مدیر شعب بانک سپه منطقه خراسان رضوی/اولین بانک خراسان رضوی در رشد منابع و پرداخت تسهیلات برای رونق تولید هستیم 
چاپ 

مدیر شعب بانک سپه منطقه خراسان رضوی/اولین بانک خراسان رضوی در رشد منابع و پرداخت تسهیلات برای رونق تولید هستیم

مدیر شعب بانک سپه منطقه خراسان رضوی ضمن اشاره به اعتماد آحاد مردم به نخستین بانک ایرانی، اعلام کرد: این بانک با رشد ۱۷.۵ درصدی منابع خود در نیمه تیرماه سالجاری نسبت به پایان سال ۹۵، در زمینه رشد منابع در بین بانکهای عضو کمیسیون همهاهنگی بانکهای استان خراسان رضوی رتبه اول را از آن خود کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، کیومرث مهدوی میلانی ضمن بیان مطلب فوق، تاکید کرد: براساس آمارهای ارائه شده در آخرین جلسه کمیسیون هماهنگی بانکهای استان خراسان رضوی بانک سپه با ۱۴.۲ درصد رشد منابع، در پایان خرداد ماه سالجاری مقام اول را در بین بانکهای عضو کمیسیون هماهنگی بانکهای استان کسب کرد این در حالی است که این رقم تا اواسط تیرماه به رشد ۱۷.۴ درصدرسیده است.

وی با اشاره نامگذاری سالجاری به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از سوی رهبر معظم انقلاب، تصریح کرد: همه مسئولان و کارکنان بانک سپه درکنار جذب منابع، تلاش می کنند با برنامه ریزی دقیق در راستای ارتقای کیفیت خدمات-رسانی مطلوب به مردم؛ کمک به رونق اقتصادی و تحقق اهداف شعار سال گام بردارند.

مهدوی تمرکز بر جذب سپرده های ارزان قیمت و قرض الحسنه را یکی از مهمترین استراتژی های مناسب برای وضعیت کنونی بازار برشمرد و افزود: تعیین تکلیف مطالبات مشکوک الوصول در کاهش قیمت تمام شده پول بسیار موثر است.

 

* پرداخت ۵۶۵۶ فقره وام قرض الحسنه ازدواج

وی با اشاره به پرداخت ۳۹۳۲ فقره وام قرض الحسنه ازدواج طی سال ۹۵ توسط بانک سپه در خراسان رضوی اظهار داشت: این روند ادامه دارد و ما ۱۷۲۴ فقره وام ازدواج در ماههای اخیر سال ۹۶ را در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی خود پرداخت کرده و از بانکهای موفق در این زمینه هستیم.

مدیر شعب منطقه خراسان رضوی خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در این استان توسط بانک سپه طی سال ۱۳۹۵ در مقایسه با سال قبل از آن ۱۶۸ درصد رشد نشان می دهد.

مهدوی ادامه داد: علاوه بر موارد فوق برای کمک به رفع مشکلات قشر آسیب پذیر، ۱۰۲ فقره تسهیلات قرض الحسنه درمان و رفع احتیاجات ضروری به مبلغ ۱۷۵۰ میلیون ریال به همراه ۲۸۰ فقره تسهیلات خرید مسکن خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران به مبلغ ۲۲۲ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۵ نیز پرداخت کردیم.

 

* اولین بانک استان در پرداخت تسهیلات برای رونق تولید هستیم

مدیر شعب منطقه خراسان رضوی با تاکید بر تسریع و تسهیل پرداخت تسهیلات برای کمک به رفع موانع بخش تولید، بیان کرد: بانک سپه در استان خراسان رضوی در سیستم بانکی با پرداخت ۱۲۱۷ میلیارد ریال تسهیلات در قالب تسهیلات رونق تولید حائز رتبه اول در این خصوص شده است.

وی بیان کرد: بانک سپه در قالب تبصره ۳۵ قانون بودجه سال گذشته اجازه داد بدهکاران با پرداخت اصل بدهی خود، مشمول بخشودگی سود و کلیه جرائم متعلق به آن شوند و این امر برای برخی از گروه های بدهکار زیر بخش کشاورزی همچنان ادامه دارد.

 

* شرکتهای زیادی با حمایت بانک سپه در استان خراسان رضوی در حال فعالیت است

مدیر شعب خراسان رضوی ضمن تاکید بر حمایت بانک سپه از طرحهای کلان اقتصادی در راستای همگامی با اهداف اقتصادی دولت و همراهی صندوق توسعه ملی تصریح کرد: این بانک در استان خراسان رضوی اقدامات مهمی در زمینه کمک به اجرای طرح های اقتصادی کرده و شرکت هایی نظیر شرکت پیشرو صالح کاشمر، شرکت مرغ مادر دیزباد بزرگترین واحد مرغداری شرق کشور، گلخانه سیمان زاوه تربت، شرکت شهد پاک، هتل قلمیان و شرکت قارچ سایه رس به عنوان بزرگترین تولید کننده قارچ در شرق کشور با حمایت بانک سپه در حال بهره برداری است.

مهدوی از تشکیل کمیته های ویژه بانک سپه در استان خراسان رضوی خبر داد و افزود: رصد دقیق بازار؛ نیازهای مشتریان و بررسی صنایع و بنگاه های اقتصادی مختلف، ارائه خدمات سریع و به موقع به نیازمندان در راستای منویات اقتصادی دولت و تحقق اقتصاد مقاومتی از ماموریتهای اصلی این کمیته ها است.

 

* رشد ۱۴ درصدی مانده تسهیلات پرداختی به بخش های مختلف اقتصادی

وی حجم تسهیلات پرداختی بانک به بخش های مختلف اقتصادی استان اشاره کرد و گفت: مانده تسهیلات اعطایی این بانک طی سال گذشته بالغ بر ۱۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بود که در مقایسه با سال ۹۴ رشد ۱۴ درصدی را نشان می دهد.

وی ضمن تاکید بر همراهی بانک سپه با سیاست های اقتصادی دولت تدبیر و امید افزود: نزدیک به ۱۱ درصد از کل تسهیلات اعطایی بانک سپه در استان خراسان طی سال گذشته به بخش کشاورزی اختصاص یافته است.

 

* پرداخت ۵.۳۹۱ میلیارد ریال تسهیلات به بخش صنعت و معدن در سال ۱۳۹۵

مهدوی مانده تسهیلات اعطایی در بخش صنعت و معدن استان خراسان توسط بانک سپه را ۵.۳۹۱ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این افزایش مانده در بخش فوق در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن حدود ۱۸ درصد رشد را نشان می دهد.

وی یادآور شد: سهم بخش صنعت و معدن استان خراسان از مانده تسهیلات اعطایی بانک سپه در استان در پایان سال گذشته حدود ۲۹ درصد بود.

 

* ۴۷ درصد مانده تسهیلات استان به بخش مسکن اختصاص دارد

مدیر شعب بانک سپه منطقه خراسان با بیان اینکه ۴۷ درصد از مانده تسهیلات پرداختی بانک سپه در خراسان به بخش مسکن اختصاص دارد، گفت: مانده تسهیلات اعطایی بانک سپه در بخش مسکن و ساختمان در سال گذشته ۸.۷۰۴ میلیارد ریال (با احتساب بدهی شهرداری) بود که نسبت به سال قبل از آن حدود ۱۲ درصد رشد داشته است.

وی بیان کرد: بانک سپه سال گذشته ۱۷۹۵ میلیارد به فعالان بخش بازرگانی و خدمات استان خراسان رضوی تسهیلات پرداخت کرده است.

وی ادامه داد: ۱۳ درصد از مانده تسهیلات اعطایی بانک سپه در استان خراسان رضوی به بخش بازرگانی اختصاص دارد.

 

* آمادگی بانک سپه برای ارائه خدمات ارزی به فعالان اقتصادی خراسان رضوی

مهدوی با اشاره به رفع تحریمهای ظالمانه علیه بانک سپه از آمادگی بانک سپه همچون سالهای قبل از تحریم جهت ارائه خدمات ارزی مناسب به مشتریان خبر داد.

وی با اشاره به رشد ۱۴۰ درصدی تعداد گشایش اعتبار اسنادی و حوالجات ارزی در پایان سال گذشته؛ نسبت به سال قبل از آن، اظهار داشت: این تعداد گشایش اعتبار اسنادی و حوالجات ارزی از نظر مبلغ ۲۴۳ درصد رشد نشان می دهد.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو