در بیست و یکمین دوره برگزاری آن صورت گرفت؛ حضور حمایتی بانک صادرات ایران درمسابقات “نادکاپ” دانشگاه شریف 
چاپ 

در بیست و یکمین دوره برگزاری آن صورت گرفت؛ حضور حمایتی بانک صادرات ایران درمسابقات “نادکاپ” دانشگاه شریف

بیست و یکمین دوره مسابقات آموزشی، نوآوری و ابتکارات دانش آموزی(نادکاپ) با حمایت بانک صادرات ایران دردانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران ، توجه به انجام مسئولیتهای اجتماعی و کمک به پرورش استعدادهای نخبه در بین دانش آموزان کشور انگیزه حمایت بانک صادرات برای حضور پر رنگ در مسابقات نادکاپ دانشگاه شریف شد .
بنابر این گزارش این دوره از مسابقات نادکاپ دانشگاه صنعتی شریف، سوم شهریور ماه بین منتخبین نزدیک به یک هزار شرکت کننده از سراسر کشور و در ٢٤ رشته برگزار شد و شرکت کنندگان در رشته های رباتیک ، هوافضا، نجوم، طراحی سه بعدی ،نانو شیمی و زیست فناوری در قالب مسابقه های لیگ فوتبال، لیگ جنگجو، پارک نوری آتش نشان، فرهنگ ترافیک ،تعقیب و گریز ،بازو و سایر رشته های تعریف شده برگزار و شرکت کنندگان در آن  به رقابت پرداختند.
دبیر اجرایی این مسابقات درتعریف ٢ ویژگی اصلی این مسابقات گفت:استفاده از سریعترین روند ها و روشها در دنیا و همچنین پرورش استعدادهای نخبه بر اساس نیازهای بالادستی کشور مهمترین اهداف این مسابقات است.وی سوق دادن دانش آموزان به سمت رشته های مورد علاقه و مورد نیاز، آمادگی برای حل مسائل آینده و درعین حال جلوگیری از خروج دانش آموزان نخبه از کشور با فراهم آوردن زمینه های کاری و تحقیقاتی جذاب و بالا بردن روحیه کار گروهی را از دیگر اهداف برگزاری این مسابقات عنوان کرد.
دبیر فنی این مسابقات نیز تربیت اپراتور کارآزموده در سازه های مکانیکی ،بالا بردن توان هدایت و کنترل اپراتورها در علوم رباتیک را از جمله هدفهای برخی رشته ها اعلام کرد و اعلام نمود در این راستا عینیت بخشیدن به ذهنیت دانش آموزان و حصول پدید از ایده در رشته طراحی ٣ بعدی مورد نظر برگزار کنندگان این مسابقات می باشد.
همچنین  دکتررضا رحمت الله زاده ، استاد دانشگاه تهران و مسئول بخش نانو شیمی این مسابقات  هم رشد صنعت نانو و توجه ستاد فناوری های نوین ریاست جمهوری به این بخش را زمینه ساز گسترش ابعاد آموزشی نانو به سطوح پایین تر دانش آموزی ارزیابی کرد و گفت: تربیت نیروی متخصص دراین رشته علمی می تواند در بخشهای مختلف پزشکی ،کامپیوتر ،مواد،فیزیک ،شیمی و سایر رشته های علوم پایه، کمک شایان توجهی به کشور نماید.

درباره نویسنده

14846مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو