در دیدار با وزیر دفاع عراق شمخانی: رویکردهای تجزیه‌طلبانه بستری برای طمع‌ورزی دشمنان عراق است 
چاپ 

در دیدار با وزیر دفاع عراق شمخانی: رویکردهای تجزیه‌طلبانه بستری برای طمع‌ورزی دشمنان عراق است

57525847

سرلشکر عرفان محمود عبدالغفور عبدالله الحیالی وزیر دفاع عراق که به تهران سفر کرده است عصر روز یک‌شنبه با دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و درباره آخرین تحولات منطقه و روابط دفاعی میان دو کشور گفت‌وگو کرد.

به گزارش یمین نیوز به نقل از  ایسنا،‌ علی شمخانی در این دیدار با تجلیل از ایستادگی حماسی مردم، ارتش و نیروهای مردمی عراق در برابر تهدیدات گروه‌های تروریستی اظهار کرد: همکاری نزدیک میان کشورهای قربانی تروریسم در منطقه به منظور مقابله نظامی، امنیتی و فرهنگی با تروریسم ضرورتی اجتناب‌ناپذیر و عاملی بازدارنده در مسیر شکل‌گیری مجدد تروریسم و دخالت نظامی بیگانگان به بهانه مقابله با آنان خواهد بود.

وی افزود: در حالی که مقامات آمریکایی و ائتلاف ادعایی مقابله با تروریسم، باز پس‌گیری مناطق اشغال شده از سوی داعش را نیازمند نبردی ۷ ساله عنوان می‌کردند، دولت، ارتش و نیروهای مردمی عراق با حمایت مرجعیت دینی و با اتکا به توان و استعداد بومی خود توانستند در مدت کوتاهی سرزمین‌های اشغالی را آزاد و تروریست‌های تکفیری را به خاک مذلت بنشانند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، وحدت سرزمینی و یکپارچگی ملی در عراق را ضامن ثبات، امنیت و حفظ منافع همه اقوام و طوایف عراق دانست و گفت: رویکردهای تجزیه‌طلبانه می‌تواند بستری برای توسعه طمع‌ورزی دشمنان عراق و زمینه‌ساز ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی در آینده این کشور باشد.

نماینده مقام معظم رهبری عنوان کرد: دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته پشتیبان نیروهای مسلح عراق خواهند بود و در راستای استقرار کامل امنیت و آرامش در این کشور و محو کامل تهدیدات تروریستی در تمام عرصه‌های مورد نیاز از جمله بازسازی و توسعه شهرها همکاری خواهند داشت.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات منطقه به ویژه جنایت‌های اخیر رژیم صهیونیستی در قدس تاکید کرد: قیام مردم فلسطین با گستردگی کم سابقه در مسجدالاقصی، پاسخ کوبنده‌ای است به سیاست‌های سازشکارانه و توطئه‌آمیز پاره‌ای از کشورهای منطقه و تلاش مذبوحانه آن‌ها برای عادی‌سازی روابط با غاصبان سرزمین‌های اسلامی.

وی با تاکید بر ضرورت افزایش اتحاد و همدلی کشورهای اسلامی و اتکاء به آموزه‌ها و اشتراکات اصیل اسلامی خاطر نشان کرد: امروز جهان اسلام در برابر تهدیدی تاریخی و خطرناک‌تر از فتنه تکفیری‌ها قرار گرفته است و آن به حاشیه بردن مساله فلسطین و بزرگ‌نمایی مسائل انحرافی به عنوان تهدید اول جهان اسلام  است.

هم‌چنین سرلشکر عرفان الحیالی، وزیر دفاع عراق نیز در این دیدار با ابراز قدردانی از پشتیبانی‌های بی‌دریغ دولت، ملت و نیروهای مسلح ایران از عراق در مبارزه با تروریسم و نقش تعیین‌کننده این حمایت‌ها در پیروزی ملت عراق در برابر داعش تاکید کرد: با توجه به اهداف و منافع مشترک ایران و عراق، تقویت ساز و کارهای گسترش همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف ضروری است.

وی افزود: ارتش عراق به صورت مستقل و متکی به تجربه‌های سال‌های اخیر خود با هرگونه تجاوز و اشغال خاک این کشور برخورد کرده و اجازه شکل‌گیری فتنه جدید و اقدامات غیر قانونی با هدف تجزیه عراق را نخواهد داد.

درباره نویسنده

12769مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو