بازدید سیراک ملکنیان نقاش برجسته کشور از موزه بانک سپه و امضای تابلوی خود 
چاپ 

بازدید سیراک ملکنیان نقاش برجسته کشور از موزه بانک سپه و امضای تابلوی خود

پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه: سیراک ملکنیان نقاش برجسته معاصر کشور در بازدید از موزه بانک سپه یکی از آثار خود را که در موزه بانک سپه به نمایش گذاشته شده، پس از گذشت ۴۲ سال از خلق آن امضا کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، سیراک ملکنیان در خصوص آثارش در موزه بانک سپه گفت: سه اثر از آثار من در موزه بانک سپه است که همگی بدون عنوان می باشد. مشخصاً نمی توان عنوان کرد که این آثار از چه چیزی انتزاع شده است ولی سفرهای شش ماهه من به منطقه بلوچستان و دیدن تنوع فرمها و رنگها در کوههای بلوچستان در خلق این آثار بی تأثیر نبوده است.
او در خصوص آثار به نمایش درآمده در گالری تابلوهای نقاشی بانک سپه گفت: دیدن این آثار سبب شد با آثاری از هنرمندان همدوره خود آشناتر شوم و از تنظیم و ترکیب کارها لذت فراوان ببرم. از دیدن کارهای دوستان و همدوره ای ها خاطره هایم زنده شد. این مجموعه واقعاً فوق العاده است و این مهم، جای تحسین و تمجید بابت حفظ و نمایش این آثار ارزشمند دارد.
ملکنیان متولد ۱۳۰۹ در تهران است و ۱۲ سال از عمرش را در اراک سپری کرده و از سال ۱۹۸۲ به بعد در کانادا زندگی می کند.
وی در خصوص سبک آثارش گفت: هنرمند خالق نقش در لحظه است، این خطوط یک نوع زندگی است و اصولاً زیبایی شناسی ضمیر ناخودآگاه است. من تا ۳۰ سالگی فیگوراتیو و رئال کار می کردم ولی از سی سالگی به بعد به سبک انتزاعی روی آوردم.
این نقاش برجسته کشورمان، با بیان اینکه از ۳ سالگی نقاشی می کند و از محضر اساتید مختلفی بهره گرفته اظهارداشت: من از ۳ سالگی نقاشی می کنم و در طول دوره زندگی خود از بسیاری تأثیر گرفتم. از جمله یک نقاش آسوری در دورانی که در اراک سکونت داشتم، مارکار قارابیگیان (مانی) که به مدت دو تابستان در محضرشان کار کردم و بزرگترین استاد من آلدو هنرمند روس است که گرافیک را از او آموختم.
وی افزود: علاوه بر گرافیک با هنر روسیه، موسیقی، فرهنگ و ادبیات نیز آشنا شدم. در سال ۱۹۷۴ میلادی گروه نقاشان آزاد را به اتفاق شش نقاش دیگر تشکیل دادیم (مارکو گریگوریان، مسعود عربشاهی، غلامحسین نامی، مرتضی ممیز، فرامرز پیل آرام و عبدالرضا دریابیگی) که هر سه ماه یکبار کار تولید و به نمایش می گذاشتیم و این کار بسیار تأثیر گذار بود.
او با بیان اینکه همچنان نقاشی می کند، ضمن امضای یکی از آثار خود پس از ۴۲ سال، چند سطری را از خود در دفتر یادبود موزه بانک سپه به یادگار گذاشت.
انتهای پیام/

درباره نویسنده

14846مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو