدن هفته بانکداری اسلامی و در راستاي عملياتي شدن يکي از بندهاي تفاهم‌نامه في‌مابين بانک قرض الحسنه مهر ايران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي مبني بر تامين يك باب مركز بازپروري مبتلايان به اعتياد، ميان مديران ارشد دو مجموعه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، مرتضی اکبری مديرعامل، حسن تليکاني عضو هيات مديره و جمعي از مديران ارشد بانک به همراه دكتر ميراسماعيل رييس دانشگاه علوم‌پزشكي ايران، دكتر دلشاد قائم‌مقام مشاركت‌هاي اجتماعي دانشگاه ايران، يونسي رييس اداره‌كل خيرين وزارت بهداشت و دكتر شريعت رييس بيمارستان روانپزشكي ايران براي شروع اين همكاري مشترك به تبادل نظر و گفتگو پرداختند.
در ابتدای این نشست، دکتر شریعت ریيس بيمارستان روانپزشکي ايران در اين جلسه به همکاري هاي صورت گرفته براي ساخت و بهره برداري از فاز يک بيمارستان روانپزشكي اشاره كرد و گفت: اين مجموعه، پروژه جامعي است كه شامل ۳۰ هزار مترمربع فضا مي باشد كه فاز اول آن با مشاركت وزارت بهداشت آغاز و با تخصيص اعتبار، قراردادهاي لازم منعقد شده است.
وی افزود: این پروژه پس از انجام و تکمیل فاز مطالعاتی خود وارد فاز عملياتي شده و درحال حاضر در مرحله گودبرداري، مگر ريزي و احداث فندانسيون به سر مي برد.
رییس بیمارستان روانپزشکی ايران تصريح کرد: پروژه اي که بانک قرض الحسنه مهر ايران در آن مشاركت مي كند نزديك به ۸ هزار متر مربع مساحت دارد كه در سه طبقه احداث مي شود. اين پروژه به صورت مدورال طراحي شده است و اين امكان را دارد كه به صورت مستقل مورد بهره برداري قرار گيرد.
دکتر شریعت خاطرنشان ساخت: در این بیمارستان برای ۳۰۰ نفر تخت خواب ديده شده و داراي فضاهاي لازم پشتيباني، بازتواني و غيره مي باشد.
دکتر میراسماعیل رییس دانشگاه علوم‌پزشکي ايران نيز در ادامه گفت: بيماري هاي اعصاب و روان در جامعه ما بسيار مظلوم واقع شده است و اين موضوع، حوزه اي نيست که تنها با اقدامات دولت به سامان برسد. بنابر اين خيرين مي توانند در اين زمينه نقش پررنگي در کمك به اين افراد و توجه به آنها داشته باشند.
وی افزود: خوشبختانه بانک قرض الحسنه مهر ایران عملکرد شایسته ای در خصوص مسئوليت هاي اجتماعي و توجه به نيازمندان جامعه داشته است و حمايت اين بانک از احداث اين مرکز درماني در بيمارستان روانپزشكي ايران جاي تشكر و قدرداني دارد.
در ادامه، مرتضی اکبری نیز در خصوص مسئولیت هاي اجتماعي بانک بيان داشت: بانک قرض الحسنه مهر ايران پيشتاز عرصه هاي کمك به نيازمندان است و تمامي تلاش خود را براي بهبود معيشت و توانمندسازي اقشار ضعيف و متوسط جامعه از طريق اجراي بانكداري اسلامي به كار مي گيرد.
وی افزود: این بانک طی اقدامات جدیدي گامهاي موثر و مطلوبي در حوزه هاي ازدواج جوانان، حمايت از دانش آموزان، بهبود و ارتقاء بهداشت رواني و سلامت جامعه و توجه به اشتغال و مسکن در بخش هاي روستايي و مناطق محروم برداشته است و در اين راستا تفاهمنامه هايي با وزارت آموزش و پرورش، وزارت ورزش و جوانان، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، سازمان جهاد سازندگي و بنياد مسکن انقلاب اسلامي منعقد شده است.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران ادامه داد: این بانک با تمامی ظرفيت و پتانسيل هاي موجود در زمينه هاي مختلف ورود پيدا کرده و بسياري از بيمارستان ها و مراکز درماني خيريه مي توانند با متمركز نمودن بخشي از گردش مالي خود در اين بانك، از خدمات قرض الحسنه بهره مند گردند.
وی تصریح کرد: بانک قرض الحسنه مهر ایران به انسان های نيازمند تعلق دارد و ساختار کلي و عملياتي آن با سيستم و نظام بانکي كشور كاملاً متفاوت است.
شایان ذکر است، وکیل مشاور مدیرعامل و رئیس اداره حوزه مديريت، ترکيان رئيس اداره حسابداري و بودجه، فرجي مهماندار رئيس اداره توسعه سرمايه انساني، انصاري جعفري رئيس اداره فن آوري اطلاعات و ارتباطات و صمدي سرپرست اداره روابط عمومي و بازاريابي در اين ديدار حضور داشتند.

درباره نویسنده

14846مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو