برگزاری نخستین همایش منطقه ای مديران بانک قرض الحسنه مهر ايران در استان قم 
چاپ 

برگزاری نخستین همایش منطقه ای مدیران بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان قم

نخستین همایش منطقه ای بانک قرض الحسنه مهر ایران، با حضور امامی عضو هیات مدیره، نجدی مدیرامور استان ها، تعدادی از رؤسای ادارات مرکزی و تنی چند از مدیران شعب استان ها به میزبانی استان قم برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، بررسی و تحلیل وضعیت عملکردی استان ها در حوزه های مختلف، تبیین و تشریح خط مشی و راهبردهای عملی دست یابی به اهداف کلان ترسیمی و نیز رونمایی از چند طرح جدید و ابتکاری، عمده محورهای این نشست یک روزه بود.
در این نشست، امامی عضو هیئت مدیره بانک با ابراز تشکر از تلاش های صورت گرفته توسط مدیران شعب استان ها و کارکنان ساعی بانک در این مناطق جهت نیل به اهداف ابلاغی و رشد و تعالی روزافزون مجموعه بزرگ بانک قرض الحسنه مهر ایران، آگاهی از تعریف، جایگاه، عملکرد و نیز نسبت های مالی و عملیاتی بانک را نخستین وظیفه آنان عنوان نمود.
وی ضمن تأکید بر اهمیت بالای این موضوع در حرکت منسجم تر بانک به سمت تحقق اهداف کلان ترسیمی، خاطر نشان کرد: هرچه اشراف اطلاعاتی دقیق تر و جامع تری بر موقعیت خود در بازار داشته باشیم، مسلماً بهتر خواهیم توانست نقاط ضعف و قوت عملکرد خود را شناخته و با بازتحلیل کارشناسی آنها و رفع نواقص و موانع، علاوه بر کاهش هزینه های دسترسی به اهداف و البته سرعت بخشی محسوس به این فرآیند، سهم بیشتر و مؤثرتری از بازار پولی و مالی کشور تصاحب نماییم.
امامی کلی نگری و عدم توجه دقیق به جزئیات فعالیت ها و برنامه ها را عامل اصلی ناکامی در دستیابی حداکثری به مقاصد و اهداف دانسته و با اشاره به ضرورت تشکیل اتاق های فکر و نیز کمیته های تخصصی و راهبردی در این زمینه افزود: شناسایی ظرفیت های جدید و فعلیت بخشی به آنها در کنار مجهز گردیدن به دانش و مهارت های روز از طریق آموزش های مستمر می تواند تأثیر بی بدیلی بر روند حرکتی بانک ها و پیشی گرفتن از رقبا در عرصه پولی و مالی حال حاضر جامعه داشته باشد.
عضو هیات مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران با تأکید بر اهمیت سه مقوله ی جذب منابع جدید، رعایت نسبت مصارف به منابع و حفظ آن در محدوده ای منطقی و نیز پیگیری هدفمند و کاهش مستمر مطالبات به عنوان پایه و اساس فعالیتهای بانکی، از طرح تلاش (یک) که با هدف شناخت صحیح استان ها از وضعیت عملکردی خود، آگاهی آنان از مزیت ها و چالش های موجود و همچنین ترسیم کوتاهترین، مؤثرترین و البته سریعترین راه دستیابی به شاخص های مطلوب، تعریف و بصورت کاملاً کارشناسی و مستدل تدوین گردیده رونمایی و از مدیران شعب استان ها خواست تا نقطه نظرات و دیدگاههای کاملاً علمی خود را در این خصوص مطرح و به بحث و تبادل نظر گذارند.
تأکید بر جذب بیش از پیش حسابهای قرض الحسنه جاری و معرفی خدمات بانک در این حوزه و همچنین تهیه دفاتر ویژه بازاریابی از سوی هر یک از شعب به منظور رصد فعالیت ها و آسیب شناسی و اصلاح روندها در این زمینه، از دیگر سخنان عضو هیات مدیره در این همایش بود.
نجدی، مدیر امور استان های بانک قرض الحسنه مهر ایران دیگر سخنران این همایش بود که طی ارائه گزارشی مبسوط از عملکرد استان های بانک بر پایه داده های آماری، شاخصه های ضعف و قوت استان ها و نیز فاصله نسبت های عملکردی آنان با ارقام هدفگذاری شده را تشریح نمود.
در ادامه این نشست، رؤسای ادارت توسعه سرمایه انسانی، سازمان و برنامه ریزی، اعتبارات و امور بین الملل و پشتیبانی ضمن تشریح آخرین اقدامات صورت گرفته در حوزه مسئولیت خود و تبیین اهم برنامه های در دست اقدام، به پرسش ها و موضوعات مطرح شده از سوی مدیران شعب استان های حاضر در همایش پاسخ گفتند.
ارائه گزارش عملکرد از سوی مدیران شعب استان ها به همراه طرح نقطه نظرات و پیشنهادات آنان، حسن ختام این نشست یک روزه بود که در این خصوص نیز رهنمودهای لازم توسط عضو هیات مدیره ارائه گردید.
شایان ذکر است در ابتدای این همایش، سزاوار مدیر شعب استان قم ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان و مدیران حاضر در نشست و تشکر از اعتماد عضو هیات مدیره به جهت اعطای میزبانی همایش به استان، گزارش آماری از عملکرد واحدهای صف و ستاد استان قم و نیز اهم اقدامات و فعالیتهای صورت گرفته طی ۵ ماهه نخست سال جاری ارائه کرد.

درباره نویسنده

8808مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو