آخرین اخبار بانک ملی 
چاپ 

آخرین اخبار بانک ملی

 

پرداخت ۱۵۷۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات در دولت تدبیر و امید توسط بانک ملی ایران

 

بانک ملی ایران طی چهار سال فعالیت دولت تدبیر و امید بیش از ۱۵۷۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش های مختلف اقتصادی پرداخت کرده است.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، این بانک از ابتدای شروع به کار دولت یازدهم تا خرداد ماه سال جاری ۹۵۱ هزار میلیارد ریال به بخش خدمات پرداخت کرده است. این تسهیلات در بیش از پنج میلیون و ۲۴۵ هزار فقره پرداخت شده است.

پس از آن، بخش صنعت و معدن با بیش از ۳۰۵ هزار میلیارد ریال در ۱۵۴ هزار فقره، در رتبه دوم دریافت تسهیلات از بانک ملی ایران قرار گرفته است.

سهم تسهیلات بخش بازرگانی با ۶۵۶ هزار فقره بیش از ۱۹۱ هزار میلیارد ریال، سهم بخش کشاورزی از تسهیلات ۶۱ هزار میلیارد ریال با ۳۴۷ هزار فقره و سهم بخش ساختمان از تسهیلات بانک ملی ایران در این دوره چهار ساله حدود ۶۰ هزار میلیارد ریال با ۳۰۴ هزار فقره بوده است.

بخش مسکن نیز طی ۲۹ هزار پرونده، بیش از یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده است. به سایر بخش های اقتصادی نیز بیش از یک هزار و ۷۵۵ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

بانک ملی ایران در دوره دولت تدبیر و امید بیش از ۶ میلیون و ۷۳۸ هزار فقره تسهیلات پرداخته است.

کلنگ زنی ساخت مدرسه شش کلاسه در سراب

 

با حضور برات کریمی عضو هیات مدیره، سعد اله عیسی زاده مدیر امور مجلس، مسئولان بانک ملی استان، مدیران استانی و محلی و همچنین جمعی از خانواده های معزز شهدا و اهالی روستا، کلنگ احداث مدرسه شش کلاسه روستای شالقون سراب توسط بانک ملی ایران به زمین زده شد.

این پروژه در زمین یک هزار و ۲۰۰ متری اهدایی اهالی روستای شالقون با ساختمانی به متراژ ۳۹۵ متر و ۸۰۵ متر محوطه سازی، در روستای شالقون از توابع شهرستان سراب آغاز شده است.

بانک ملی ایران در راستای مسئولیت های اجتماعی خود هزینه ساخت این مدرسه را تقبل کرده است.

لازم به ذکر است عضو هیات مدیره بانک ملی ایران در سفر به استان آذربایجان شرقی علاوه بر این مراسم، در همایشی با حضور مدیران و مسئولان بانک ملی استان برگزار شد حضور یافت.

وی در این همایش که جمعی از مدیران ستادی بانک نیز حضور داشتند، با اشاره به نقش مسئولان شعب گفت: عملکرد اداره امور شعب استان آذربایجان شرقی در رشد منابع و کاهش مطالبات در خور تحسین است.

کریمی با اشاره به مقولاتی چون مدیریت هزینه، درآمدهای غیرمشاع و درآمدهای کارمزدی اظهار کرد: بانک ملی این استان پتانسیل خوبی در ارائه خدمات ارزی دارد و می توان از این پتانسیل در جهت ارتقای عملکرد ارزی استفاده بهینه ای کرد.

وی همچنین با تاکید بر اهمیت نقش نیروی انسانی در بانک ملی ایران تاکید کرد: نیروی انسانی متخصص و متعهد نقش مهمی در حصول دستاوردهای کنونی این بانک داشته است.

حمیدرضا فتحی بیرانوند مدیر امور شعب منطقه یک کشور نیز در این نشست اظهاراتی را درباره چگونگی نیل به اهداف تعیین شده در بانک ملی استان آذربایجان شرقی ایراد کرد و از عملکرد این بانک تقدیر کرد.

سعیدی ریاست اداره امور شعب استان نیز در این همایش ضمن ارائه گزارشی از عملکرد بانک ملی استان گفت: کسب رتبه در برخی بخش ها و ادارات و سازمان های مختلف از بانک ملی استان، نشان از تلاش مضاعف همکاران استان است.

برات کریمی همچنین در این سفر از شعبه سراب،دوایر اداره امور شعب استان و همچنین از به کارخانه شبنم لبن و طرح بسته بندی ماهی واقع در روستای عسگر آباد سراب بازدید  کرد.

 

اسکناس، دفترچه یادداشت نیست

 

بانک ملی ایران در راستای ارائه خدمات مطلوب تر بانکی به مشتریان، خود را به ارائه اسکناس و ایران چک سالم و پاکسازی شده موظف می داند.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، گر چه دستیابی به ترکیب اسکناس سالم برای بانک هزینه بر است، اما بسیاری از فرایندهای منجر به فرسوده شدن اسکناس قابل پیشگیری است.

متاسفانه گاه مشاهده می شود برخی افراد به نگارش کلمات، عبارات و جملاتی بر روی اسکناس های رایج اقدام کرده و یا روی آن مهر می زنند. این گونه اقدامات موجب مخدوش، فرسوده و از رده خارج شدن اسکناس و تحمیل هزینه پاکسازی و سالم سازی به بانک می شود.

با این حال، در شعب بانک ملی ایران ابتدا اصالت اسکناس های دریافتی از مشتریان تایید شده و سپس طی عملیات سالم سازی و پاکسازی وجوه نقد، اسکناس های سالم از فرسوده تفکیک شده و اسکناس سالم دوباره به چرخه پولی بر می گردد.

اسکناس های فرسوده نیز برای خارج شدن از چرخه پولی کشور در فواصل زمانی مناسب به بانک مرکزی ارسال می شود تا در فرآیند امحا قرار بگیرد.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو