پیام مدیر عامل بانک صنعت و معدن به مناسبت روز حمایت ازصنایع کوچک 
چاپ 

پیام مدیر عامل بانک صنعت و معدن به مناسبت روز حمایت ازصنایع کوچک

علي اشرف افخمي رئيس هيات مديره و مديرعامل بانك صنعت و معدن به مناسبت ۲۱ مرداد ، روز حمايت از صنايع كوچك پيامي صادر كرد .
در اين پيام آمده است:
توسعه اقتصادي هدفي است كه همه جوامع و بويژه جوامعي كه در دهه هاي اخير در نيل به آن كمتر موفق بودند بدان مي انديشند و نظريه ها ، راهبردها و راهكاري متفاوت را در مسير آن به تجربه مي گذارند تا بتوانند هم در عرصه جهاني گفتماني متعادل با كشورهاي توسعه يافته داشته باشند و هم براي مردم خود زندگي بهتري فراهم سازند.
يكي از اين راهكارها توجه و تمركز بر صنايع كوچك است ، صنايعي كه با سرمايه اي اندك شكل مي گيرند و مي توانند به جذب نيروهاي كار و ايجاد اشتغال بپردازند و از اين طريق فضاي كسب و كار را رونق بخشند ، بهره‌گيري از صنايع كوچك و متوسط روشي است كه از اين ويژگي برخوردار است و ميتواند تكيه گاه مطمئني باشد براي دستيابي به اين اهداف ، صنايعي كه از مزيت‌هايي نظير انعطاف‌پذيري بالا، اشتغال‌زايي، توسعه صنعتي منطقه‌اي مبني بر شرايط اقليمي برخوردارند.
بانك صنعت و معدن به عنوان تنها بانك تخصصي بخش صنعت و معدن كشور كه ماموريت تامين مالي طرح هاي توسعه اي كشور را برعهده دارد با توجه به نقش و اهميت اين صنايع تمركزي اساسي را برآن ها در پيش گرفته است چنانكه در حال حاضر مديريت اعتباري صنايع كوچك و متوسط يكي از بخش هاي فعال اين بانك در زمينه حمايت از صنايع كوچك و متوسط است.
اين بانك در اجراي طرح رونق توليد كه توسط وزارت صنعت،معدن و تجارت و به منظور رفع موانع توليد به اجرا گذاشته شده است عليرغم سرمايه ، پرسنل و شعب محدود با پرداخت بيش از ۲۳۰۰ميليارد تومان به صنايع كوچك و متوسط توانسته است رتبه سوم را در نظام بانكي كشور كسب كند.
اينجانب ضمن گراميداشت اين مناسبت اميدوارم با تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي بويژه در سال اقتصاد مقاومتي ، توليد و اشتغال شاهد اعتلاي بيش از پيش صنعت كشور ،كاهش سطح بيكاري و افزايش سطح توسعه و فعاليت اقتصادي در ايران باشيم.

 

درباره نویسنده

12780مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو