رشد ۲۵ درصدی منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران طی ۵ ماه 
چاپ 

رشد ۲۵ درصدی منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران طی ۵ ماه

با اقدامات موثر صورت گرفته طی پنج ماهه ابتدای سال جاری در بانک قرض الحسنه مهر ایران، با وجود مشکلات موجود در بخش جذب منابع قرض الحسنه و ارزان قيمت منابع اين بانک بالغ بر ۲۵ درصد رشد داشته است.

به گزارش اداره روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، شرایط اقتصادی، پرداخت سودهاي وسوسه برانگيز بانکي و قصور در ترويج فرهنگ قرض الحسنه بخشي از عوامل فرساينده اي است که موجب شده تا جذابيت سپرده گذاري در حساب هاي قرض الحسنه با کاهش مواجه شود. از طرف ديگر در طول سال هاي اخير تعداد متقاضيان تسهيلات قرض الحسنه با رشد مضاعفي همراه بوده و با توجه به محدوديت منابع لازم براي تخصيص به اين وام هاي ارزان قيمت، فيلترها و گزينش هايي در بانك ها ايجاد شده تا اين تسهيلات به نيازمندان واقعي جامعه پرداخت شود.
عدم توازن میان منابع قرض الحسنه جذب شده در بانک ها و تقاضای موجود برای دریافت اين نوع تسهيلات سبب شده تا براي دريافت وام هاي قرض الحسنه در مقوله هاي مختلف، صف هاي انتظاري ايجاد گردد که البته اين مساله گاهي باعث سوء تفاهم براي هموطنان مي شود که به اندازه کافي منابع قرض الحسنه وجود دارد اما تسهيلات نمي دهد.
به کار گیری صحیح و توسعه فرهنگ قرض الحسنه در جامعه به طور حتم برای رفع نيازهاي مادي افراد و ريشه کن نمودن فقر از جامعه اسلامي است و اين موضوع يکي از اهداف مهم نظام اقتصاد اسلامي به شمار مي آيد.
چنانچه فرهنگ نیکوی قرض الحسنه حاکم شود جامعه به سوی توازن و اعتدال پیش خواهد رفت و خيرين مي توانند با هم افزايي و بهره مندي از ظرفيت و پتانسيل هاي موجود در بانک قرض الحسنه مهر ايران گام هاي موثري در توانمندسازي نيازمندان و ترويج اين سنت الهي داشته باشند.
بانک قرض الحسنه مهر ایران با اقدامات مطلوب و عملکرد شایسته خود در حوزه های مشتری مداري و تکريم ارباب رجوع و با گسترش سطح تعاملات با خيرين و سازمان ها و موسسات مردم نهاد تلاش نموده است تا گام هاي ارزنده اي در مسير جذب منابع قرض الحسنه و اختصاص ان به نيازمندان بردارد.
به نحوی که طی پنج ماه ابتدای سال ۹۶ در منابع خود بیش از ۲۵ درصد رشد داشته است و حدود ۹۰درصد منابع جذب شده را به پرداخت تسهيلات ارزان قيمت با کارمزد کمتر از ۴ درصد اختصاص داده است.
در این راستا مدیریت شعب استان های تهران با ۸۶/۷۲ درصد، سيستان و بلوچستان با ۷۶/۵۳ درصد، شعبه مستقل مرکزي ۶۹/۴۳ درصد، خراسان شمالي با ۳۸/۴۱ درصد و مرکزي ۲۶/۳۷ درصد رشد منابع نسبت به پايان سال قبل جز پنج استان برتر در اين حوزه مي باشند.
این بانک در سال های اخیر اقدامات شایسته اي در حوزه هاي معيشت، بهداشت و درمان، اشتغال و ازدواج جوانان برداشته است و برنامه و طرح هاي مناسب در بخش ازدواج تدوين نموده که علاوه بر پيشگامي در پرداخت تسهيلات يکصدميليون ريالي ازدواج، طرح هايي همچون “پيوند مهر ايران” را نيز اجرا نموده است.

درباره نویسنده

14846مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو